Newsy

Movement Leszno - Informacje organizacyjne
Zakończyła się pre rejestracja biletów oraz darmowego transportu.

Czytaj wiecej

Wisłoujście 2020 - Zapraszamy!
    Wisłoujście powraca!   P...

Czytaj wiecej

“Get Money” to jazda bez trzymanki, a DANE dopiero się rozkręca!
  DANE, czyli Damian Stankiewicz idzie za ciosem. Nie minęły nawet 2 miesiące od premiery singla To Me wydanego pod szyldem niderlandzkiej wytwórni S...

Czytaj wiecej

Przyłącz się do akcji #ZATRZYMAJBILET!
Sunrise Festival 2020 został przełożony na następny rok. Powodem jest zagrożenie epidemiczne związane z pandemią koronawirusa. Jak zapewniają organi...

Czytaj wiecej

Więcej Audioriver w 2021!
Organizatorzy Audioriver przedłużają festiwal. W 2021 roku do Płocka zapraszają nie tylko na ostatni weekend lipca, lecz także w pierwszy dzień sier...

Czytaj wiecej

“Get Money” ‒ kolejny utwór DANE'a już w sieci
    DANE idzie jak burza i znowu zaskakuje świeżym, elektronicznym brzmieniem. Od 22 maja w sieci można posłuchać jego najnowszego utworu Get Money....

Czytaj wiecej

Movement Leszno - Informacje organizacyjne
Movement Leszno - Informacje organizacyjne
Wisłoujście 2020 - Zapraszamy!
Wisłoujście 2020 - Zapraszamy!
“Get Money” to jazda bez trzymanki, a DANE dopiero się rozkręca!
“Get Money” to jazda bez trzymanki, a DANE dopiero się rozkręca!
Przyłącz się do akcji #ZATRZYMAJBILET!
Przyłącz się do akcji #ZATRZYMAJBILET!
Więcej Audioriver w 2021!
Więcej Audioriver w 2021!
“Get Money” ‒ kolejny utwór DANE'a już w sieci
“Get Money” ‒ kolejny utwór DANE'a już w sieci

Konkursy

Wywiady Video

Arrow
Arrow

28.10.2011 - Music Fortress

известные картины и новости из мира искусства

 

Nadszedł czas na kolejną odsłonę imprezy Music Fortress, tym razem 28 października w pubie Joker. "Muzyczna Twierdza" jest cyklem imprez, które charakteryzuje niesamowity i niezapomniany klimat oraz artyści, którzy reprezentują różne style muzyki elektronicznej - od muzyki house'owej i technicznej aż do progresywnej oraz trance'owej. Wiele atrakcji połączonych wraz z wizualizacjami, oświetleniem oraz porywającymi do zabawy klimatami serwowanymi przez zaproszonych artystów pozostawi ślad w pamięci niejednego klubowicza bawiącego się już 28 października w pubie Joker - Grodzisk Wielkopolski na imprezie Music Fortress. A kto tego wieczoru przed wami wystąpi?

Poniżej przedstawiamy line up:

- Moorea Blur

- Rafuss

- Bit Holder

- Edd

- Sandro Van Niel

- ArTrance

Informacja dotycząca występujących artystów:

 

 

- Moorea Blur

Leszek Stachowiak
Jacek Czeszak
Slawomir Miazga

Trzy indywidualności sceny trance w Polsce. Slawomir Miazga to magik, który już od 1995 roku wyczarowuje imponującą grę na pianinie tj. etiudy, sonatiny itp. Podobnie Jacek Czeszak, który równie długo zagłębia się w tajniki budowy utworów muzycznych opartych o partie klawiszowe. Oni pierwsi zetknęli się ze sobą i od 2008 roku poszybowali wspólnie w First Fly. Dzięki wieloletniej nauce gry na instrumentach klawiszowych rozumieli się w pół słowa. Całymi zdaniami ich rozmowy były pulsujące życiem utwory, jak Live Chords. A obok nich Leszek Stachowiak, który także od wielu lat tworzył własną, porywającą elektroniczną falę dźwięków.

Ta trójka zetknęła się ze sobą podczas konkursu Pionierzy eteru w radio Planeta Poznań w 2008r. Wtedy byli dla siebie konkurencją, ale to spotkanie wystarczyło, aby wzajemna inspiracja przekształciła się we współpracę. Jako Blue Wave & First Fly połączyli siłę, pomysły i umiejętności, z czego narodził niepowtarzalny mix: De La Fuente. Kilka miesięcy później tę oryginalną harmonię podkreśliła nowa nazwa: Moorea Blur.

