Newsy

Sunrise Festival 2024
DATA, ARTYŚCI, TIMETABLE, LOKALIZACJA, INFORMACJE!

Czytaj wiecej

Mamry Festival  nie tylko muzyką stoi, czyli o czym warto wiedzieć
Mamry Festival na trwale zadomowił się w kalendarzu wakacyjnych imprez muzycznych. Kolejna edycja festiwalu z pięcioletnią już tradycją odbędzie się...

Czytaj wiecej

Audioriver - 7 ogłoszenie lineupu!
  Siódme ogłoszenie programowe nie odkrywa jeszcze wszystkich kart, ale dzięki niemu znamy już osoby występujące na głównych scenach imprezy w piąt...

Czytaj wiecej

FEST Festival 2023 z drugą falą ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na Kręgach Tanecznych!
Nocny line-up FEST Festivalu 2023 stale się powiększa! Wśród 30 nowych nazwisk, które zasilą Kręgi Taneczne znajdą się m.in.: HI-LO, Cristobal Pesce...

Czytaj wiecej

INSTYTUT FESTIVAL 2023 ogłasza pierwszą rundę artystów!
Przed nami już czwarta edycja Instytut Festival. W tym roku zaprosiliśmy wyjątkowych polskich artystów oraz zagraniczne gwiazdy muzyki elektroniczne...

Czytaj wiecej

KOLEJNI ARTYŚCI UZUPEŁNIAJĄ LINE UP MAMRY FESTIVAL WĘGORZEWO 2023
Mamry Festival na trwale zadomowił się w kalendarzu wakacyjnych imprez muzycznych. Kolejna edycja festiwalu z pięcioletnią już tradycją odbędzie się w...

Czytaj wiecej

Sunrise Festival 2024
Sunrise Festival 2024
Mamry Festival  nie tylko muzyką stoi, czyli o czym warto wiedzieć
Mamry Festival  nie tylko muzyką stoi, czyli o czym warto wiedzieć
Audioriver - 7 ogłoszenie lineupu!
Audioriver - 7 ogłoszenie lineupu!
FEST Festival 2023 z drugą falą ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na Kręgach Tanecznych!
FEST Festival 2023 z drugą falą ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na Kręgach Tanecznych!
INSTYTUT FESTIVAL 2023 ogłasza pierwszą rundę artystów!
INSTYTUT FESTIVAL 2023 ogłasza pierwszą rundę artystów!
KOLEJNI ARTYŚCI UZUPEŁNIAJĄ LINE UP MAMRY FESTIVAL WĘGORZEWO 2023
KOLEJNI ARTYŚCI UZUPEŁNIAJĄ LINE UP MAMRY FESTIVAL WĘGORZEWO 2023

Konkursy

Wywiady Video

Arrow
Arrow

AGRONALIA 2013 - Poznań ( 15.05.2013 )

известные картины и новости из мира искусства

Nazwa imprezy: "AGRONALIA 2013" - Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu
Data imprezy: 15.05.2013
Lokalizacja: Uniwersytet Przyrodniczy w Poznaniu - Kampus Sołacki, ul. Wojska Polskiego 28
Start: 14:00
Cena: FREE
Wydarzenie: https://www.facebook.com/events/125511514302817


15 maja br. Na terenach zielonych przy Collegium Maximum Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu odbędą się Agronalia - jedna z cyklicznych plenerowych imprez poprzedzających poznańskie Juwenalia, czyli żakinada studentów Uniwersytetu Przyrodniczego w Poznaniu. Organizatorzy Agronaliów, co roku starannie przeplatają gatunki muzyczne, tak by zaspokoić pragnienia muzyczne swoich uczestników.
Prócz muzyki, uczestnicy będą mogli zażyć dawkę adrenaliny skacząc z 50m na gumowej linie (przedsprzedaż skoków już trwa „AGRONALIA 2013 - Bungee Jumping” www.facebook.com/events/651977254828423 ), turniej gry FIFA 13 na 8 ekranach LCD – z możliwością zmierzenia się z Wicemistrzem Świata turnieju World Cyber Games FIFA 12 Bartoszem Trittem, turniej piłki stołowej pod okiem członków Wielkopolskiej Ligi Piłki Stołowej, nocnego pokazu fire show.


agronalia

Line up: (scena główna rusza od godz. 18:00)


The Stylacja – łódzka formacja muzyczna, tworząca muzykę Ska. Charakter muzyki i specyfika brzmienia skłania ku wnioskom, iż muzycy zawiązali zespół w przerwie między poszczególnymi badaniami w zakładzie psychiatrycznym. Dźwięki przepełnione energią i elektrowstrząsami są oryginalnym punktem na muzycznej mapie naszego kraju. Grupa The Stylacja składa się z ośmiu muzyków, z czego jeden od drugiego większym wariatem się zdaje. Podstawą brzmienia formacji jest czteroosobowa sekcja dęta, w skład, której wchodzą: puzon, waltornia, saksofon i trąbka.

Kabanos - to ewenement polskiej sceny niezależnej, zespół taki sam jak żaden. Grupa bez podpisanego kontraktu i wsparcia wytwórni muzycznych ma już w całej Polsce rzeszę wielbicieli. Powoli stają się prawdziwą gwiazdą sceny alternatywnej będącą w opozycji do masowych mediów i popkultury. Mają na swoim koncie kilka udanych tras koncertowych i dwie wydane (w tym jedna sprzedana w całym nakładzie) płyty. 10 marca 2012 premiera ich trzeciego albumu „Kiełbie we Łbie”, który jest kolejnym ewolucyjnym krokiem do przodu w karierze tej absolutnie szalonej i nieobliczalnej cienkiej kiełbasy. Dla tego zespołu bariery nie istnieją.

