EPIC 2.0 nadchodzi: Eric Prydz i jego nowy amerykański tour

известные картины и новости из мира искусства


Po dość długim okresie podróżowania po Europie, Eric Prydz wraca do Ameryki – z przytupem. Nieprzewidywalny producent właśnie wypuścił zajawkę nowej trasy koncertowej. Pierwotnie EPIC odbył się w hali O2 Arena w Londynie w roku 2011 i należy do jednych z najbardziej zaawansowanych technologicznie i robiących największe wrażenie eventów z muzyką klubową.

EricPrydz

Strona Erica określa go jako pierwszy na taką skalę wykorzystujący hologramy, jako dodatek do animacji 3D i mappingu w różnych wariacjach. Wrażenie robią nie tylko wizualizacje, ale też sama struktura sceny, której rozmiary przekraczają 30 metrów i wymagają 3 dni montażu.


Od tamtej pory oprawa imprez Erica nie wyglądała aż tak spektakularnie, głównie ze względu na gigantyczną pracę związaną z przewożeniem i przygotowaniem jej w kolejnych lokacjach. Ale tym razem artysta i jego ekipa zdają się być gotowi by sprostać zadaniu. „Myślę, że przynajmniej kilka razy do roku powinienem się zrewanżować fanom za ich wsparcie i właśnie po to istnieje EPIC. Ma wyciskać ostatnie soki z istniejącej technologii i być czymś, czego nie widzieliście nigdzie indziej.”


Póki co dokładne daty amerykańskich imprez nie są jeszcze znane, ale można bezpiecznie założyć, że zostaną wkrótce ujawnione. W międzyczasie zapraszamy do przypomnienia sobie jak było na 1 edycji.

 


Autor:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)
Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.