Nie jest to uwieńczenie podróży, a dopiero jej początek. Swój debiut sceniczny formacja miała w maju podczas 10 edycji Amsterdam Dance Mission 2010, gdzie zostali entuzjastycznie przyjęci. Po raz pierwszy zaprezentowali swój utwór Black Garden, który spodobał się i przypadł do gustu wielu klubowiczom. Wszyscy fani trance’u niezależnie od miejsca zamieszkania mogą posłuchać setów Moorea Blur w afterhours.fm w każdą drugą niedzielę miesiąca od godz. 14:00. Formacja dała się poznać z hipnotyzujących utworów i remixów, które nagrała dla znanych zagranicznych wytwórni m.in: Aria Digital, Perceptive Rec, Freefall, Neuroscience Rec. Ich utwory są już na tyle znane, że wykonują je artyści nie tylko z Europy ale także świata m.in: Paul Oakenfold, Dash Berlin, Sean Tyas, Artento Divini, Ernesto vs. Bastian, W&W…

Moorea Blur na scenie miała już okazje grać wspólnie z Rank 1, First State, Ronaldem van Gelderenem… W swej sztuce komponowania ten team całkowicie oddany jest takim gatunkom jak: Tech Trance oraz Progresive Trance, a w ostatnim czasie modny także Big Room Sound. W maju 2011 roku grupa Moorea Blur wystartowała w konkursie organizowanym przez agencje MSM Events. Z ponad 300 nadesłanych setów znaleźli się w finałowej 15-nastce. Po drugim etapie, gdzie zaprezentowali swe umiejętności na żywo, zajęli 1 miejsce w grupie Trance. To zwycięstwo zapewniło formacji występ 9 lipca 2011 roku na festiwalu Global Gathering w Gdańsku.

www.mooreablur.com

 

 

- Rafuss

Rafał, 23-letni poznaniak zakochany w muzyce elektronicznej a w szczególności muzyce trance'owej. Zaczynał w wieku szkoły podstawowej od muzyki rockowej, gotyckiej oraz tzw. muzyki czarnej. W wieku 15 lat zainteresował się muzyką elektroniczną a konkretnie muzyką house'ową. Jego pierwsze kroki związane z dj'ką zaczynały się od takich programów jak Traktor DJ Studio oraz eJay, ale to go nie zaspokajało, więc po pewnym czasie kupił konsolę do domowego użytku. W wieku 16 lat zaprzyjaźnił się z rezydentem 7th Heaven w Poznaniu - DJ'em Olejem i po dwóch latach stał się jednym z rezydentów klubu Zeppelin Hall obok DJ'a Visiona oraz DJ'a K-Seeda. Po upadku klubu ZH w czerwcu 2008 roku przestał zajmować się muzyką wolniejszą niż 130bpm, zaczął podróżować i odwiedzać jako klubowicz największe eventy w Polsce.
Wraz z początkiem roku 2009 kupił bardziej profesjonalną konsolę, by trenować i rozwijać się jeśli chodzi o muzykę trance'ową. Nową inspirację dostał dzięki niektórym występom zagranicznych gwiazd w Polsce, które uwieczniał na zdjęciach publikowanych w sieci. Styl który aktualnie gra: trance, progressive, uplifting oraz muzykę trance'ową mieszaną z innymi stylami muzyki elektronicznej.
www.myspace.com/djrafuss

 

 

- Bit Holder

Piotr Słowiński (Bit Holder dawniej dj chemical) urodził się 1983r i mieszka do dziś w Poznaniu, swoją przygodę z muzyką rozpoczął ok. 12 lat temu. Wtedy to stawiał pierwsze kroki w tworzeniu utworów muzycznych. Po kilku latach zaczął realizować swoje marzenia jako DJ. Na początku grał w małych poznańskich klubach. Poznał tam doświadczonych dj`i z którymi miał później okazje grać w klubach w całej Polsce, jak np.: Ekwador, Antidotum, Spik, Eden, X-Club . W międzyczasie dostał propozycję grania w radiu internetowym "radioparty" gdzie do dziś można usłyszeć jego audycje na kanale HOUSE. Od grudnia 2005 do marca 2009 można było usłyszeć go na żywo w jednym z pod poznańskich klubów "Lunatic" (Obecnie "Hypnotic"), gdzie wspólnie obejmował rezydenturę z Aquatic Simon`em. Tam miał okazję zagrać z takimi gwiazdami jak: Westbam, Africa Islam, Mr. Sam, Ron van den Beuken, Hardy Hard, Sean Tyas, Nakadia, Lady Jane, John Hetmond, Simon Patterson, 4 Strings, Cj Stone, Marc van Linden, Jochen Miller, Leon Bolier, oraz całą rzeszą polskich dj`i. Obecnie zajmuje się głównie produkcją i remiksami a w między czasie gościnnie gra na różnych imprezach. Style muzyczne jakie można usłyszeć w jego setach to progressive, tech-house, minimal.
www.myspace.com/djchemical888

