Newsy

Sunrise Festival 2024
DATA, ARTYŚCI, TIMETABLE, LOKALIZACJA, INFORMACJE!

Czytaj wiecej

Mamry Festival  nie tylko muzyką stoi, czyli o czym warto wiedzieć
Mamry Festival na trwale zadomowił się w kalendarzu wakacyjnych imprez muzycznych. Kolejna edycja festiwalu z pięcioletnią już tradycją odbędzie się...

Czytaj wiecej

Audioriver - 7 ogłoszenie lineupu!
  Siódme ogłoszenie programowe nie odkrywa jeszcze wszystkich kart, ale dzięki niemu znamy już osoby występujące na głównych scenach imprezy w piąt...

Czytaj wiecej

FEST Festival 2023 z drugą falą ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na Kręgach Tanecznych!
Nocny line-up FEST Festivalu 2023 stale się powiększa! Wśród 30 nowych nazwisk, które zasilą Kręgi Taneczne znajdą się m.in.: HI-LO, Cristobal Pesce...

Czytaj wiecej

INSTYTUT FESTIVAL 2023 ogłasza pierwszą rundę artystów!
Przed nami już czwarta edycja Instytut Festival. W tym roku zaprosiliśmy wyjątkowych polskich artystów oraz zagraniczne gwiazdy muzyki elektroniczne...

Czytaj wiecej

KOLEJNI ARTYŚCI UZUPEŁNIAJĄ LINE UP MAMRY FESTIVAL WĘGORZEWO 2023
Mamry Festival na trwale zadomowił się w kalendarzu wakacyjnych imprez muzycznych. Kolejna edycja festiwalu z pięcioletnią już tradycją odbędzie się w...

Czytaj wiecej

Sunrise Festival 2024
Sunrise Festival 2024
Mamry Festival  nie tylko muzyką stoi, czyli o czym warto wiedzieć
Mamry Festival  nie tylko muzyką stoi, czyli o czym warto wiedzieć
Audioriver - 7 ogłoszenie lineupu!
Audioriver - 7 ogłoszenie lineupu!
FEST Festival 2023 z drugą falą ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na Kręgach Tanecznych!
FEST Festival 2023 z drugą falą ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na Kręgach Tanecznych!
INSTYTUT FESTIVAL 2023 ogłasza pierwszą rundę artystów!
INSTYTUT FESTIVAL 2023 ogłasza pierwszą rundę artystów!
KOLEJNI ARTYŚCI UZUPEŁNIAJĄ LINE UP MAMRY FESTIVAL WĘGORZEWO 2023
KOLEJNI ARTYŚCI UZUPEŁNIAJĄ LINE UP MAMRY FESTIVAL WĘGORZEWO 2023

Konkursy

Wywiady Video

Arrow
Arrow

22.06.2011 Westbam – król muzyki Techno - ponownie w Ekwadorze.

известные картины и новости из мира искусства

22.06.2011 Westbam – król muzyki Techno - ponownie w Ekwadorze.


W tym roku klub Ekwador odszedł od stereotypu rozpoczęcia wakacji w terminie weekendowym. Dużo klubowiczów co roku pod koniec czerwca właśnie w weekend wyrusza na pierwszą wakacyjną wyprawę bądź krótki wypad. Od lat ten termin dla Ekwadoru był bardzo ciężki w realizacji jakichkolwiek pomysłów dotyczących line upu zagranicznych gwiazd. Pojawiła się propozycja od naszej zaprzyjaźnionej agencji aby zrobić wyjątkowy projekt w którym gwiazda główna zagra specjalnego dłuższego seta oraz postać ta od lat kojarzy się właśnie z tym miejscem, jakim są właśnie Manieczki – klub Ekwador.

 

BANG BANG !!!!!

 

Odpowiedź mogła być tylko jedna – WESTBAM. Ekwador jest przekonany, że postać tego człowieka wejdzie do programu kultowych imprez cyklicznych klubu tak samo jak to było w przypadku Amsterdam Dance Mission, New Energy, czy Back To Old Night. W zeszłym roku podczas występu na imprezie Electronic Pleasure klub zanotował rekord frekwencji choć niestety część klubowiczów była zniesmaczona długim bo ponad godzinnym opóźnieniem gwiazdy głównej czyli samego Westbama, ponieważ zagrał dopiero ok. godz 4:00 nad ranem.

22.06.2011 – Środa –

Czwartek wolny od pracy

 

22 Czerwca - środa możemy Was zapewnić że zagra za to dłuższego niż zwykle seta i w klubie będzie już od samego początku. Planujemy na ten wieczór coś wyjątkowego, coś co będzie niespodzianką i zaskoczy pozytywnie wszystkich uczestników tego koncertu.  Nie sposób wymienić wszystkie imprezy na jakich grał Westbam ale na podziw na pewno zasługuje fakt iż obojętnie w jakim czasie i jakim klubie pojawia się jego postać to impreza jest na najwyższym poziomie z 100% procentową frekwencją.

