Newsy

Sunrise Festival 2024
DATA, ARTYŚCI, TIMETABLE, LOKALIZACJA, INFORMACJE!

Czytaj wiecej

Mamry Festival  nie tylko muzyką stoi, czyli o czym warto wiedzieć
Mamry Festival na trwale zadomowił się w kalendarzu wakacyjnych imprez muzycznych. Kolejna edycja festiwalu z pięcioletnią już tradycją odbędzie się...

Czytaj wiecej

Audioriver - 7 ogłoszenie lineupu!
  Siódme ogłoszenie programowe nie odkrywa jeszcze wszystkich kart, ale dzięki niemu znamy już osoby występujące na głównych scenach imprezy w piąt...

Czytaj wiecej

FEST Festival 2023 z drugą falą ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na Kręgach Tanecznych!
Nocny line-up FEST Festivalu 2023 stale się powiększa! Wśród 30 nowych nazwisk, które zasilą Kręgi Taneczne znajdą się m.in.: HI-LO, Cristobal Pesce...

Czytaj wiecej

INSTYTUT FESTIVAL 2023 ogłasza pierwszą rundę artystów!
Przed nami już czwarta edycja Instytut Festival. W tym roku zaprosiliśmy wyjątkowych polskich artystów oraz zagraniczne gwiazdy muzyki elektroniczne...

Czytaj wiecej

KOLEJNI ARTYŚCI UZUPEŁNIAJĄ LINE UP MAMRY FESTIVAL WĘGORZEWO 2023
Mamry Festival na trwale zadomowił się w kalendarzu wakacyjnych imprez muzycznych. Kolejna edycja festiwalu z pięcioletnią już tradycją odbędzie się w...

Czytaj wiecej

Sunrise Festival 2024
Sunrise Festival 2024
Mamry Festival  nie tylko muzyką stoi, czyli o czym warto wiedzieć
Mamry Festival  nie tylko muzyką stoi, czyli o czym warto wiedzieć
Audioriver - 7 ogłoszenie lineupu!
Audioriver - 7 ogłoszenie lineupu!
FEST Festival 2023 z drugą falą ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na Kręgach Tanecznych!
FEST Festival 2023 z drugą falą ogłoszeń artystów, którzy wystąpią na Kręgach Tanecznych!
INSTYTUT FESTIVAL 2023 ogłasza pierwszą rundę artystów!
INSTYTUT FESTIVAL 2023 ogłasza pierwszą rundę artystów!
KOLEJNI ARTYŚCI UZUPEŁNIAJĄ LINE UP MAMRY FESTIVAL WĘGORZEWO 2023
KOLEJNI ARTYŚCI UZUPEŁNIAJĄ LINE UP MAMRY FESTIVAL WĘGORZEWO 2023

Konkursy

Wywiady Video

Arrow
Arrow

PUMPINGLAND 2014 - Ostrów Wlkp ( 02.08.2014 )

известные картины и новости из мира искусства

Nazwa imprezy: Pumpingland Summer Event - OPEN AIR
Data imprezy: 02.08.2014
Lokalizacja: Piaski Szczygliczka - Ostrów Wielkopolski, Ul.Plażowa
Start: 18:00 | Koniec: 05:00
Bilety: KUP BILET
Wydarzenie: ZOBACZ

plakat

Pumpingland to międzynarodowy projekt w który skład wchodzą artyści (djs, producenci muzyczni, Mcs, showmani sceniczni) z Rosji, Hiszpanii, Wielkiej Brytani, Polski, mocno zakorzenieni w klimatach Hardbass, Klubb, PumpingHouse i zawsze jest ktoś kto reprezentuje dany Kraj (w tym roku do grona oficjalnych Members of Pumpingland dołączą także Francuzi). Całość imprezy utrzymana jest w w/w stylach muzycznych. Chcemy przypomnieć że poza mainstreamowymi gatunkami muzycznymi, istnieją inne zapomniane gatunki takie jak HardBass, Pumping, ScouseHouse, etc, które jak widać po frekwencjach w klubach dalej cieszą się ogromnym powodzeniem, po mimo braku ich w mainstreamie. Klubowe eventy Members of Pumpingland oraz Pumpinglad cieszą się ogromną popularnością wśród klubowiczów więc już powoli nadszedł czas aby zaprezentować to co będzie się działo 2go sierpnia w Ostrowie Wielkopolskim nad Zalewem PIASKI Szczygliczka. Ten dzień przejdzie do Historii klubbingu w Polsce. Po raz pierwszy taki event w Polsce (i jak zapowiadają organizatorzy nie ostatni). Odkrywamy muzyczne karty.

