Wywiad: Peter Feel oraz CubeStage Portal Imprezowy na falach prawdziwego radia!

известные картины и новости из мира искусства
1. Nieustępliwie brniesz przed siebie - czy miniony rok był dla Ciebie rokiem szczególnym?

Nie szczególnie, bo miał swoje wzloty i upadki. Wydałem kilka produkcji oraz mashupów z czego szczególnie jeden "You Got To Go Mana" uzyskał ogromny support. Grywałem też na większych i mniejszych imprezach. Jako upadek drugą połowę roku, ponieważ czułem, że potrzebuję przerwy by nabrać świeżości i dystansu do tego co robię.

2. Czyli można powiedzieć, że w Nowy Rok wszedłeś z głową pełną pomysłów?

Nowy rok można powiedzieć, że dopiero co się zaczyna, a dzieje się już więcej niż przez cały poprzedni. Pomysłów miałem zawsze sporo, ale brakowało chęci i zapału. Na chwilę obecną wszystko wraca do normy, a ja jestem podekscytowany każdą chwilą spędzaną w studiu czerpiąc z tego na prawdę dużo przyjemności.

2

3. Początek 2013 roku zaowocował również nawiązaniem współpracy z naszym portalem. Proszę przybliż innym ideę tego czym niebawem będziesz się tutaj zajmował.

Będę prowadził audycję radiową na falach prawdziwego radia, którego nazwy jeszcze nie mogę zdradzić. Będzie to audycja, do której będę zapraszał gości z całego świata, tak by zaprezentowali nam gościnne sety. Ale nie można zapominać o zdolnych ludziach, których mamy w naszym kraju, dlatego każdy będzie miał szanse aby zaprezentować swojego seta, lub wygrać nagrody. Wszystko sygnowane nazwą portalu Cube Stage

4. Jak zapatrujesz się na bycie prowadzącym tychże audycji?

Jestem tym faktem bardzo podekscytowany, wszystko jednak zależy od tego jak zakończą się rozmowy z radiem. Swoje pierwsze sety publicznie odtwarzałem we własnym radiu internetowym gdzieś w okolicach 2005 roku. Później przyszedł czas na audycje w stacjach radiowych jak Afterhours.FM czy ETN.FM, więc całkiem zielony w temacie nie jestem i jakiś tam bagaż doświadczenia posiadam.

5. Jakich odmian muzyki elektronicznej będziemy się mogli spodziewać?

Obecnie borykam się z problemem, który polega na znalezieniu dobrej jakościowo muzyki. Jesteśmy zalewani "byle czym", dlatego chcę aby audycja wyróżniała się z pośród innych jakością prezentowanej muzyki, kładąc szczególny nacisk na muzykę trance. Znajdzie się też czas na inne style, ale będzie to raczej okazjonalne.

3

6. Wróćmy jeszcze do roku minionego - można Cię było usłyszeć w klubach częściej niż w poprzednich latach, czy to rzutowało na decyzje, że wciąż chcesz się rozwijać?

Nie można powiedzieć, że często się pojawiałem w klubach jako DJ, lecz na pewno wiele osób, które były na moich setach mogły się zdziwić ponieważ na większości z nich grałem techno. Od pewnego czasu bardzo dobrze czuje się w tym nurcie szczególnie jeśli chodzi o granie, bo mogę wtedy używać 4 decków, co sprawia mi ogromną frajde. Co za tym idzie, z mojego studia coraz częściej słychać dźwięki techniczne nie tylko tranceowe melodie. Lecz podkreślam, że to nowy dla mnie styl i produkcja tego typu muzyki dopiero raczkuje, ponieważ technika produkcji znacząco różni się od tej, której używam w przypadku muzyki trance.


7. Myśląc niezwykle przyszłościowo w kategoriach radia - masz swoich faworytów jakich chciałbyś gościć?

Mam kilku ulubionych artystów, których cenie i szanuje, ale póki audycja nie stanie się faktem nie chcę wymieniać nazwisk.

8. Nie obawiasz się, że Twoi fani odnajdujący cząstkę siebie w delikatnych brzmieniach jakie do tej pory produkowałeś, mogą się poczuć zawiedzeni jak mocny styl prezentujesz podczas imprez?

