Cykl wywiadów przed Essential Vibes - Paul Cogito

известные картины и новости из мира искусства
Essential VIbes with Setrise już w tę sobotę 17.12 w Warszawskim klubie FonoBar! 
Właśnie tej nocy specjalnie dla Was wystąpią między innymi : Setrise, Skytech, Indecent Noise, Paul Cogito, Matthew Pear oraz Villy & Nilly
Jako przedsmak imprezy od dziś - aż do dnia imprezy będziemy prezentować Wam krótkie wywiady zapowiadające imprezę właśnie z nich udziałem! Nie możecie tego przegapić!
Na pierwszy ogień i przetarcie szlaków zaprosiliśmy Organizatora i prowodyra imprezy czyli Pawła Choińskiego znanego jako Paul Cogito! 
Serdecznie zapraszamy do komentowania oraz aktywnego śledzenia nowinek!

Ajra:  Jesteś organizatorem imprez z cyklu Essential Vibes na terenie Warszawy, skąd pomysł na stworzenie tego typu wydarzeń?
Paul Cogito: Witam, Na początku swojej kariery z Dj'ką grałem w różnych klubach klimaty głównie House'owe, gdy na dobre zafascynowałem się muzyką Trance zacząłem wkomponowywać ten gatunek muzyczny w swoje sety. To niestety spotkało się z nieprzychylnością większości menagerów. Mało tego, muzyki tego gatunku nie dało się odnaleźć praktycznie w żadnym z warszawskich klubów. Pomyślałem sobie by zamiast lamentować i narzekać że nic nie ma - zrobić coś swojego. I tak o to zacząłem organizować imprezy na których klubowicze mogli usłyszeć w końcu czysty Trance, ale nie tylko. Pierwszą imprezą (jeszcze nie z cyklu Essential Vibes), jaką organizowałem w celu jak ja to nazywam "Trance'owej edukacji" była impreza: Trance Inspirations w Lato 2010 roku.Ajra:  Czy ciężko jest się przebić w Warszawie z tego typu imprezami?
Paul Cogito: Jest ciężko, jednak Ja uważam że jak się nie zaryzykuję i nie spróbuję to się nie dowie . Jeżeli chodzi o przebicie jako samą organizację to jest wiele negatywnych czynników które na pewno nie pomagają. Przede wszystkim stereotypy wokół samego pojęcia muzyki elektronicznej a konkretnie: Trance, Techno, Tech House. W wyobrażeniu menagerów staję obraz bandy naćpanych małolatów i myśl o typowej łupance. Mi osobiście jest ciężko wyobrazić sobie bardziej emocjonalny pod gatunek niż np Vocal Trance ale ok. Trzymając się tematu lokalowego, jak wiadomo klub jest przedsiębiorstwem, więc właściciele patrzą na Niego z zupełnie innego punktu widzenia niż My i nie ma się im właściwie co dziwić, przedsiębiorstwo ma przynosić zyski i na to liczą. Ja jednak zdaję sobie sprawę że przy aktualnej sytuacji wokół imprez tego typu, frekwencja rzędu 250-350 osób to na prawdę spory sukces. Tutaj rodzi się problem już samych klubowiczów. Wiadomo że każdy z nas chciałby abyśmy organizowali tego typu przedsięwzięcia w topowych i najlepszych klubach, jednak silnie skomercjalizowane lokale tego typu nigdy nie zgodzą się na organizację imprez tego typu. Dlatego bardzo często dołuję i smuci mnie fakt jak słyszę negatywne komentarze które mówią o nie przyjściu na imprezę bo np lokal nie spełnia wymogów estetycznych danej osoby. Ja uważam że liczy się przede wszystkim klimat, i to staram się zaszczepiać w ludziach.

Ajra: Warszawskie kluby chętnie przyłączają się do takich wydarzeń?
Paul Cogito
:  Niestety nie, dlaczego to poniekąd opisałem wyżej, do tego dochodzą ciężki warunki finansowe nie których klubów, które są dla nas nie do zaakceptowania. Dlatego tym bardziej cieszymy się że udało nam się znaleźć aktualnie 3 lokale z którymi będziemy współpracować w zależności od skali organizacji Imprezy.Ajra: Essential Vibes przyciąga w większości fanatyków muzyki elektronicznej czy raczej przypadkowe osoby
Paul Cogito:
Powiem tak, Na pewno w głównej mierze na te imprezy przychodzą ludzie którzy wiedzą po co tu są i co mogą od danego DJ'a usłyszeć. I tak po ponad rocznej organizacji da się zauważyć stałą ilość osób która jest zawsze i bardzo jestem wdzięczny tym ludziom. Z drugiej jednak strony, co uważam za na razie największy swój sukces organizacyjny, jest też spora grupa ludzi, która przychodząc na moje imprezy, słyszała ten rodzaj muzyki po raz pierwszy. I co jest najlepsze, po wyjściu z imprez byli bardzo zafascynowani tym klimatem, muzyką i tym co się działo. Wracali do domu, szukali Track List, słuchali kawałków i tak o to zaczęli sami rozszerzać swoje horyzonty muzyczne. To jest piękne .

Ajra: Już 17 grudnia czyli w najbliższą sobotę niemal na koniec tego roku serwujecie nam młodego zdolnego Setrise z Holandii , duet Skytech, a także Indecent Nois’a. Do tej pory działaliście bez Dj’ów takiego formatu. Cóż się zmieniło w tym aspekcie?
Paul Cogito: 
Działaliśmy bez Dj'ów takie formatu, ponieważ koszty imprez przez nas organizowanych w 100% pokrywamy sami. Wszystkie zyski jakie udało nam się uzyskiwać odkładane były na bok i nie ruszane. Po paru skromniejszych imprezach, uznaliśmy iż teraz jest właściwy moment by zrobić coś większego i na szerszą skalę.Ajra: Możemy spodziewać się rozwinięcia imprez pod szyldem Essenstial Vibes w przyszłości?
Paul Cogito:
 Wszystko zależy od was, jak mówiłem w pytaniu wyżej koszta pokrywany sami. Dlatego od sukcesu frekwencyjnego bądź jego braku, będzie zależało to czy dalej będziemy w stanie organizować imprezy na tym poziomie, bądź nawet wyższym. Na pewno nie odejdziemy od idei dawania występu i promocji młodym i uzdolnionym Dj'om, zawsze też będą brani Dj'e z naszego Team'u. Do tego dochodzą Specjalnie zapraszani Goście - i przepis na dobrą imprezę gotowy .

Dziękuję i zapraszam Serdecznie na 21 do warszawskiego Fonobaru !