 

LineUp:

XS PROJECT (Rosja)
CLUBBASSE (Polska)
SONIC MINE (Rosja)
ROB CAIN (Anglia)
GARI SELECKT (Hiszpania)
NESKET (Hiszpania)
MC JONAK (Anglia)
KENTY (Anglia)
CHEEZE (Anglia)
DERTEXX (Rosja)
TEGA (Hiszpania)
TORETE (Hiszpania)
MC B (Anglia)


DERTEXX (Rosja)

SE-DERTEXX


CHEEZE (Anglia)

SE-CHEEZE

Cheeze pochodzi z miejscowości Blackburn we Wielkiej Brytanii. Jego mixy są w stylu zwanym przez ich samych stylem Bounce. Jako DJ gra od 7 lat. Na początku kariery zaczynał od małych klubów oraz barów, tak właśnie budował swoją miejscową reputacje. Zaowocowało to rezydenturą w SOPRANOS w miejscowości Great Harwood. Od tego czasu zajął się promowaniem Sopranos. Robi to już od 5 lat organizując Imprezy na całym Północnym Zachodzie. Obecnie rezyduje w takich wydarzeniach jak: Acceleration, Pumpingland & Bumping Sessions.


SE-TORETE

TORETE (Hiszpania)

Mikel Ortega (znany jako Tega) rozpoczął swoją przygodę z miksowaniem 2010r. Po kilku latach rozwijania swoich własnych technik zaczął grać w kilku klubach w jego rodzinnym mieście. Zaledwie rok później jego produkcje zaczęły się pojawiać w wielu profesjonalnych podcastach i sesjach muzycznych. Jego muzyka zaczęła być wydawana w wielu najlepszych wytwórniach z gatunku Scouse House takich jak: Q-Mode Records, Ultimate Records, Acceleration Bounce, Revolution Records czy Zodiak i w 2013r grał już w najlepszych klubach na północy Hiszpani (Itzela Multiplex, Skamner, NON/Concept). Obecnie Tega jest rezydentem Androides Bumping Days, klubu który rozróśł się niewiarygodnie od 2010r.


MC B (Anglia)

 

SE-MC-B

 

Wypracował swój styl podczas wielu imprez Drum&Bass, Garage, Hip Hop oraz R&B na terenie całej Wielkiej Brytanii. Jednak nie mógł się oprzeć dźwiękom UK Bounce. Wybijał się m.in. w klubach Heaven, Baton Rouge, RSVP, The Conti, Streets, Arena, The Barcelona oraz Aquarium, znajdujących się w hrabstwie Merseyside. 

Przełom nastąpił kiedy jego przyjaciel z dzieciństwa Mike Discala zawiązał grupę Resonance Q, w której skład wszedł Ben, co pozwoliło mu zasmakować klubowego życia w całej Wielkiej Brytanii, podczas trasy koncertowej promującej ich singiel Someday. Ten sukces pozwolił mu na występy z Ultrabeat, Klubrockers oraz nieco później z Sosumi, AK Project, Outsource, Rudedog i Sound Selectaz. Jego występy zwróciły uwagę Pleasure Rooms, którzy przyjęli go do swojego odnoszącego sukcesy zespołu. Audycja radiowa JUICE FM pozwoliła szerszej publiczności zapoznawać się co sobotę z jego lirycznym, innowacyjnym i rytmicznym stylem. Każdego lata można go spotkać występującego na Majorce w klubie Boomerang, jak również w Brytyjskich i Irlandzkich klubach. 

Ten artysta wielu styli, nie zapomniał jednakże o swoich korzeniach, regularnie występując z Tim Westwood, Trevor Nelson, DJ Spoony, Heartless Crew oraz Fire Camp. Uformował on ostatnio innowacyjną grupę znaną jako Strictly Vyb, w skład której wchodzi 2 DJi oraz 3 MC. Objeżdżają oni kraj prezentując własny styl urban/bounce w Brytyjskich klubach. Ich Płyty są wśród najpopularniejszych w pólnocno-zachodzniej Brytanii niosąc w sobie unikalną miesznakę tekstów oraz energicznych rytmów bounce house. 

