Pracuj ciężko, wierz w swoje marzenia i przyj do przodu, aby osiągnąć swoje cele - Maison & Dragen

известные картины и новости из мира искусства

Marcus Maison, Will Dragen – duet z Finlandii, który współpracuje od 2010 roku. Wydali wiele produkcji, które podbijały świat, szczególnie „Rio De Janerio” czy „Another Dimension”. Obecnie wydają pod opieką Armada Music i wciąż pracują na nowymi utworami.

MaisonDragen2

Chcecie dowiedzieć się więcej na temat Maisona i Dragena? Zapraszamy do przeczytania krótkiego wywiadu, który udało nam się przeprowadzić z chłopakami.


Cześć, chłopaki. Na początku chcę Wam podziękować za poświęcenie swojego czasu w tak napiętym muzycznym harmonogramie. Więc, po pierwsze, powiedzcie nam coś o sobie. Jak się spotkaliście i jak rozpoczęliście swoją karierę muzyczną?

Cześć! Tak, ostatnio byliśmy bardzo zajęci, ale to dla nas przyjemność rozmawiać z wami. Cóż, jesteśmy dwoma zwykłymi chłopakami z Finlandii, którzy nie mają w sobie nic szczególnie specjalnego, może z wyjątkiem naszej pasji do muzyki. Pierwszy raz spotkaliśmy się w 2013 roku na Finnish DJ Forum. Bardzo szybko okazało się, że mamy wiele wspólnego. Obaj mamy dobry gust muzyczny, więc zaczęliśmy myśleć „Stary, naprawdę powinniśmy kiedyś zrobić razem utwór!”… I jesteśmy tutaj, jeszcze silniejsi.

Jedną z najważniejszych rzeczy dla producenta jest zaproponowanie czegoś świeżego w przemyśle muzycznym. Jak sądzicie, co takiego wy wprowadzenie do świata muzyki?

Zawsze staramy się wprowadzać ponadczasowe melodie do naszej muzyki . Naprawdę cieszymy się z tworzenia utworów, które ludzie mogą słuchać, bez względu na to, czy są w domu czy w klubie. Nam nigdy nie chodziło o gatunek muzyki, tylko zawsze mieliśmy na celu muzykę samą w sobie.

Najważniejsze pytanie : Kiedy zagracie w Polsce w końcu? Nie mogę się doczekać, żeby posłuchać Was na żywo! A nie wiem czy wiecie, ale prawdopodobnie w 2012 roku, polscy fani stworzyli wydarzenie na Facebooku, który został nazwany "Chcemy Maisona i Dragena w Polsce! " :) Tak więc, nie tylko ja czekam na Wasz występ w Polsce !

Haha, tak to prawda! O naszym debiutanckim występie w Polsce negocjowaliśmy już kilka razy. Właściwie w tej chwili nasi menadżerzy próbują zorganizować nam występ właśnie tam. Nadszedł czas, żeby w końcu przyjechać do Polski. Zawsze doceniamy i uwielbiamy naszych polskich fanów. Wiele z nich wspiera nas od samego początku. Bardzo dziękujemy za to!

Z jakim artystą, z którym wcześniej nie mieliście okazji wcześniej współpracować, chcielibyście nagrać utwór?

Wow ! To jest dość trudne. Właściwie tylko nasz pierwszy utwór był stworzony z innym artystą. Ale oczywiście, chcielibyśmy pracować z wszystkimi legendami np.: Armin, Tiesto, Oakenfold... żeby wymienić tylko kilka. Chcielibyśmy również pracować z nowymi nazwiskami w branży. Więc jesteśmy otwarci na propozycje.

„Rio De Janeiro” – prawdopodobnie wasz najbardziej rozpoznawalny utwór. Czy ten utwór zmienił coś w waszym życiu?

„Rio” był hitem , kiedy został wydany . Jego sukces był dużym zaskoczeniem nawet dla nas. Wkrótce po tym, jak został wydany, zauważyliśmy, że melodie są naprawdę naszą „rzeczą”. „Rio De Janeiro” zmienił nasze życie w sposób istotny i jesteśmy bardzo zadowoleni.

Trzeciego marca został wydany wasz ostatni utwór „Chinese New Year”. Co było inspiracją do stworzenia tego kawałka?

