Lange i jego odniesienie do muzyki trance - PL

известные картины и новости из мира искусства

"Muzyka Trance ma nieść ze sobą pozytywne emocje, musimy cofnąć się wstecz, zarówno muzycznie jak i w jej odbiorze." Co chciał przez to powiedzieć Lange? Skąd czerpie inspirację i jakie ma plany na 2013 rok? To i wiele więcej właśnie w tym wywiadzie!


2


Kolejny raz zjawisz się w Polsce. Tym razem zagościsz w klubie Esculap w Poznaniu podczas AFTER DARK SESSIONS #100. Czego możemy oczekiwać?

Już nie mogę się doczekać ponownej wizyty w Polsce! Możecie oczekiwać bardzo energicznego seta z dużą ilością muzyki ode mnie jak i z mojej wytwórni. Spodziewajcie się zarówno nowości takich jak: 'Hold That Sucker Down', 'Fallen Angel' czy 'Destination - to doskonałe przykłady tego co będę prezentować!

1


Jak postrzegasz imprezy odbywające się w Polsce? Ludzie po prostu szaleją podczas Twojej gry!

Yeah!!! Imprezy w Polsce są zawsze ekscytujące – Polacy doskonale wiedzą jak się bawić!


Jako, że mamy początek roku, powiedz nam jak opisałbyś miniony rok, oraz czego oczekujesz od roku bieżącego?

Miniony rok był świetny i bardzo pracowity - do tego miałem świetną końcówkę roku w studio co jest kontynuowane w roku bieżącym. Lange Recordings nabrało rozpędu dzięki czemu podjęliśmy współpracę z Enhanced Music, którzy to przejmą kontrolę nad dystrybucją i licencjami. W ubiegłym również roku widziałem nasz pierwszy teledysk „Our Way Home” na liście MTV w UK, a teledysk do „Crossroads” poszedł w jego ślady! Moja audycja radiowa „Intercity” świętowała 100 wydanie we wrześniu. Szczerze mówiąc to wszystko nabrało mocy przez te 12 miesięcy. Jednak na 2013 zaplanowałem jeszcze więcej! Właśnie w tym roku wydany zostanie mój trzeci autorski album. Moja audycja radiowa teraz prezentowana jest co tydzień i już planuję świętowanie 150 wydania „Intercity” nawet na jeszcze większą skalę niż miało to miejsce przy setnym wydaniu!


Jak postrzegasz obecną scenę trance?

Trance przechodzi przez dziwny okres. House stał się bardziej trance’owy i vice versa. Powstało wiele hybryd w stylu 'Trouse', niestety scenę zalewa mnóstwo podobnych do siebie dźwięków brzmiących jakby były kopiowane od siebie. Nie mam nic przeciwko powstawaniu nowych odmian i mixowania ich wzajemnie, jednak nic nie poradzę, że mam nieodparte wrażenie, że jest bardzo mało dobrego unoszącego trance’u. Obrałem sobie w tym roku cel aby dostarczyć Wam dobrze brzmiących trance’owych utworów, które nie tylko będą przesiąknięte „tym uczuciem”, który odczuwasz tylko i wyłącznie podczas słuchania trance’u, ale również dla muzyki chcę myśeć na przód i ekscytować się tym – jednym słowem chcę porwać ciała i umysły wszystkich słuchaczy! ;)

4


Czy zdajesz sobie sprawę z faktu, że wiele osób uważa Cię za jedną z najbardziej wpływowych osób na scenie EDM? W chwili obecnej można powiedzieć, że zapisujesz kolejne karty historii wraz ze swoimi fanami ;)

Cóż, mówiono mi kilkakrotnie, że wywarłem pewien wpływ na innych ludzi przez co czuję się wyróżniony! Jestem szczęściarzem, że znajduję się w tym miejscu. Podróżuję po świecie produkując muzykę i jeszcze jest to moja pasja. Przez to wszystko prowadzę bardzo napięty styl życia i dużo pracuję, jednak jeżeli wywieram pozytywny wpływ na kogokolwiek to wszystko jest warte każdej poświęconej na to chwili 


Jedna z moich ulubionych złotych myśli brzmi – “Muzyka jest stworzona z jednego serca dla wielu innych serc”. Mógłbyś się z tym utożsamić?

Romantyczne pojęcie! Tak – duża część muzyki którą tworzę ma swoją historię w tle. Więc są to bardzo ważne dla mnie utwory. Niestety nie zawsze kiedy chcę mogę pojawić się w studio aby skorzystać z nagłego przypływu weny. Muszę tworzyć kiedy mam akurat na to czas, jednak jeżeli z utworem wiążą się szczególne uczucia i powiązania z życiem, wtedy mam nadzieję, że dana melodia poruszy i zainspiruje innych.