 

 

- Edd

Dj Edd w wieku 7 lat rozpoczął naukę gry na instrumentach klawiszowych i kontynuował ją przez kolejne osiem lat. To był doskonały wstęp do świata muzyki. W wieku 14 lat zamienił keyboard na konsoletę. Wtedy to też dzięki Djowi Teo odnalazł się w społeczności radia TP, gdzie prawie roku mogliśmy go usłyszeć na kanale houseSTAGE (dawniej house MAFIA). Przez krótki okres czasu prezenter/dj radia ftb.net oraz radioparty.pl. Na obecną chwilę członek agencji BeatSplit. Miał przyjemność stanąć u boku DJi takich jak:CJ Stone, @lex, Miqro, Tiddey, Quiz, Fafaq, Ronald de Foe Neevald, Wajs, Gregory, MdK, Maikez, Adams, Dan Price, David Biller, Grass, Kosti, Maiqel, Acid Luke, Mike-L, Tommy B, X-Plode, Mike Deen, Martin Sas, Meszi, Bit Holder, C-Tite, Grzeech, Small, Electrosick, Puma, Cosmic, Headshaker, Qbeenio... i wielu wielu innych.

www.edd.dj.ftb.pl

 

 

- Sandro Van Niel

Miłość do muzyki dla tego dj'a zaczęła się już bardzo wcześnie... Kiedy
chodził do podstawówki uczęszczał na lekcje nauki gry na keyboardzie. W
późniejszych latach zaczął interesować się muzyką klubową,
która po dzień dzisiejszy towarzyszy mu w każdej wolnej chwili. Stopniowo sam zaczął
"bawić się" programami komputerowi, aż w końcu zakupił konsolę i
prowadził audycje radiowe pt.: "Trancesound" dwa razy w tygodniu w
radiu TP.
Dj ten ma niezwykle zróżnicowany styl - przez wielu jednak nazywany
niezwykle oryginalnym. Zawsze gra to co lubi, co najważniejsze podoba
się to odbiorcom. Człowiek zdecydowanie stawiający na jakość, aniżeli
ilość muzyki granej przez siebie. Gra głównie progresive trance, progressive house i
wysublimowany tech-trance. Cały swój wolny czas spędza za deckami,
nieustannie szlifując swoje umiejętności. Oryginalność - to jego przepis na sukces.
Od dłuższego czasu tworzy własne produkcje w programie FL Studio, co zaowocowało podpisaniem kontraktu z wytwórnią Vortek Records z Kanady. Niebawem wyda kolejne dwie nowości własnej produkcji. Pierwsza z nich to utwór Purple Shot, a następnie remix wszystkim bardzo dobrze znanego tracka AK47 formacji W&W.

www.sandrovanniel.dj.ftb.pl

 

- ArTrance

ArTrance - to polski DJ urodzony w 1988 roku. Arkadiusz Pakuła bo to on ukrywa się pod tym pseudonimem, muzyką interesuje się praktycznie od zawsze, gdyż to jego ojciec posiadał własną kapele, jednakże muzykę elektroniczną pokochał najbardziej. Trance stał się jego obsesją, po prostu zakochany w tym gatunku. Wraz z tą muzyką spróbował swoich sił w sztuce miksowania. Dzięki swoim umiejętnością został zaproszony w 2011 roku na główną scenę eventu Sudety Sound, w tym samym roku gościł również na Koncercie JaToGram na Nowotomyskim Jarmarku. DJ i organizator swoich imprez jak i mniejszych eventów, przy współpracy z renomowaną firmą MASTER SOUND. Zagrał z takimi artystami jak Inox, V_valdi, Carla Roca, Marco Saville, Mindfuckers, Quiz, P.A.BLO, David Biller, Sandro van Niel, Mike Deen, i wielu innych ... Bardzo często można go usłyszeć również w jego rodzinnym mieście, Joker bo w tym miejscu można go usłyszeć na imprezach Dirty Fridays! Od kilku miesięcy pracuje na platformie FL Studio tworząc swoje projekty muzyczne.

www.artrance.dj.ftb.pl

Music Fortress

28.10.11

Start: 21:00

Wejście: 5zł

Wszystkie kobiety - wejście za FREE !!

Joker Pub

ul. Garbary 4

Grodzisk Wlkp.

 

Rezerwacje – 509 874 503

www.pub-joker.pl

Partnerzy

Audiolake Festival

Na czasie

Above & Beyond feat. Richard Bedford - Northern Soul

Klasyk

Fritz & Paul Kalkbrenner - Sky and Sand (Original Mix)

After Movie

Electronic Family 2017 Official Aftermovie