Forbes ujawnia listę najlepiej zarabiających Djów w 2013 roku.

известные картины и новости из мира искусства
Tegoroczna lista najlepiej zarabiających DJów nazywa się „Electronic Cash Kings”. Lista powstaje następująco - „Roczne zaokrąglone przychody zawierają między innymi gaże z występów dla publiczności, sprzedaż gadżetów związanych z danym artystą, kontrakty, wpływy ze sprzedaży muzyki, inne umowy biznesowe oraz w niektórych przypadkach – wpływy z TV.”

Forbes

W tym roku lista zawiera nie 10 a 12 nazwisk a na czele nowa persona – Clalvin Harris. To zresztą nie jedyne finansowe zestawienie za ostatni okres, w którym Calvin bryluje – jest także najbogatszym celebrytą w wieku poniżej 30 lat, wyprzedzając w ten sposób takie sławy jak Lady Gaga, Justina Biebera oraz Taylor Swift. Nic dziwnego, że decyzja o porzuceniu swojego telewizyjnego show i skupieniu się tylko na Djingu była zdecydowanie najlepszą możliwą.
Zeszłoroczny numer 1 – Tiesto – tym razem na miejscu drugim, zaraz za nim David Guetta, Szwedzka Mafia oraz Deadmau5, który podpisał całkiem dochodową umowę w Las Vegas. Diplo wraz z Paulem D na miejscu 12.
W 2012 Deadmau5 powiedział w wywiadzie dla Reutersa, że liście Forbesa nie należy ufać. "Gdybym, tak jak oni twierdzą, zarabiał 11 milionów dolarów to bym tu teraz z Wami siedział? Nie ma <cenzura> mowy. Ufacie jednemu kolesiowi, który pakuje cały ten biznes w jeden doroczny artykuł, a tak naprawdę nie ma pojęcia o stanie naszych kont bankowych." No, to w tym roku mówią o Tobie, że zarabiasz już 21 milionów, Joel...

‘THE ELECTRONIC CASH KINGS’ OF 2013:

Ex aequo: 12. DJ Pauly D and Diplo – $13 mln
11. Steve Aoki – $14 mln
9 & 10. Skrillex i Kaskade – ok. $16 mln
8. Armin van Buuren – $17 mln
7. Afrojack – $18 mln
6. Avicii – $20 mln
5. Deadmau5 – $21 mln
4. Swedish House Mafia – $25 mln
3. David Guetta – $30 mln
2. Tiesto – $32 mln
1. Calvin Harris – $46 mln

Autor:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.