Wywiad z Menno de Jong podczas Trance Xplosion

известные картины и новости из мира искусства

menno de jong wywiad interview cubestage album dj producer producent trance xplosion cd reborn

Podczas imprezy Trance Xplosion Reborn w sopockiej ERGO Arenie mieliśmy przyjemność przeprowadzić rozmowę z samym Menno de Jongiem. Dodatkowo na sam koniec przekazał nam mały prezent dla Was, naszych fanów, ale o tym później ;)

Tłumaczenie:

Cubestage: Cześć Menno, bardzo się cieszę, że mam okazję spotkać się z tobą i zrobić ten wywiad. Od ponad 10 lat występowałeś wielokrotnie w naszym kraju. EnTrance, Godskitchen, Creamfields, Mayday, Nature One, Global Gathering, a teraz Trance Xplosion. Woow! Same największe eventy w Polsce. Czy istnieje jakiś szczególny powód, dla którego lubisz grać w naszym kraju?

Menno de Jong: Tak, bardzo lubię grać w Polsce, ponieważ atmosfera tutaj jest bardzo dobra, ludzie są bardzo przyjaźni i uwielbiają imprezować. Myślę, że znacie się na muzyce i to sprawia, że jest o wiele lepiej dla mnie jako DJ'a by grać tutaj, ponieważ masz tu naprawdę dobre połączenie z tłumem. Wiesz… prawdziwa muzyka ... i to jest to co najbardziej lubię w Polsce.

C: Powróćmy na chwilę do czasu, kiedy byłeś nastolatkiem. Od najmłodszych lat grałeś na pianinie i ogólnie fascynowałeś się muzyką. Ale czy była jakaś wyjątkowa sytuacja, która przekonała cię, że chcesz zostać DJ-em? Oczywiście, myślę, że to nie było tak, że jesz śniadanie i nagle pojawia się w Twojej głowie pomysł "Chcę być DJ-em". Chodzi mi o to, czy coś szczególnego zainspirowało cię, czy raczej był to proces doskonalenia własnych umiejętności?

MdJ: Cóż, zawsze dużo robiłem z muzyką. DJing na wszystkich szkolnych imprezach i wszystkich urodzinach. A jednocześnie grałem na pianinie, tak jak powiedziałeś. Myślę, że kiedy miałem trzynaście lat, zacząłem tworzyć muzykę na komputerze z kilkoma przyjaciółmi i wiesz, robiliśmy Dream Dance, jak to nazywaliśmy i to był po prostu eksperyment. Ale w następnych latach, kiedy Trance stał się bardzo popularny i kiedy miałem może około piętnastu lat, zobaczyłem, jak Tiesto gra po raz pierwszy w Dzień Królowej w Holandii, i rozsadziło mi mózg kiedy zagrał coś tak wielkiego jak Suburban Train czy Flight 643. Pomyślałem wtedy "Hmmm..., to było niesamowite". Chcę być profesjonalnym DJ-em.

C: Nigdy nie wydałeś albumu z własnymi produkcjami. Czy wolisz skupić się na tworzeniu singli, czy też myślisz o stworzeniu takiej kompilacji?

MdJ: Tak, myślę, że na razie tworzenie singli jest dla mnie naprawdę dobre, ponieważ przez większość roku gram jako DJ i sam tworzę swoją muzykę. Nie mam ghost producenta, abym zrobił album. Naprawdę potrzebujesz prawie roku, cały czas w studio, wiesz, że nie możesz być w Argentynie w jeden weekend, potem w Ameryce, a drugi tydzień w Australii. Teraz właśnie cieszę się z koncertowania. Tak bardzo skupiam się na singlach i chcę to robić przez jakiś czas, ale myślę, że może w przyszłości. Będę miał trochę więcej czasu, by zrobić album, gdy się zestarzeję :)

C: Jasne. Masz naprawdę wyjątkowy styl tworzenia utworów, którego się trzymasz, a jako Twój fan, osobiście dziękuję Ci za to. Jak oceniasz ewolucję muzyki Trance w ciągu ostatniej dekady i co sądzisz o obecnym "boomie" na Psy-Trance?