„Chinese New Year” powstał pod silnym wpływem wszystkich dużych miast w Azji, które mieliśmy okazję odwiedzić. Jesteśmy absolutnie zauroczeni całym tym „wielkim szumem” miasta i wszystkimi leniwymi niedzielnymi popołudnia na plaży. Melodia przypomina nam o dobrych czasach, które mieliśmy okazję przeżyć na różnych show w całej Azji .

Co dalej od Maison&Dragen? Opowiedzcie nam o swoich planach na 2014 rok.

2014 będzie wielkim rokiem dla nas. Mamy zamiar wydać debiutancki album w naszym rodzimym labelu - Armada Music bardzo szybko (więc stay tuned!). Album będzie zawierał w sumie 17 utworów , a 7 z nich są nowe – „prosto z pieca”. Jesteśmy bardzo podekscytowani, aby usłyszeć to, co ludzie myślą o nich. Poza debiutanckim albumem mamy zamiar stworzyć parę collabów, ale niestety nie możemy wam o nich więcej powiedzieć. *puszczają oczko* Jeśli chodzi o występt, jesteśmy bardzo podekscytowani wszystkimi naszymi przyszłymi show na całym świecie. Więcej informacji o naszej trasie podamy również nieco później.

Co sądzicie o EDM ? Nie macie już dość? Wciąż ten sam dźwięk i melodie.

EDM, a co to jest? Haha, tylko żartujemy. Jesteśmy naprawdę bardzo szczęśliwi widząc, że scena EDM przejęła świat jak TSUNAMI (patrz, co zrobiliśmy?). To naprawdę pomaga wielu nowych producentów, aby zaistnieć w przemyśle. Gdy „nowe dzieci” odnajdą EDM, może mogli znaleźć więcej i więcej dobrej muzyki wyprodukowanej na całym świecie. Nawet coś, co nie jest wydany przez największe wytwórnie.

Jeśli jakiś młody producent prosi was o wsparcie, a uważacie, że jego utworu są świetne, co wtedy robicie? Jakie macie rady właśnie dla takich młodych, wschodzący producentów?

Dostajemy mnóstwo demówek, promocji i pytań dotyczących produkcji. Jeśli naprawdę coś nam się spodoba, to oczywiście będzie go wspierać. Lubimy odkrywać nowych artystów i producentów. To jest to, co sprawia, że przemysł muzyczny jest interesujący. Możesz nauczyć i dowiedzieć się nowych rzeczy każdego dnia. Nasza rada dla wszystkich producentów jest bardzo prosta: Pracuj ciężko, wierz w swoje marzenia i przyj do przodu, aby osiągnąć swoje cele. Na pewno napotkasz na drodze wiele niepowodzeń, ale jeśli będziesz próbować, zostaniesz nagrodzony.

MaisonDragen

Czy osiągnęliście już swój życiowy sukces?

Tak, mieliśmy pewne sukcesy. Dostawaliśmy wiele pozytywnych opinii na swój temat. Zostaliśmy również zauważeni przez niektóre z największych wytwórni i największych graczy w branży. Ale zamierzamy na tym poprzestać, to na pewno! 

Chłopaki, bardzo Wam dziękuję za to rozmowę. Nie mogę doczekać się waszych przyszłych produkcji i oczywiście życzę Wam powodzenia. Jeśli chcecie przekazać coś swoim fanom, możecie zrobić to teraz :)

Dziękujemy! To była dla nas wielka przyjemność! Chcemy po prostu powiedzieć: „Dziękujemy za wsparcie, mamy nadzieję, że do zobaczenia wkrótce.” [pisownia oryginalna]

Mamy nadzieję, że tak samo jak my nie możecie doczekać się występu Maisona i Dragena w Polsce. Jednak w międzyczasie zapraszamy Was do odsłuchu ich najnowszego albumu, który zostanie wydany 9.maja w Armada Music.


iTunes Preview Maison & Dragen  

Soundcloud: https://soundcloud.com/maisondragen
Facebook: https://www.facebook.com/maisondragenofficial
Twitter: https://twitter.com/maisondragen

 

Rozmawiała:
Karolina Smolarek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)

 

Tłumaczenie i edycja:
Karolina Smolarek (Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.)