Całkiem niedawno zamieściłeś informację z której dowiadujemy się, że masz zamiar wydać nową kompilację z ulubionymi utworami jakie prezentowałeś na antenie IntercityRadio – powiedz coś więcej!

Spędzam dużo czasu przeglądając setki nowych utworów, które otrzymuję co tydzień, aby wybrać to co najlepsze do zaprezentowania podczas audycji. Ważne jest, aby wspierać artystów, którzy robią tę muzykę - kupując ich utwory. Pomyślałem więc, że byłoby wspaniale, aby zaprezentować swoje ulubione utwory z "Intercity" co miesiąc w kompilacji.


Jakie miejsce z całego globu wywarło na Tobie największe wrażenie?

Najbardziej zapierającym dech w piersiach miejscem w jakim kiedykolwiek byłem jest Islandia. Wcześniej zwiedziliśmy go dwa razy z żoną i jeżeli chcecie zobaczyć epickie krajobrazy, całkowicie polecam sprawdzić to osobiście! Jestem wielkim fanem natury i czepię z niej inspirację – jednym z takich miejsc była bezludna plaża podczas zwiedzania zachodnich wysp Szkocji, która pomogła w stworzeniu 'Frozen Beach’. Natomiast weekend, który spędziliśmy żeglując z 10 dobrych przyjaciół zaowocował – „Destination Anywhere”.


Wróćmy na moment do otwarcia ASOT 600 w Madrycie. Jak to wszystko wyglądało z Twojego punktu widzenia?

Grałem podczas ASOT 450,500 oraz 550 i muszę przyznać, że to imprezy, które na długo pozostaną w pamięci. Madryt również nie jest tu wyjątkiem! Było to szczególne wydarzenie, zwłaszcza, że przestrzeń nie była tak rozległa jak przy poprzednich edycjach. Jednak imprezy pod szyldem ASOT zawsze mają ten niepowtarzalny klimat, a do tego cały świat może brać w nim udział dzięki transmisji na żywo!

5


Czy wytwórnia Lange Recordings wyda Twoje najnowsze produkcje na CD (CDr)? Coś na zasadzie promo CD's?

Będziemy wydawać albumy na CD, ale z wydawania singli rezygnujemy.


Jeżeli miałbyś tylko jedno marzenie związane z muzyką Trance, które mogłoby się spełnić – jakby ono brzmiało?

Aby zakończyć tę całą falę nienawiści – aby wspierać tych artystów których uwielbiamy słuchać częściej niż potępiać tych, którzy w nas takich odczuć nie wzbudzają. Muzyka Trance ma nieść ze sobą pozytywne emocje, musimy cofnąć się wstecz, zarówno muzycznie jak i w jej odbiorze.


W jakiej części świata najlepsze, najbardziej odświeżające i poruszające utwory Trance’owe są dzisiaj produkowane?

Wydaje mi się, że większość Europy jest nadal odpowiedzialna za produkcję najbardziej poruszających utworów Trance! Jednak i UK jest silnym kandydatem!


Najlepsza współpraca od początku Twojej kariery była z …. ?

Myślę, że Morrighanwould jest oczywistym wyborem jako, że pracowałem z nimi między innymi nad "Follow Me" czy "Remember". Oczywiście wspaniałą rzeczą było również tworzenie remixów dla takich artystów jak Faithless czy Pet Shop Boys!


Czy jest coś co chciałbyś przekazać producentom, którzy dopiero zaczynają?

Konkurencja jest silniejsza niż kiedyś, ponieważ producentów jest więcej (jeżeli chodzi o scenę trance) jednak doskonałe utwory zostają doceniane i dostrzegane więc nie przestawajcie wysyłać swoich demo do innych! Bardzo ważnym jest aby być indywidualnością. Nie kopiujcie czyichś dźwięków czy też nie opierajcie się na samych bootlegach tylko po to aby zostać zauważonym. To ciężki biznes więc bądźcie przygotowani na naprawdę ciężką pracę z głową, jednak jeżeli robicie co kochacie to zawsze będzie to warte każdej chwili.


Czy jest coś co chciałbyś przekazać polskim fanom?

Oczekuję ponownego występu w Polsce i mam nadzieję, że wspólnie sprawimy, że będzie to impreza godna zapamiętania!Wywiad przeprowadziła:
Ajra Balearic (CubeStage.pl)

Tłumaczenie:
Ajra Balearic (CubeStage.pl)


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.