Mischa Daniels - Wywiad dla CubeStage

известные картины и новости из мира искусства

Witaj Mischa! Dzięki, że znalazłeś czas na udzielenie dla nas wywiadu. Jest to wielki zaszczyt dla nas gościć Cię na łamach portalu CubeStage.pl

Cała przyjemność po mojej stronie!! ;)

logo

Jako, że jest to twój debiut na łamach naszego portalu opowiedz nam o swoich początkach. Kiedy zacząłeś się interesować muzyką elektroniczną?

Miałem mniej więcej 12 lat, kiedy zacząłem się bawić bardzo prostym programem o nazwie Fasttracker. Miał tylko trochę sampli i był naprawdę podstawowy. Ale już wtedy byłem w stanie tworzyć na nim naprawdę fajne rzeczy! Potem zmieniłem go na Cubase, na którym pracuję do dziś.

Mając 16 lat zdobyłeś 1 miejsce w krajowym konkursie DJ'skim w jednej ze stacji radiowych, czy w tym momencie pomyślałeś, że możesz zrobić wielką muzyczną karierę?

Tak, masz bardzo dobre informacje. Wygrałem ogólnokrajowy konkurs Mentosa dla młodych talentów. Nagrodą była emisja w radiu i 2500 euro (za które kupiłem gramofony). Od tego momentu rzeczy stały się naprawdę serio, ale byłem wtedy nadal w szkole i to był mój priorytet.

Uważasz, że wyprodukowanie albumu to trudne zadanie?

No cóż, na pewno jest to trudne i wymaga kreatywności by stworzyć mnóstwo dobrej, różnorodnej muzyki „na raz”. Album to jak podróż z dźwiękami, samplami i wokalami. Tak, to z pewnością trudne zadanie.

Z którego swojego utworu / remixu jesteś najbardziej dumny? Dlaczego?

Jestem dumny ze złotej płyty w Kanadzie za utwór „Where You Wanna Go” (2012) i pierwszego klubowego hitu „Take me higher” (2006). Ten utwór rozsławił mnie w świecie, co ułatwiło mi granie i spełniło moje marzenie.

Produkujesz i grasz, czym zajmujesz się na co dzień ? Masz czas wolny na realizację swoich pasji?

Mam tylko trochę wolnego czasu. ;) Staram się spotykać z bliskimi znajomymi i rodziną. To przecież w życiu najważniejsze!

Powiedz nam coś czego możemy o Tobie nie wiedzieć? ;)

Ciągle jestem singlem ;) hahaha....

md 1

Czego możemy oczekiwać od Ciebie w tym roku?

Ostatnio trochę zwolniłem tempo przez sprawy prywatne. Potrzebowałem trochę więcej czasu dla siebie i by moja kreatywność powróciła. W tym roku chcę odpalić z nowymi utworami. Połączenie house i wokali, coś bujającego i świeżego. Chciałbym odnieść z tym sukces w Polsce, by powrócić do Was i znowu zagrać na Sunrise Festival. Kocham ten event!

Jak myślisz dlaczego artyści z Holandii odnoszą takie duże sukcesy?

To chyba przez tę paskudną pogodę, haha. Poza tym dzielimy się z innymi naszą wiedzą, no i poza tym w Holandii muzyka taneczna jest po prostu bardzo popularna.

Jak wyglądały ostatnie miesiące Twojej kariery?

Sporo odpoczywałem, teraz więc czas na powrót i stworzenie paru dobrych, house'owych numerów. Skończyłem póki co z ciężkim EDMowym graniem i chcę wrócić do brdziej melodyjnych klimatów. A teraz pracuję nad coverem Michaela Jacksona. ;)

Co myślisz o ostatnich wynikach magazynu DJ MAG?

To po prostu ranking popularności, którego wyniki dyktują dzieciaki. Sam ranking jest spoko, ale wszyscy wiemy, że jest mnóstwo świetnych Djów, którzy się na niego nie łapią, na przykład Erick Morillo albo Solomun, etc.

Jest jakaś wskazówka, której mógłbyś udzielić młodym producentom?

Upewnijcie się, że po prostu Wasze tracki brzmią dobrze. To naprawdę czyni różnicę!

Twój życiowy priorytet i cel?

Mieć pewność, że za każdym razem kiedy się budzę, mogę spojrzeć w lustro i powiedzieć sobie: kocham swoje życie! Jeśli to się nie dzieje, to znak, że coś muszę zmienić. Poza tym chcę stworzyć przynajmniej jeszcze jeden hit i po prostu być szczęśliwym. :)

md 2

W noc sylwestrową wystąpiłeś przed naszą publicznością podczas Euphoric New Years Eve. Jak wspominasz ten występ ? Co możesz powiedzieć o Polsce jako organizatorze eventów i jak odbierasz polską publiczność?

Naprawdę uwielbiam polską publiczność. Są zawsze tacy entuzjastycznie nastawieni i mili. Potrafią tańczyć (i pić, haha) przez całą noc. Wiele razy byłem w Polsce i ani razu się nie zawiodłem. Mam szczerą nadzieję jeszcze tu wrócić. Również promotorzy są naprawdę mili i ambitni. Euphoric Festival to było coś niesamowitego! Mam nadzieję, że Adrian znów mnie sprowadzi latem na swoją imprezę nad jeziorem, którą planuje. ;)

2014 rok mamy już sobą. Największe sukcesy ubiegłego roku?

Jak już wspomniałem, trochę się wycofałem, więc nie mam za bardzo co świętować jeśli chodzi o wielkie sukcesy. Moim największym sukcesem był skuteczny odpoczynek i oczyszczenie umysłu.

Dzięki ze poświęcony czas. Czy chciałbyś coś przekazać czytelnikom naszego portalu oraz swoim fanom w Polsce?

Jak już mówiłem, cała przyjemność po mojej stronie! Chciałbym powiedzieć wszystkim Polakom, że chciałbym znowu z nimi poimprezować i nie mogę się doczekać by znów pojawić się w którymś z pięknych polskich miast!

Ściskam i uwielbiam!
Mischa

www.facebook.com/mischadanielstv
www.youtube.com/mischadanielstv
www.twitter.com/mischadaniels
www.mischadaniels.com


______
Autor:
Matthew Szubert (CubeStage.pl)

Tłumaczenie:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)