Na moim profilu facebook, wrzucam jeden i drugi styl i każdy z nich jest dobrze przyjmowany, nie spotkałem się jeszcze z nieprzychylnymi uwagami. Nie widzę też podziału na fanów jednego i drugiego stylu. Za to produkcje jak i granie w klubach rozgraniczam używając dwóch aliasów. Wtedy łatwiej rozpoznać czy jest to trance czy juz raczej coś cięższego.

9. W najbliższym czasie powinniśmy spodziewać się większej ilości mocnych brzmień w związku z Twoimi muzycznymi eksperymentami czy będziesz nas prowadził na Baleary?

Produkcje techniczne raczej nie są upubliczniane lub w małej ilości na wyżej wspomnianym facebooku lub soundcloudzie (tam jest ich ciut więcej). Temat Balearic Trance też jest już dla mnie zamknięty, ale nie na tyle by powiedzieć, że już nigdy nie powstanie utwór tego typu. Chce to wszystko podkreślić grubą kreską wydając album, który pokaże cały przekrój muzyki, który tworze.

10. Z ciekawostek dla tych, którzy śledzą Twoje poczynania - jaka impreza wywarła do tej pory na Tobie największe wrażenie?

Najlepiej grało mi się na urodzinach Carla Xima w klubie Tunel w Poznaniu. Głównym gościem była Carla Roca i to dzięki niej też najlepiej się też bawiłem w zeszłym roku. Z imprez zagranicznych, przez 3 dni oglądałem relacje live na youtubie z Tomorrowland. Impreza mnie co roku powala na kolana, mam nadzieję, że uda mi się tam zawitać pewnego dnia.

1

11. Top 5 najlepszych utworów minionego roku?

Ciężko o top, nie lubię takich rankingów bo często sie on zmienia a po pewnym czasie gdy będę czytał ten artykuł powiem sobie: "kurde czemu nie wybrałem tego kawałka". No ale spróbuje (tylko trance, kolejność przypadkowa).
1. Matt Bukovski - Blissful Time (Original Mix) [utwór roku jak dla mnie]
2. Sebastian Brandt - Mana (oryginał jak i w moim mashupie z utworem niżej)
3. Above & Beyond - You Got To Go (Kyau & Albert Remix) [tak wiem, że z 2011 ale katowałem go cały rok 2012]
4. Rank 1 - 7 Instead Of 8 (Original Mix)
5. Dennis Sheperd & Cold Blue feat. Ana Criado - Fallen Angel (Peter Feel Remix) [a co!]

12. U boku którego Dj'a chciałbyś najbardziej wystąpić?
Carl Cox ;)

13. Czy narzucasz sobie w jakim tempie masz stworzyć nową produkcję, czy raczej wszystko idzie własnym tempem?

Nie ma reguły. Czasami gdy czuje, że mam to coś, to potrafię stworzyć numer w jedno popołudnie, czasami zajmuje to kilka tygodni-miesięcy. Niestety mam manie dążenia do perfekcjonizmu we wszystkim co robię. Cały czas się uczę produkować i potrafię spędzić kilka dni nad jednym małym szczegółem, który mnie irytuje w utworze, ale tak na prawdę tego szczegółu by nie usłyszał żaden postronny słuchacz. Gdy nie potrafię sobie z tym problemem poradzić, bywa że cały projekt ląduje w koszu

14. Z jakiego swego tworu jesteś najbardziej zadowolony?

Niebawem wychodzi mój remix do utwóru Maxima - Proxy z którego jestem dumny. Podobnie z remixem "Falling Angel" od Dennis Sheperd'a & Cold Blue. A od 2 dni siedzę nad nowym singlem, który jest najbardziej rozbudowany i skomplikowany jaki do tej pory zrobiłem, co za tym idzie brzmi na prawdę bardzo obiecująco. (Zainteresowanych odsyłam do soundcloud/peterfeel tytuł "I Find You")

15. Istnieje w Twojej wyobraźni melodia, która za Tobą wręcz "chodzi" ale w chwili obecnej nie jesteś w stanie dokładnie jej ująć w szerszym kontekście?

Wgłowie ciągle mam sporo melodii i rytmów, ale dla mnie tworzenie to oddawanie stanu ducha i tego co mi leży sercu w aktualnym momencie, a nie coś co jest z góry zaplanowane.

Wywiad przeprowadziła:
Ajra Balearic (CubeStage.pl)

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.