Wywiad z organizatorem Festiwalu Electrocity - Specjalnie dla CubeStage.pl

известные картины и новости из мира искусства

Firma Soundtrade S.C została założona w roku 2001. Od tego czasu odpowiada za kilkadziesiąt imprez halowo-plenerowych oraz za niezliczoną ilość zagranicznych bookingów.

logo electrocity

W ciągu kilka lat udało się zbudować międzynarodową sieć kontaktów, dzięki której Soundtrade stał się jednym z najprężniej rozwijających się podmiotów branżowych w Polsce, czego potwierdzeniem było nawiązanie ścisłej współpracy z London Warehouse Events. Na ich Eventach można było zobaczyć takie gwiazdy jak Atb, Erick Morillo, Roger Sanchez, Felix da Housecat, Armand Van Helden, Laidback Luke, John O'Callaghan, Mauro Picotto, Luciano, Umek, Timo Maas, Kevin Saunderson, Pendulum Dj Set, Sander Van Doorn, Gareth Emery, Richard Durrand, Rush, Showtek, Adam Bayer, … oraz live acty: Chicane, Infected Mushrooms, Barbara Tucker.
Soundtrade jest Organizatorem Festiwalu Electrocity, który każdego roku ( za nami już 8 edycji ) odbywa się w pocysterskim opactwie w Lubiążu k/Wrocławia.

W tym roku agencja przygotowała dla nas nie lada niespodziankę, będziemy mieli nie jeden a dwa dni muzycznego szaleństwa (15.08 i 16.08), a wstęp na jedną z imprez będzie zupełnie DARMOWY! A to za sprawą współpracy z agencją Twenty4Seven odpowiedzialną za projekt Future Sound Of Egypt ( FSOE ). Będzie to prawdziwa gratka dla fanów gatunku. Po raz pierwszy w Polsce będzie okazja uczestniczyć w evencie z okazji 350 epizodu audycji Aly & Fila pres. Future Sound of Egypt i jest to Największa DARMOWA impreza trance roku 2014 na świecie! Specjalnie dla Cubstage.pl agencja Soundtrade odpowiedziała na kilka pytań dotyczących festiwalu Electrocity ich współpracy z agencją Twenty4Seven jak i planach na przyszłość. Serdecznie zapraszam do lektury.

logo electrocity

Witam serdecznie. Zacznijmy od samego początku. Kiedy dokładnie powstała myśl założenia Agencji eventowej? Była to spontaniczna decyzja czy raczej wcześniej dokładnie przemyślana?

Agencja ma ok 10 lat. Była to czysto spontaniczna decyzja. Powstala w polaczeniu zamilowan i pasji jej zalozycieli

Ile czasu potrzeba na stworzenie takiej imprezy jak Electrocity i jak wiele osób jest w nią zaangażowanych?

Praca nad festiwalem praktycznie nigdy się nie kończy. Po zamknięciu festiwalu i „zwinięciu” wszystkiego, po tygodniu zaczyna się praca na nowo. Nad festiwalem pracuja setki osob odpowiedzialnych za różne aspekty tego przedsięwzięcia.

8 edycja Electrocity za nami, w tamtym roku zaskoczeniem dla fanów gatunku Trance była scena ‘ Full On hosted by Ferry Costein‘. W tym roku posunęliście się dalej i wraz z agencja Twenty4Seven zorganizujecie znaną na całym świecie imprezę spod szyldu Future Sound Of350. Skąd wziął się pomysł współpracy z agencją Twenty4Seven i połączenia Electrocity 9 wraz z Future Sound Of Egypt 350? Czy inicjatywa wyszła z Waszej strony by połączyć obie imprezy pod patronatem Electrocity?

Z agencją twenty4seven działamy od prawie dekady. Jest to prężnie działająca agencja związana z muzyką trance. Na jednym ze spotkań podczas ADE padł pomysł zorganizowania FSoE w Polsce i przez następne miesiące praca nad tym pomysłem pozwoliła nam zorganizować największą darmowa imprezę dla fanów muzyki trance na świecie. Pomysł połączenia FSoE z Electrocity 9 wyszedł od nas. Początkowo myśleliśmy o zorganizowaniu tej imprezy osobno w którymś z większych miast w Polsce, ale stwierdziliśmy, ze polaczenie tego projektu z festiwalem Electrocity będzie idealną opcją i zrobi się z tego niepowtarzalne wydarzenie.