Od tego czasu Ben przyłaczył się do czołowej grupy prezentującej styl Bounce – Frequency. Wraz z innymi artystami tej grupy występuje na terenie całej Europy. Świetne występy Bena przyniosłu mu trzykrotną nominacje do nagrody Bounce Heaven Awards w kategorii MC roku. Ostatnie kilka lat to występy Bena z artystami głównego nurtu. Ostatnio brał udział w trasie koncertowej Basshunter’a – Bass Generation UK, występując na wszystkich imprezach. Połączenie tego z jego udziałem w imprezach spod znaku Clubland ustawia go na pozycji przyszłej gwiazdy. 

Ben zwrócił się również ku pisaniu piosenek współpracując z Alex K, Head Hunters, Vibeout, Outsource, Sound Selektaz, Northern Allstars, Total Control, Bounce Heaven, Rudedog oraz ostatnio N-Trance. Efekty można usłyszeć na składankach z muzyką taneczną. 

Ostatnie osiągnięcia Bena spowodowały że legendarny MC Whizzkid nawiązał z nim współpracę w jego wytwórni Broken Records. Pozwoliło mu to na spełnienie swoich snów o wejściu w realia muzyki Hardcore. Dzięki temu występował m.in. na imprezach HTID, Uproar, Raverbaby oraz Horizon, za każdym razem wstrząsając publicznością. Jak mówi tutuł jego produkcji wraz z Stylus i Audiojunkie: „The place is here the time is now!”

 

XS PROJECT(Rosja)

SE-SX

Project XS został założony w 2002 roku przez dwóch rosyjskich producentów (Levon i Andriej), którzy mają za sobą więcej jak 10 lat doświadczenia w tworzeniu muzyki tanecznej. Podczas trwania tej kadencji koledzy brali udział w wielu projektach odnosząc przy tym niewątpliwy sukces. Project XS to najbardziej znany pumpingowy i hard bass`owy projekt w Rosji. Ich produkcje mają miliony fanów w Rosji, Ukrainie, Hiszpanii, Francji, Wielkiej Brytanii i w wielu innych krajach świata. Niektóre z nich można było usłyszeć w popularnej na Rosji i Ukrainie komedii. XS są lubianymi gośćmi nie tylko w rosyjskich klubach ale i Hiszpańskich (Non-club, Image, Decebelia…). Preferują oni agresywne Pumping`owe i Hard Bass`owe dźwięki w swoich produkcjach ale często też mieszają style by uzyskać swoje własne niepowtarzalne brzmienie.


Clubbasse (Polska)

SE-CB

Dla jednych mistrzami BYLI… SĄ… i zawsze BĘDĄ. Dje i producenci Pumping Houseowych brzmień (przez wielu nazywanych wixą) od 2002r. 11 lat na Polskim rynku bez wsparcia radiowego i medialnego (mainstream) to bez wątpienia sukces jaki osiągnęli. W roku 2007 zakończyli swoją karierę a raczej zrobili sobie „wolne”, aby w roku 2010 powrócić z cyklem imprez RETRO TIME IN ATTACK (R.T.I.A). Jak sami mówią nie było łatwo aby się odnaleźć i walczyć z komercjalizacją, jednakże ich upór i oryginalność wyprowadziła ich na szczyty gdzie imprezy z cyklu R.T.I.A stały się jednymi z najbardziej pożądanymi… Jak to mówi Archi i Quasar… „R.T.I.A to jedyna i oryginalna impreza, reszta to tylko podróbki”.

W roku 2013 zapoczątkowali kolejny cykl międzynarodowych eventów klubowych PUMPINGLAND. W bliskiej przyszłości stworzą Open Air.

Jako dje i producenci dają możliwości młodym artystom na wykazanie się swoimi umiejętnościami HARDBASS’owymi, PUMPING HOUSE’owymi na swoim profilu www.facebook.com/fthrecords „WIXA TO RELIGIA DLA WIXIARZY!, To coś więcej… To styl bycia, to styl życia”

F.T.H8TERS – czyli miej wyjebane a będzie ci dane!


MC JONAK (Anglia)

SE-MCJ

Po 7 latach występując na północy kraju Mc Jonak zyskał rozgłos na scenie muzyki UK Bounce. Występy zaczynał w małych lokalnych miejscach w Bolton,poprzez Manchester aż do największych Klubów i eventów północno wschodniej Anglii. Zapracował sobie na rezydenturę w Spranos bounce & Acceleration bounce, w przeszłości jak i obecnie występował również dla niektórych czołowych marek sceny Brytyjskiej takich jak: Sanctuary,Bounce Heaven & Frequency. Znany z unoszenia tłumów i szybkiego tempa, stylowego wpasowania się w muzykę, sławny z podnoszenia atmosfery na parkiecie jak również UZUPEŁNIANIA Dja który wraz z nim prowadzi imprezę.


