Parę słów o Nifra

известные картины и новости из мира искусства

O trance raczej nie można powiedzieć, by kobiety wiodły w tym nurcie prym za konsoletą, stąd między innymi wziął się pomysł Armina by zorganizować osobną scenę z kobietami – wokalistkami i DJanes. Jedną z występujących tam była Nifra, DJ i producentka wydająca między innymi dla Coldharbour Recordings, AVA, Tone Diary oraz Soundpiercing, dzięki czemu zdobyła uwagę i uznanie kolegów po fachu. Jej brzmienia cechuje mroczne i techowe podejście, ale czasem flirtuje też z innymi stylami. „Strangers” to na przykład łatwo rozpoznawalne techowe elementy, jak szybkie hi-haty, ale także potężny lead w breakdownie kontrastujący z mocnym beatem. Natomiast „Dark Harbour” jest dokładnie taki, jak sugeruje tytuł – to jeden z charakterystycznych klimatów dla Coldharbour, zawiera wszystko co powinien zawierać mroczny trance. 

nifra

W linku poniżej możecie zapoznać się z jednym z setów Nifry:
https://soundcloud.com/usatrancemovement/nifra-live-at-trance-united

Nasz wybór 5 utworów:
1. Nifra – Complicated Life
2. Nifra – Dark Harbour
3. Nifra – Ready
4. Nifra – Strangers (Vocal Mix)
5. Progressiva & Nifra – Different Ways


Biografia artystki:
Nifra w ciągu ostatnich kilku lat z lokalnego talentu ze środkowej Europy stała się jedną z najbardziej popularnych i rozpoznawalnych postaci Couldharbour – nie na darmo otrzymała przydomek Królowej tej wytwórni.
Jej kariera rozpoczęła się w 2008 roku i bardzo szybko postawiła ją przed możliwością szlifowania warsztatu u boku takich sław jak Armin van Buuren czy Tiesto w jej rodzinnej Słowacji, co zaprocentowało wielkimi nadziejami na międzynarodową gwiazdę. Teraz Nifra występuje w wielu krajach świata, a koronnym przykładem jest zapewne A State of Trance w Den Bosh. Jak sama mówi: "Ja tylko robię swoje, to co kocham i będę to robiła nadal. To niesamowite ile pozytywnego wsparcia i reakcji na swoją muzykę otrzymałam w ciągu ostatnich lat."
Jej produkcje regularnie trafiają do case'ów DJów ze światowej czołówki, a wsparcie przez jednych prowadzi do ofert współpracy od innych. Nifra zyskała już sobie wierne grono oddanych fanów, wspierających każdy jej kolejny release dla Couldharbour, jak i ją samą podczas kolejnych występów.

Poza produkcją i DJingiem, Nifra prowadzi także odnoszące sukcesy comiesięczne radioshow "Be progressed", emitowane w każdy drugi czwartek miesiąca na Afterhours.fm. Show zbliża się już do liczby 80 odcinków i również cieszy się zainteresowaniem wiernej grupy słuchaczy.

https://soundcloud.com/nifra/be-progressed-078

Aut
or:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.