Faraonowie trance - Aly & Fila dla CubeStage.pl

известные картины и новости из мира искусства

Nazywani faraonami trance, ich styl jest rozpoznawalny od pierwszych dźwięków. Szturmem zdobywają parkiety w kolejnych krajach, a teraz przybywają do Polski ze swoim niepowtarzalnym Future Sound of Egypt. Aly & Fila w krótkim wywiadzie dla Cubestage.pl!

AlyFila


Witajcie. :) Wiem, że w ostatnim czasie macie bardzo napięty grafik, tym bardziej dziękuję, że znaleźliście czas na ten mały wywiad.

Dziękujemy za zaproszenie.


Na początek opowiedzcie proszę naszym czytelnikom coś o swoim labelu – Future Sound of Egypt. Kiedy powstał pomysł jego założenia? Jaka stała za nim idea? Czy chodziło tylko o potrzebę założenia własnej marki, czy kryje się za tym jakaś inna historia?

W 2006 roku powstała nasza audycja Future Sound of Egypt, a potem sprawy potoczyły się z mocą kuli śnieżnej. Kolejnym krokiem był właśnie label, który powstał w 2009.


Co, w Waszej opinii, jest tajemnicą unikalnego stylu wszystkich Waszych produkcji? Szczególnie teraz, gdy wiele utworów brzmi jak setki innych? Skąd czerpiecie inspiracje dla swoich kawałków?

Lubimy myśleć, że mamy swój własny styl, który z czasem ewoluował, ale jego rdzeń pozostał nienaruszony. Chodzi o czysty uplifting trance. A nasze inspiracje biorą się od fanów, miast, w których gościmy i kultur, które widzimy na całym świecie.


Jak powstał pomysł serii imprez spod znaku FSOE?

To był naturalny proces. Na początku organizowaliśmy kilka imprez w Sharm El Sheikh, po czym w 2013 uznaliśmy, że pora zrobić coś również poza granicami kraju. Dlatego powstało FSOE 300, a teraz jesteśmy w środku ogólnoświatowej trasy związanej z FSOE 350.


Skąd pomysł na imprezę z cyklu FSOE w Polsce? Nie zrozumcie mnie źle, moim zdaniem to genialny pomysł, ale ostatnio nie ma tu zbyt wiele tego rodzaju eventów, a Wy sprowadzacie jeden z największych, ze świetnym line-upem – a to wszystko za darmo!

Widzieliśmy, że Polska jest głodna trance'owych eventów i ogólnie trance, a ponadto chcieliśmy zrobić pojedynczy event w Europie. W zeszłym roku taka impreza odbyła się w Amsterdamie, w tym uznaliśmy, że Polska i festival Electrocity idealnie pasują do naszej idei dużego, darmowego eventu w ramach trasy FSOE 350. Jesteśmy z jego powodu bardzo podekscytowani.


Skąd pomysł na współpracę z Soundtrade i połączenie FSOE z ich Electrocity?

Po pierwsze to świetna ekipa i doskonali, profesjonalni promotorzy. Uwierzyli w naszą wizję tego co chcieliśmy uzyskać na imprezie w Polsce i pomogli nam w realizacji tego zamysłu.


Skoro mówimy o eventach – co myślicie o imprezach klubowych i imprezach w Egipcie? Czy imprezy organizowane tam różnią się czymś szczególnym od tych w innych zakątkach świata, na przykład Europie czy USA? Jak tamtejsza publika reaguje na ten styl trance?

Każdy kraj jest na swój sposób inny gdy chodzi o imprezy, to cecha, która powoduje, że branża związana z muzyką klubową jest jedyna w swoim rodzaju, każdy klub, event, festival jest inny. Trance rośnie w siłę na całym świecie, a „trance'owe rodziny” są obecnie większe niż kiedykolwiek.


Autor:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Tłumaczenie:
Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.