Bjorn Akesson Ekskluzywnie - dla CubeStage.pl

известные картины и новости из мира искусства

 

Gwiazda tegorocznego I Love New Year w Poznaniu

rozmawia z redakcją CubeStage.

 


Cześć Bjorn! Jak ci minął dzień? Dlaczego zdecydowałeś się zostać DJ’em?

Dopiero co wstałem ;) Tak naprawdę nigdy nie spodziewałem się, że zostanę DJ, odkryłem moją miłość do muzyki w młodym wieku i zawsze mi się podobało dzielenie muzyką z innymi. Jeszcze w szkole koledzy dawali mi czyse płyty abym nagrywał im nowe utwory. Dana płyta zawsze była inna w zależności od preferencji danej osoby.

BjornLOGO

Jak wspominasz swoje początki, co stało się główną przyczyną Twojego sukcesu?

Pamiętam nastoletni czas kiedy wraz z moimi przyjaciółmi grywaliśmy w lokalnym domu kultury i próbowaliśmy tworzyć coś własnego. Wtedy to było jeszcze bardzo proste, jednak później zacząłem doskonalić swój warsztat i pracowałem nad techniką. Powodem mojego sukcesu jest po prostu pasja i determinacja. Bywa ciężko gdy chodzi o produkcję dobrych jakościowo utworów – tak było i jest. Zawsze wiedziałem, że dojdę do tego co mam, jeśli tylko będę ciężko pracował i się nie poddam.


Powiedz mi jak wygląda współpraca z Aly & Fila ? Nie sądzisz że " Perfect Red " to był strzł w dziesiątkę ? To samo można powiedzieć o " Painting Pyramids "
O ile dobrze pamiętam Armin zagrał go podczas ASOT 500 w Johannesburgu ;) Powiedz mi długo pracowałeś nad Painting Pyramids?

Podczas pracy z Aly & Fila zazwczyaj zaczyna się od tworzenia podstawowego pomysłu – melodii , koncepcji. Jak już jest pewna koncepcja można pracować dalej.Pracujemy online więc w zasadzie nigdy nie siedzimy w tym samym studio podczas pracy nad danym utworem. Dobrze się dogadujemy więc idzie to wszystko bardzo zgrabnie. Painting Pyramids to mój własny singiel pracowałem nad nim bardzo długo . Tworzenie wstępu nie trwało długo, jednak dopieszczanie go I mixowanie doprowadzało mnie do szaleństwa. Jednak jest już ukończony i stał się niezłym sukcesem.


Często w swoich setach wracasz do starych dobrych perełek... Od czego to zależy?

Z doświadczenia wiem, że moi fani zawsze chcą usłyszeć niektóre z moich wielkich utworów, również dzięli portalom internetowym dają mi znać co chcieliby usłyszeć. Przed samym występem niesamowita ilość ludzi pisze, że chcieliby usłyszeć np. Painting Pyramids. Niejednokrotnie gdy gram w kraju w którym jeszcze nie miałem okazji się zaprezentować, fani mogli wcześniej nie słyszeć moich perełek na żywo, więc zawsze staram się je zawszeć w tym co gram.

2

Jak byś opisał muzykę, którą grasz? Jesteś człowiekiem sprzętu czy oprogramowania?

Elektroniczne pustynie i zamki ;)


Czy jest jakiś artysta, z którym chciałbyś w przyszłości pracować?

Skrillex! Z nim ciekawie byłoby współpracować


Znasz? Czy może tylko słyszałeś o Polskich artystach / producentach ?

Oczywiście! – między innymi Arctic Moon, Skytech

1

Jaki był dla Ciebie największy sukces, jaki odniosłeś?

Nie jestem pewien który był największy, ale na pewno wydanie Perfect Blue, było czymś wyjątkowym, co bezwątpienia było milowym krokiem jeżeli chodzi o moje wejście na scenę klubową na większą skalę.


Jaka była najlepsza impreza w Twojej karierze?

Większość występów w Argentynie jest po prostu niesamowita, jednak równie piorunującym przeżyciem była gra podczas ASOT w Privilege na Ibizie z Arminem van Buuren’em oraz innymi.


A najgorsza impreza?

Na samym początku mojej kariery było kilka gigów na których niewiele osób się pojawiło. Co gorsza Ci którzy się pojawili nie do końca byli zadowoleni z muzyki jaką im serwowałem. Jednak działo się to wiele lat temu!

4

Co sprawia Tobie największą przyjemność i satysfakcję?

Stworzenie takiego utworu z którego nie dość, że jestem zadowolony to jeszcze tysiące ludzi słysząc go pozytywnie szaleje ;)


Jakiej muzyki słuchasz prywatnie?

Słucham każdego rodzaju muzyki: HH, Rock, Klasyka, Pop, House, Chillout, Reagge. Po prostu kocham muzykę i najważniejsze jest to, że oddziałuje ona wszędzie!


Przypomnij nam czy występ w Hali Arena w Poznaniu, to Twój pierwszy występ w Polsce?

Nie. Grałem w Polsce podczas Global Gathering w ubiegłym roku.


Jakie było Twoje pierwsze skojarzenie, kiedy usłyszałeś słowo " Polska " ?

Piękne kobiety 


Słyszałeś, może że polskie kobiety są bardzo piękne ? hah

Oczywiście jestem świadom tego faktu ;)


Czego możemy spodziewać się podczas ILNY w Poznańu ? Czy tej nocy grasz jeszcze gdzieś ?

Podczas tegorocznego Sylwestra będę grać jedynie w Poznaniu. Nie wiem czego moglibyście się spodziewać poza nowymi I ekskluzywnymi utworami. Zawsze staram się znaleźć połączenie z publiką, reaguję na ich reakcje 

3

Co chciałbyś powiedzieć wszystkim swoim fanom w Polsce?

Bardzo dziękuję za wsparcie podczas ostatnich lat I mam nadzieję do zobaczenia podczas Sylwestra w Poznaniu!


Dziękuje bardzo za poświęcony czas, czy jest coś co mógł bym Tobie życzyć ?

Bardzo dziękuję – życzcie mi lepszej pogody ;)

 

Wywiad przeprowadził:

Matthew Szubert (CubeStage.pl)

Tłumaczenie:

Ajra Balearic (CubeStage.pl)

 

  

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.