Kontrowersyjny temat - narkotyki a scena EDM

известные картины и новости из мира искусства

Pośród ostatnich newsów o przedawkowaniach narkotyków w najpopularniejszych mediach, żadnemu przypadkowi nie poświęcono więcej uwagi niż "Molly". Niewinna nazwa kryje narkotyk, który pierwotnie był czystym MDMA, jednak jak łatwo się domyśleć, nie ma już wiele wspólnego ze swoim pierwowzorem. Teraz to proszek tworzący mieszankę dużej liczby różnych substancji.

1

Dlatego narkotyk stał się przyczyną wielu zgonów i interwencji medycznych na wielu festiwalach, jak te ostatnie, z bezpośrednimi konsekwencjami, związanymi z przedawkowaniem, oraz pośrednio, na przykład reakcje alergiczne związane z nieznanymi chemikaliami. Wszystko to po raz kolejny rzuciło złe światło na świat, które kochamy mimo, że większość z nas nigdy nie miała kontaktu z tego typu specyfikami. Mówi się nawet o tym, że to właśnie z tego powodu kilka festivali zostało odwołanych, a prawdziwy rave zaczął znowu schodzić do podziemia.
2
Na szczęście są firmy, które walczą o nasze zdrowie i dobre samopoczucie, nie tylko starając się edukować masy na temat zażywania narkotyków, ale również zapewniając źródła dobrej prasy dla naszej społeczności. Firmy takie jak DanceSafe.Org informuje na temat świadomego użycia narkotyków i jak pokazują przykłady, jej obecność jest bardzo pożyteczna i potrzebna. Przez fakt, że ani nie wspiera ani nie potępiają obecności narkotyków w klubowym świecie, starają się szerzyć świadomą wiedzę o substancjach, które ludzie decydują się zażywać. Robią to poprzez ustawianie namiotów i centra informacyjne na dużych festiwalach i dystrybucję materiałów mających na celu wspieranie bezpiecznego stosowania takich środków (w tym wszystko, od testów na czystość narkotyku po zwykłe butelki z wodą).Autor:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.