MdJ: Widziałem wiele rzeczy, które przychodzą i odchodzą, no wiesz, Progressive Trance lub Trance 2.0 i Trouse, jeśli chcesz to wszystko tak to nazwać, Tech Trance oraz Psy-Trance. Ja osobiście zawsze grałem niektóre z tych utworów, które bardzo mi się podobały. Zawsze skupiałem się na własnym dźwięku, w stylu Uplifting Trance, ale myślę, że Psy-Trance jest też naprawdę dobry. Próbuję więc włączyć ich trochę w to co gram. Powiedziałbym i myślę, że to naprawdę dobra kombinacja z obecnym transem i mnóstwem fajnych ludzi i dobrych artystów, takich jak Liquid Soul czy Neelix. Szczerze mówiąc, jestem naprawdę szczęśliwy z tego i jak dla mnie, to świetnie działa.

C: OK. Jesteś A&R (Artists and Repertoire) Managerem w wytwórni In Trance We Trust, więc jesteś na bieżąco ze sceną Trance. Czy masz jednego lub więcej ulubionych producentów, o których można powiedzieć, że najlepsze jest jeszcze przed nimi?

MdJ: Tak! Zdecydowanie parę osób. Najpierw powiedziałbym, że kimś takim jest Adam Ellis, z którym wiele razy pracowałem i też kilka razy zrobiliśmy wspólne kawałki. Myślę, że jest on jednym z najlepszych producentów Uplifting Trance i wciąż ma wiele wielkich rzeczy przed sobą. Myślę, że Alex Di Stefano jest kolejnym. Chociaż on jest bardziej Tech-owy, a jako ostatni to powiem, że Skylex jest kimś takim. Też należy do In Trance We Trust - nadal jest bardzo młody i bardzo utalentowany. Tak, zdecydowanie usłyszymy o nim wiele w przyszłości.

C: Okej. Czy masz jeden utwór, który ma dla ciebie szczególne znaczenie?

MdJ: Mam wiele utworów, które mają dla mnie szczególne znaczenie ;) W końcu kocham muzykę, ale tak, kiedy myślę o Trance to jest jeden utwór, o którym myślę od początku, to Push - Strange World (2000 Remake). Kiedy byłem młody, oglądałem go przez cały czas w telewizji i słucham go cały czas. Jest to utwór, z którym mam wiele wspomnień. Wiesz... o moim dzieciństwie i nastoletnich latach i tym podobnych…

C: Okej, dziękuję za ten wywiad, Menno.

MdJ: Nie ma problemu, całą przyjemność po mojej stronie. Trzymaj się!

C: Dzięki!

Wywiad przeprowadzili: Cubestage.pl

~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~~

To jest całość naszej rozmowy. A teraz przejdźmy do prezentu-niespodzianki, chociaż jeśli śledziliście nas pilnie, to pewnie się domyślacie, co to za upominek ?

menno de jong intuition sessions 2 rio de janeiro tracklist album konkurs competition nagroda podpis autograf

Tak! Jest to płytka Menno z Jego własnoręcznie złożonym autografem (zrobił to przy nas, więc podpis nie oszukany ? ). Dodatkowo możemy powiedzieć, że ten album nie został nigdy wydany w Polsce!

Ktoś z Was będzie mógł Ją od nas otrzymać ;)

A żeby ją zgarnąć wystarczy odpowiedź na jedno, proste pytanie: Jak się nazywała wytwórnia, którą Menno założył w 2005 roku i z kim to uczynił?

Jako podpowiedź dodamy, że chodzi nam o dwóch innych producentów/DJi, którzy się do tego przyczynili ;)

Odpowiedzi proszę przesyłać na maila: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Z rozwiązaniem konkursu czekamy do 28 stycznia.

Życzymy powodzenia i zachęcamy do dalszego śledzenia nas tutaj, na stronie, na Fanpage'u lub też na niedawno założonym Instagramie!