Bardzo rzadko zdarza się organizowanie tak dużej imprezy wraz z darmowym wejściem. Co wiąże się z taką sytuacją? Czy nie odbije się to, na jakości imprezy? Frekwencja na pewno będzie ogromna, przyjedzie również wielu zagranicznych miłośników muzyki elektronicznej, zatem czy jesteście gotowi na taką okoliczność?

Jesteśmy gotowi przyjąć ok 25 tys. klubowiczów. Zdajemy sobie również sprawę z tego, ze przyjedzie ich dużo więcej, dlatego zachęcamy do przyjazdu na miejsce festiwalu duże wcześniej, aby nie było rozczarowania z powodu tego, ze ktoś nie może dostać się na teren imprezy.

Połączenie FSoE z Electrocity z pewnością pozwoli nam na dotarcie do większego grona klubowiczów, które do tej pory nie wiedziało nic o tej imprezie lub nie była na niej ze względy na koszty. Wiemy o tym, ze muzyka trance cały czas jest na topie i dlatego organizujemy tak wielkie wydarzenie dla ich fanów.

Dziś już możemy zdradzić, ze zainteresowanie impreza jest bardzo duże w takich krajach jak Kanada, Cypr, Hiszpania, Włochy, Ukraina, Czechy czy Australia i USA. Szykuje nam się naprawdę bardzo duże międzynarodowe wydarzenie.

Pomimo, że podczas każdej edycji są organizowane autobusy dowożące na miejsce imprezy, to co roku spotykam się na forach z tymi samymi pytaniami. Może już teraz jesteście w stanie odpowiedzieć czy i w tym roku będą one do dyspozycji i czy będą dostępne podczas dwóch dni imprezy czy tylko w sobotę?

Jak co roku będą dostępne autobusy z Malczyc (miejscowości oddalonej o ok. 10 km od Lubiąża), które w trakcie trwania obu imprez za darmo zawiozą klubowiczów na imprezę, a po imprezie odstawią ich na stację PKP. Do Malczyc klubowicze mogą dojechać jak zawsze pociągiem. Więcej informacji na ten temat wkrótce.

logo electrocity

Możecie zdradzić jak wiele scen i jak wielu artystów będzie obecnych podczas sobotniego Electrocity 9 ?

W tym roku przygotowaliśmy dla klubowiczów wiele scen i jeszcze więcej artystów (śmiech) Wszystkie szczegóły możecie znaleźć na www.facebook.com/electrocityofficial

Co roku tradycją już jest pokaz fajerwerk. Czy w tym roku tez ich nie zabraknie? Czy przewidziane są jakieś dodatkowe atrakcje i niespodzianki podczas trwania dwudniowego eventu ?

Fajerwerki to stały punkt programu i nie zabraknie ich również podczas dziewiątej edycji Electrocity. O innych atrakcjach nie wspominamy, no bo przecież maja to być niespodzianki.

Planujecie w przyszłości ponownie podejmować takie wyzwania jak tegoroczna współpraca z agencją Twenty4Seven?

(śmiech) tegoroczny projekt FSoE to dopiero początek naszej współpracy. Plany na przyszłość są bardzo obiecujące i na pewno zaszokują wiele osób. Będziemy Was na bieżąco informować o naszych nowych projektach.

Zdradźcie nam czy współpraca z artystami jest łatwa, lekka i przyjemna, czy raczej wchodzą w to trudne kompromisy? Z jakimi najzabawniejszymi jak do tej pory zadaniami w kontrakcie się spotkaliście?

Współpraca zależy od samego artysty i wielu czynników logistycznych, pewnych rzeczy nie będziemy zdradzać, ale bywają zarówno sytuacje zabawne i przyjemne jak i te napięte i podbramkowe.

Rok temu The Bloody Beatroots- dostarczenie sir Boba z parkingu do garderoby i na scenę tak, aby nikt nie widział jego twarzy + ich rider techniczny, który liczył ok 60 stron A4, ale doświadczenie jakie nabyliśmy przez te wszystkie lata pozwoliło nam uporać się nawet z tym riderem.

Dziękuję serdecznie za poświęcony do zobaczenia w Lubiążu. Czy jest coś, co chcielibyście przekazać czytelnikom Cubstage.pl, oraz wszystkim tym, którzy już odliczają dni do Electrocity?

Dziękujemy również i zapraszamy gorąco do Lubiąża w dniach 15, 16 sierpnia.


Zobacz Galerię Zdjęć

Electrocity Festival 8 - cz. I / II

Electrocity Festival 8 - cz. II / II

Electrocity Festival 7

Rozmawiała:
Aleksandra Młoda


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.