GARI SELECKT (Hiszpania)

SE-GS

Gari Selekt jest jednym z najbardziej charyzmatycznych DJi w północnej części kraju, którego kariera producenta muzycznego i dj pereferowanego stylu PUMPING trwa od 14 lat. Na przestrzeni lat, Gari Selekt wyspecjalizowal się w tym stylu, dominującym w jego setach dźwiękiem jest HARD BASS który charakteryzuje obie rzeczy. W setach Gari’ego znajdziemy energię, dobre miksowanie i unikalny dobó® utworów. Gari Selekt był kilkukrotnie nominowany przez DJ Magazine jako najlepszy DJ w Hiszpanii, najlepszy DJ w stylu (PUMPING – HARD DANCE), najlepszy producent (PUMPING – HARD DANCE), otrzymując 3 wyróżnieina najlepszego klubu w Hiszpanii DCIBELIA któ®ego jest rezydentem od 14 lat. Gari Selekt jest także właścicielem wytwórni RECORDS&SKAMNER DCIBELIA, rezydentem najlepszych w Kraju Basków klubów w których króluje PUMPING oraz oczywiście rezydentem PUMPINGLAND. Reasumując w skrócie, Gari Selekt jest mistrzem i inspiracją jeśli chodzi o PUMPING dla wszystkich nowych DJ i producentów muzycznych.

 

KENTY (Anglia)

 

SE-KENTY

Kenty to „bouncujacy” DJ pochodzący z Huddersfield w Wielkiej Brytanii. Jest didżejem od 6 lat, który zaczynał w małych barach. Ciężko pracował na to by zagraćc w super-klubach, także w innych krajach… Jego styl to UK Bounce, Hard House, Hard Bass & Bumping. Tworzy tez swoje własne mush-upy przy pomocy Traktora S4, dzięki którym stal się znany w Wielkiej Brytanii. Kenty grał dla wszystkich wielkich promotorów w UK wliczając w to Wigan Pier, Frequency & Bounce Heaven oraz dla Restart Records w Hiszpanii. Obecnie jest rezydentem w Acceleration i Pumpingland w Polsce. DJ Kenty jest również promotorem Acceleration obok Danny Greenwood. Event ten działa już od 3 lat i ma siedziby w wielu miejscach w północno-zachodniej Anglii. Acceleration zrzesza największe talenty z Wielkiej Brytanii jak i największe nazwiska z Hiszpanii i okolic. Kenty jest również częścią małej grupy ludzi, którzy tworzą projekt „Acceleration DJ’s” – to trio stworzyło liczne, dobrze sprzedające się utwory, które stały się wyjadaczami na niejednym parkiecie.

 

NESKET (Hiszpania)

 

SE-NESKET

Dj Nesket urodził się 8 kwietnia 1983 w BILBAO. Jego kariera rozpoczęła się w 2002 roku w którym to brał udział w zawodach najlepszych klubów JAZZBERRI i PK2 zostając finalistą konkursu PK2. W 2005 został rezydentem LURPE’S club w DURANGO. 2006 rok był najważniejszym w jego karierze, został członkiem zespołu NON’S club w Lemoa, wraz z Dj Carras brał udział w imprezach takich jak: ‘A trip to the future’, ‘Dance Festival’,’La noche mas caliente’,’Summer Festival’,’Megacrazy’,’Bumping Festival’,’Mecawen Blas’,’Gominolas Festival’ i wielu innych w których współpracował z wieloma znanymi w świecie djami. Występował w klubach takich jak: Dcibelia(Oiartzun), Skamner (Deba), Image(Berango), The sound(San Sebastian), Sala Vejo(Burgos), Liberata(Pampplona), Space Factory(Burgos), Palacio(cantabria), Sala rock star, Marriot(Palencia), D’manu(Santander), Calypso(Francia) oraz Puby w Barakaldo, Elgoibar, Eibar, Sopelana…

Jego pasja do muzyki przekształciła się w zainteresowanie światowymi produkcjami nad którymi pracuje od 2006 roku nagrywając vinyle dla innych dji. W 2011 dostał propozycję wejścia do O-Mode Records. Z nowymi pomysłami i projektami które powoli wdraża w życie Dj Nesket produkuje cyfrowe vinyle na sprzedaż z zamiarem dotarcia do jak najszerszej widowni. Jego produkcje: BUMPING i POKY świetnie się sprzedają we Francji, Anglii jak i wielu innych krajach. Największe produkcje Dj Nesket to: WOLF, EL GLOBO, SUPERSONIC, WHERE HAVE YOU BEEN, GIVE ME, EUFORIA, TURN ME ON, POKY POWA i wiele innych.

