Alex: Gdy pierwszy raz stanął po „drugiej stronie”, od razu wiedział że mixowanie muzyki dla ludzi jest jego przeznaczeniem...

известные картины и новости из мира искусства

Dj Alex producent oraz DJ z ponad 15 letnim stażem za konsoletą. Gdy pierwszy raz stanął po „drugiej stronie”, od razu wiedział że mixowanie muzyki dla ludzi jest jego przeznaczeniem...

Przez wielu uważany za jednego z najlepszych DJ'i w Polsce

 
Na sam przyjemny początek wspomnij swoje pierwsze kroki w MDT Agency

Wszystko zaczęło się od mojej pierwszej wizyty na Sunrise Festival w 2008 roku. Postanowiłem w końcu po wielu latach niespełnionej ochoty sprawdzić czym tak naprawdę jest najlepszy festival naszego kraju. Jeszcze jako rezydent pewnego Głogowskiego Klubu wziąłem urlop – co się nieczęsto zdarza – i przyjechałem na Sunrise Festival jako „klubowicz” – kupując wcześniej karnet, wykorzystałem go w 100%. Wtedy zobaczyłem i doświadczyłem czegoś magicznego. Obserwując z boku jak pracują moi koledzy DJ’e zostałem zarażony czymś wyjątkowym… chciałem pomóc. W 2009 roku pracowałem już jako stage manager na amfiteatrze co powtarzało się w 2010 i 2011 roku czego efektem było wcieleniem w szeregi Agencji. W 2012 dostałem przydział na main stage - nowe wyzwanie i zupełnie inny wymiar.

1

Obecnie czym się zajmujesz w MDT Agency?

MDT Agency ewoluuje i zmienia się z biegiem czasu jak sądzę na lepsze a każdy z nas dokłada coś swojego do wspólnej całości. Poza Sunrise Festival w trakcie roku staramy się pomagać sobie wzajemnie w promowaniu oraz organizowaniu wspólnie kalendarza występów. Ja wprowadziłem trochę nowinek technicznych w kwestii zarządzania i organizacji czasu pracy każdego z nas oraz staram się pomagać w kwestiach motywacyjnych.

Jak podsumowałbyś organizację tegorocznego Sunrise Festival w Kołobrzegu?

Sunrise Festival 2012 to zdecydowanie największe przedsięwzięcie w jakim do tej pory brałem udział. To co udało nam się w tym roku przerosło chyba oczekiwania nas wszystkich pod względem organizacyjnym i zarządzania więc całość na WIELKI +

Czy w Twoim odczuciu była to jedna z najlepszych edycji?

Zdecydowanie tak – pogoda też w końcu dopisała. Epickim był moment, gdy w drugą niedzielę nad ranem podczas ostatnich dźwięków ostatniego utworu zaczął delikatnie kropić deszcz…

Jak Twoim zdaniem wyglądałby najlepszy line-up?

Hmm a co znaczy „najlepszy line-up”? Zarządzanie w moim życiu odgrywa znaczącą rolę więc twierdzę że nie ma możliwości określenia czy coś lub ktoś jest w czymś najlepszy… Sądzę że i w przypadku LINE UP’u każdy ma swój „najlepszy” składający się z artystów ulubionych w danym czasie, bo to też ma dość duże znaczenie, czego lubimy słuchać w danym momencie naszego życia.

2

Niebawem będziemy mieli Cię okazję usłyszeć podczas Grand Thursday w Warszawie czym nas zaskoczysz?

Gdybym powiedział to nie byłoby ciekawie… Wiadomym chyba jest, że nie lubię grać takich samych setów tym bardziej w różnych klubach. Platinium oraz Warszawa sama w sobie jest jednym z tych miejsc w którym jak sądzę każdy DJ chciałby zagrać, więc dołożę wszelkich starań aby stanąć na wysokości zadania. Postaram się dopasować muzyczne propozycje bliskie memu sercu z wielu lat takie które wg mnie pasują idealnie do tego miejsca…

Czy w myśl rozwijającej się techniki – widziałbyś wprowadzanie nowatorskich rozwiązań jak np "Reactable" lub "Emulator" zapraszając performerów takiego stylu grania?

Raczej nie. Moje zdanie jest takie że Reactable czy Emulator to czysta improwizacja i mi osobiście trochę brakuje pełnej kontroli nad poszczególnymi elementami i momentami podczas kreowania dźwięku. Jako zabawa i doświadczenie – tak. Jako granie – nie.

Na jakim evencie chciałbyś zagrać?

Sunrise 2013 i poza zasięgiem: Sensation White NL ;)


3

Najlepsza impreza w jakiej wziąłeś udział to … Uzasadnij dlaczego akurat dana impreza?

Gala rozdania nagród DJ TOP 2011 X-Demon Zielona Góra. Ze względu na magiczny klimat jaki stworzyliśmy tej nocy wszyscy razem – DJ’e oraz Klubowicze. Pokładam wielkie nadzieje że w tym roku będzie równie dobrze.

Wolisz gdy podczas eventów sceny są podzielone gatunkowo, czy raczej preferujesz aby były jedną wielką wybuchową mieszanką?

Zdecydowanie podział na gatunki. Można wtedy budować napięcie i klimat danej sceny a to jest bardzo ważny element do osiągnięcia sukcesu całości tej układanki

Czego Tobie osobiście brakuje na polskiej scenie klubowej?

Współpracy, szczerości i prawdy.


Jakie obierasz priorytety na nadchodzący rok?

Przede mną bardzo pracowity rok i kilka celów do osiągnięcia. Priorytety póki co wszystkie ukierunkowane na sferę zawodową mojego życia tak artystycznego jak i biznesowego.

Czego możemy Ci wszyscy życzyć?

Zdrowia i czasu ;)

Dziękuję za odpowiedzi, Ajra


Wywiad przeprowadziła:

Ajra Balearic (CubeStage.pl)


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.