 

Co roku jest czołowym gościem na takich imprezach jak Mayday,Bassplanet.Grywał na takich imprezach jak :Soundtropolis, Nature One 2008 ,Beach Party Gdynia .To przyjaciel klubu Ekwador, który za każdym razem gdy się z nami spotyka, powtarza zawsze że w tym miejscu czuje się najlepiej i nigdzie nie ma takiego klimatu jak właśnie w Ekwadorze. To dla nas bardzo duże wyróżnienie po 13 latach usłyszeć nadal wciąż tak imponujące zdania o tym miejscu.

 

Westbam to człowiek instytucja. Jeden z pomysłodawców szeregu imprez z Love Parade, Mayday i Nature One na czele, wieloletni ambasador muzyki klubowej w świecie, twórca wielu niezapomnianych kawałków, w tym wszystkich hymnów Love Parade.

W rzeczywistości nazywa się Maximilian Lenz i przyszedł na świat 4 marca 1965 roku w niemieckiej miejscowości Münster. Jego przydomek jest kombinacją nazwy regionu, z którego pochodzi (Westfalia) oraz jego największego muzycznego idola, którym do dzisiaj jest Afrika Bambaataa. Mając 18 lat, zaczął udzielać się jako DJ w miejscowym klubie Odeon. Rok później w 1984 roku przeniósł się do Berlina, gdzie w istniejącym do dzisiaj lokalu Metropol rozwijał zdolności - już wtedy narobił szumu wokół własnej osoby za sprawą bardzo wyrafinowanej, jak na tamte czasy, techniki miksowania płyt winylowych. W połowie dekady lat 80. zaczął działać jako producent, powołał tez do życia własną wytwórnię Low Spirit (istnieje do dzisiaj). Jeszcze w tym samym roku udało mu się wydać (nakładem wspomnianej stajni) pierwsze nagranie stworzone wraz z przyjacielem Klausem Jankuhnem, pod tytułem "17 - This is not a Boris Becker song" - był to jeden z pierwszych utworów w historii oparty głównie na samplach innej kompozycji. Trzy lata później, w 1988 roku pojawił się na otwarciu olimpiady w Seulu, gdzie wspierał swój kraj jako zaproszony specjalnie artysta (przez Instytut Goethego).

Przełomem w karierze Maximiliana był z pewnością rok 1989. Wtedy na sklepowe półki powędrował jego pierwszy pełnoprawny album, zatytułowany "The Cabinet". Był to produkt o tyle nowatorski, że do tamtej pory żaden DJ w Niemczech nie wydał jeszcze autorskiego krążka. Pochodząca z niego kompozycja "The Roof Is On Fire" stała się w błyskawicznym tempie przebojem na krajowych zestawieniach. Dzięki tej piosence, nie tylko udało mu się zaistnieć na rynku muzycznym już jako spora gwiazda, ale także wypromować przy okazji Low Spirit Records. Od tamtej pory jego kariera zaczęła nabierać szybszego tempa. Takie kawałki, jak "Monkey Say Monkey Do" czy "No More Fucking Rock 'n Roll" zaczęły odnosić coraz większe sukcesy i to nie tylko w niemieckich dyskotekach, ale i w innych państwach europejskich. W 1989 roku Westbam po raz pierwszy zagrał na Love Parade w Berlinie.