 

ROB CAIN (Anglia)

 

SE-ROBCAIN
Prawdopodobnie jedno z największych I najbardziej rozpoznawalnych imion sceny UK Bounce. Rob został potrójnie wybrany jako najlepszy DJ na Bounce Heaven Awards (2008/2009/2010) i nadal jest jednym z ulubieńców na wszystkich dużych imprezach odbywających się w Wielkiej Brytanii. Zaczynając od Bouncy Techno i Happy Hardcore.Swoje pierwsze nagrania Rob kupił w 1994. Rok później miał zestaw decków i marzył o tym by zostać profesjonalnym DJ em. Do 1997 on i jego szkolny przyjaciel Ian redman (Ultrabeat fame) prowadzili swą pierwszą rezydenturę dla Dj poniżej 18 roku życia w Southport. Od tego czasu Rob porzucił hardcore i zaczął grać u boku super gwiazd w najlepszych i największych klubach w Europie,wymieniając tylko kilka był rezydentem Bounce Heaven, Frequency, Pleasureroom’s, WiganPier i wielu innych. Rob produkuje muzykę pod wieloma pseudonimami a najbardziej znanym utworem jest ‘Total Control’ ( z Chrisem Clarke), który w 2007 stworzył hit dla Wigan Pier ‘Static Bounce’.

 

SONIC MINE (Rosja)

 

SE-SONIC-MINE

Sonic Mine ciężko pracował przez 12 lat i teraz ludzie szanują i doceniają jego muzyczny talent. Nie był zainteresowany konkurowaniem ze „światowa scena show businessu” z innymi rosyjskimi dj sceny hard dance. SM nigdy nie spieszył się by być liderem, by być najlepszym i najbardziej popularnym. Zawsze był na uboczu tego „świata”. Pierwsze produkcje zaczął tworzyć na początku 2000 roku ale kultura muzyki dance zaczęła go interesować znacznie wcześniej. Jego pierwszy track stal się bardzo popularny wśród klubowiczów. Produkcje SM można było usłyszeć w największych hard dancowych klubach ST. Petersburgu, w stacjach radiowych a także był wydawany cd-kompilacjach w całej Rosji.

W 2002 roku zapoznał się z szefem rosyjskiej wytworni płytowej „Jutonish”, który zaproponował mu współprace i współpraca ta trwa do dnia dzisiejszego. Zaraz po tym produkcje Sonic Mine zaczęły pojawiać się na etykietach albumów cd, które miały wzięcie wśród prawdziwych koneserów ciężkiej muzyki tanecznej w Sankt Petersburgu! W 2002 roku SM wypuszcza swój debiutancki album „Pump This Party”, który zawierał 17 utworów i został sprzedany w krótkim okresie czasu z liczbą kilkudziesięciu tysięcy egzemplarzy! to było niewiarygodne dla rosyjskiej muzyki tanecznej. W 2004 roku Sonic wypuścił na rynek zmixowany album „Speed Me Up” i prawie każdy track z tego krążka stal się hitem na długo, ponadto niektóry utwory z tego albumu do dziś dzień rozgrzewają parkiety na całym świecie. W grudniu tego samego roku SM wydal swój pierwszy winyl „Hot Times” (Contrasena, Glass Records, Hiszpania). W latach 2005-2007 wydał w Wielkiej Brytanii dwa czarne krążki „Bounce Action” and „Take Me Away” (Pump Records, Bounce Nation, UK) i jeszcze jeden w 2010 roku – „One Night Only” z DJ DBC.

Partnerzy

Audiolake Festival

Na czasie

Above & Beyond feat. Richard Bedford - Northern Soul

Klasyk

Fritz & Paul Kalkbrenner - Sky and Sand (Original Mix)

After Movie

Electronic Family 2017 Official Aftermovie