Phoenix czyli jak połączyć elektronikę z rockiem

известные картины и новости из мира искусства

Phoenix to jedna z najważniejszych, współczesnych rockowych kapel, które nie wstydzą się tego, że często inspirują się elektroniką. Są już laureatami nagrody Grammy za najlepszy album alternatywny, mają na koncie platynowe płyty i miliony singli, cieszą się ogromną popularnością, także przy promocji swojego najnowszego albumu „Bankrupt!”. Promocji tego albumu towarzyszy ostatnio przeszło 20-minutowy film „Take Away Phoenix”, autorstwa LaBlogotheque.

Phoenix

Film to połączenie ujęć z powietrza, pokazujących kapelę wykonującą 4 utwory z ich albumu w różnych sceneriach. Od samolotu przelatującego nad Alpami po puste ogrody pałacu Wersalskiego. W każdym zaś utworze słyszymy poważne instrumentarium złożone nie tylko z gitar, ale również z elektroniki. Playlista to“Entertainment”, ”Bourgeois” , “Trying To Be Cool” oraz “Countdown”.

 

 


Autor:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.