Pyskaty - to jeden z pionierów warszawskiego rapu, który obecny jest na polskiej scenie hip-hopowej od 1995 roku. Raper znany wcześniej jako Zeke był jednym z członków grupy Edytoriał, która mimo, iż nie doczekała się legalnego wydawnictwa na stałe wpisała się w historię polskiego rapu. 9 października ukazała się pierwsza solowa płyta Pyskatego - "Pysk w Pysk". „Pasja” to drugi studyjny album, który został wydany 29 czerwca 2012r.

Fair Weather Friends - zespół, który powstał w 2011 r. w Czeladzi to to kwartet przełamujący różnice pomiędzy vintage'owym tanecznym graniem, współczesną elektroniką i stylistyką gitarową. Funk z lat 70-tych, mocne odniesienia w stronę synth popu „eitisowej” dekady oraz smaczki rodem z dancefloor'u lat dziewięćdziesiątych są potraktowane z przymrużeniem oka. W twórczości FWF chodzi, bowiem o grę konwencjami muzycznymi. Muzycy wysyłają odbiorców w krainę bezpretensjonalnej zabawy dźwiękami. W radosnej, melodyjnej twórczości jest miejsce na połamane, trzaskające 8bitowe dźwięki oraz wielowarstwowe rozedrgane faktury dźwiękowe, przywodzące na myśl współczesną awangardę elektroniczną. Rozmarzony, zamglony nastrój kontrastuje z dynamicznym, tanecznym uderzeniem a żywa perkusja nadaje wszystkiemu nieco nieokiełznany charakter.


NOVIKA & Mr. Lex - członkowie kolektywu Beats Friendly, aktywni na scenie klubowej od lat, bardzo eklektyczni i otwarci w swoich występach, zawsze skuteczni w przyciąganiu ludzi na parkiet. Mają na swoim koncie dwie części kompilacji „Friendly Beats”, grali na najważniejszych festiwalach w kraju (Open'er, Audioriver, Tauron Nowa Muzyka, No Border), regularnie odwiedzają najciekawsze kluby. Novika jakowokalistka zadebiutowałaz zespołem Futro, później pojawiała się napłytach Smolika, współpracowała z wieloma producentami. Dwie ostatnie kolaboracje to nagrany z Marcinem Czubalą utwór „Stay Close” (Mobilee) oraz kawałek „This Time” wyprodukowany przez cenionegoniemieckiego producenta Lovebirds'a (Toolroom). Wydała również trzy albumysolowe oraz album z remixami, dwa razy została nagrodzona Fryderykiem. Najnowsza płyta „Heart Times” zebrała bardzo pozytywne recenzje jako najdojrzalsza w dorobku artystki.Novika i Lex prowadzą w Radiu ROXY autorską audycję Miastosfera, wcześniej jako duet radiowy dali się poznać słuchaczom Radia Jazz oraz Radia Bis (obecnej Czwórki).Dodatkowo Novika prowadzi Leniwą Niedzielę.

Line up: (scena klubowa rusza od godz. 14:00)
Vibes of Ibiza - Maxx & Gregory with friends

MAXX pochodzi Poznaniu. Jego historia zaczęła się około 1995 roku, kiedy jako młody chłopak trafił do nieistniejącego już studenckiego klubu Trops. Rozwijał się tam pod okiem surowych nauczycieli, którzy z czasem stali się kolegami po fachu. Kilka lat później trafił do klubu Jama, gdzie stał się rezydentem piątkowych nocy. Z biegiem czasu zainteresowania muzyczne stawały się coraz szersze, odkrył na dobre muzykę house, która zaczęła odzwierciedlać jego duszę. Przez szereg lat zagrał w większości poznańskich i wielkopolskich klubów, w okresie letnim uwielbia grać na imprezach plenerowych i w nadmorskich kurortach. Pod koniec 2003 roku trafił do poznańskiej rozgłośni RMI FM, gdzie szybko znalazł swoje miejsce i odnalazł powołanie. Dołączył także do grupy RMI DJ's. Autorska audycja "Winylowe noce" oraz "Selekcja" która przez wiele lat gościła na antenie radia i promowała szeroko pojętą muzykę elektroniczną przybliżała i promowała szeroko pojętą muzykę House.

DJ Gregory - w krótkim czasie zdobył serca rzeszy klubowiczów, stał się jednym z najbardziej popularnych i medialnych DJ-ów w Polsce. Showman, prezentujący szeroki wachlarz muzyczny, mistrz konsolety o nieprzewidywalnych możliwościach, człowiek o wielu twarzach z nieograniczoną liczbą pomysłów. Wylansował się na DJ serwującego niepowtarzalne tranceowo-houseowe mixy, którym zawsze towarzyszy wspaniała, światowa oprawa. Do największych i najbliższych sercu sukcesów zalicza niezapomniane, krajowe trasy koncertowe wraz z DJ-ami: Westbam, Blanc & Jones, ATB. oraz imprezy Sunrise Festiwal. W roku 2008 otrzymał nagrodę podczas Sunset Music Awards dla największego SHOWMENA na polskiej scenie klubowej. Swoim graniem rozgrzewa, inspiruje i zachwyca nie tylko w Polsce, z powodzeniem i ogromną sympatią został przyjęty także poza granicami kraju. Jest częstym gościem brytyjskich klubów, można go spotkać i posłuchać w Manchesterze - Tangled Club i Boulevard Club Carnival.

Partnerzy

Audiolake Festival

Na czasie

Above & Beyond feat. Richard Bedford - Northern Soul

Klasyk

Fritz & Paul Kalkbrenner - Sky and Sand (Original Mix)

After Movie

Electronic Family 2017 Official Aftermovie