Już w 1991 roku na rynku pojawił się drugi krążek artysty zatytułowany "A Practising Maniac At Work", który, co było do przewidzenia, stał się kolejnym sporym przebojem. Także w tym roku wystartował organizowany przez niego festiwal Mayday. Specjalnie na te imprezy (odbywały się corocznie), wspólnie z wspomnianym już wyżej Jankuhnem, wydawał pod szyldem Members of Mayday single-hymny. Kolejne jego dzieło, "Bam Bam Bam", ukazało się w 1994 roku i przyniosło mu porcję kolejnych hitów, jak utwór tytułowy, "Celebration Generation" czy "Wizards Of Sonic" (pierwsza z wymienionych piosenek dotarła do Top 20 niemieckich zestawień). Warto podkreślić, że okazał się on sporym sukcesem komercyjnym - w samych tylko Niemczech rozeszło się ponad 140 tysięcy egzemplarzy longplaya. W następnym roku Westbam świętował dziesięciolecie Low Spirit, z tej okazji opublikowana została płyta "The Age Of The DJ Mixer - 10 Years Of Low Spirit", którą wypełniło 10 kawałków artysty. W styczniu 1996 roku Maximilian został wyróżniony nagrodą przyznawaną przez berliński dziennik ("BZ"). Rok był ważny dla Niemca także z innego powodu - ukazały się single z nagraniami "Terminator" oraz "Born To Band", które stylistycznie prezentowały nową, eksperymentalną odmianę techno. Rok później na rynku pojawiły się kolejne małe płytki - "Sonic Empire" i "Sunshine", które w przyszłości stały się hymnami zarówno Mayday, jak i Love Parade a także promowały album Lenza pod tytułem "Never Stop Living This Way", który w rodzinnym kraju artysty zadebiutował na 40. pozycji listy najlepiej sprzedających się krążków. Poza standardową działalnością, warto wspomnieć, że mniej więcej w tym samym czasie w księgarniach pojawiła się także książka jego autorstwa, "Cuts mix and Scratching" (po tytule łatwo domyślić się na jaki temat). W 1998 roku doszło z pewnością do jednego z ważniejszych wydarzeń w karierze DJ-a - Westbamowi udało się zaprosić do współpracy samego Afrikę Bambaatę, czego rezultatem było nagranie "Agharta". Jak pokazała przyszłość, był to jeden z najważniejszych kawałków z gatunku electro tamtych dwunastu miesięcy. W następnym roku Lenz powrócił z kolejnym projektem, ochrzczonym szyldem Mr.X & Mr.Y. Był to duet, w skład którego wchodził obok niego Afrika Islam (wylansowali oni m.in. w 1999 słynny przebój "Global Players").

W następnych latach Westbam nie zwalniał tempa. W 2000 roku skomponował utwór "U" specjalnie na potrzeby mistrzostw Europy w piłce nożnej (odbywających się w tym samym roku w Holandii i Belgii). Rok 2001 upłynął przede wszystkim pod znakiem obchodów dziesięciolecia Mayday - na tę okazję ukazał się pierwszy w historii krążek Members of Mayday. Z całkowicie autorskim, solowym wydawnictwem powrócił w 2002 roku, za sprawą płyty "Right On". Co ciekawe, trafił na niego numer "Oldschool Baby", nagrany wspólnie z Neną, piosenkarką popularną głównie w latach 80. ubiegłego wieku za sprawą przeboju "99 Luftballons". Rok 2003 także okazał się przełomowy - światło dzienne ujrzała pierwsza w dorobku Niemca kompilacja "WestBam Super DJ Mix Elektropogo Jam 133.3", którą wypełniły miksy tak różnych gatunków muzycznych, jak techno, hip-hop czy punk rock.

We wrześniu 2005 roku światło dzienne ujrzało kolejne dzieło DJ-a, "Do You Believe In The Westworld". Zestaw promowała piosenka "Bang The Loop". Mimo, że od jego wydania minęło już kilka lat, artysta nadal pozostaje aktywny i występuje z powodzeniem na deskach klubowych w najróżniejszych lokalizacjach. Warto powiedzieć, że w trakcie ponad 20-letniej kariery, Westbam wielokrotnie odwiedzał nasz kraj, chociażby w szczecińskim lokalu Lokomotywa w marcu 2009 roku.

Line Up:

WESTBAM

?

?

?

Data imprezy

22.06.2011 Środa

Czwartek wolny od pracy.

start godz. 21:00

koniec 5:00

bilety 20 PLN

do 22:00

Rezerwacje loży

Od Poniedziałku 13 czerwca

godz 12:00

Tel 516 39 29 39

 

Planeta FM – oficjalny patronat

Codziennie Godz 19:00

Program Ekwador Time

90,6 oraz 99,4

Wejściówki do wygrania również na

4Fun.Tv

Bądź na bieżąco – wygrywaj wejściówki

Wyślij sms o treści Ekwador na numer 516392939.

Będziesz informowany na bieżąco o imprezach w Ekwadorze.

Bierzesz udział w losowaniu co imprezę darmowych wejściówek.

SMS wysyłasz raz ! więcej info na www.ekwador.com.pl/sms

Usługa darmowa, koszt wysłania sms według stawki operatora.

 

Autobusy z Poznania oraz Leszna

Info tel:693715512

 

Lokalizacja:

Klub Ekwador

Manieczki

Ul. Wybickiego

www.ekwador.com.pl

www.ekwador.com.pl/forum

www.ftb.pl

 

 

 

Partnerzy

Audiolake Festival

Na czasie

Above & Beyond feat. Richard Bedford - Northern Soul

Klasyk

Fritz & Paul Kalkbrenner - Sky and Sand (Original Mix)

After Movie

Electronic Family 2017 Official Aftermovie