The Orb świętują 25lecie z unikatowym wydawnictwem

известные картины и новости из мира искусства

Angielscy pionierzy elektroniki – The Orb – świętują ćwierćwiecze działalności artystycznej wydając wyjątkową składankę – 4płytowe wydawnictwo, zawierające w sobie ich najsłynniejsze utwory i remiksy, a do tego DVD z videoclipami i materiałami promo.

The Orb

Lider projektu, Alex paterson wraz z całą rzeszą współpracowników co i rusz zaskakują swoich fanów swoimi ambientowo – tripowymi produkcjami nieprzerwanie od 1988 roku. W jubileuszowej składance zawiera się chronologiczna podróż po ewolucji dźwięków grupy, od debiutanckiego singla A Huge Ever Growing Pulsating Brain That Rules From The Centre Of The Universe, przez ponadczasowego klasyka Little Fluffy Clouds po wydany w 2001 Ghostdancing. Paczka z remiksami to poza produkcjami The Orb także dzieła takich producentów jak Andrew Weatherall, Mark Pritchard oraz Coldcut.

The Orb zdecydowanie nie próżnowali w ostatnim okresie – w zeszłym roku zjechali australię i wydali album wspólnie z Lee "Scratch" Perry'm "The Orbserver in the Star House". Wydanie jubileuszowej składanki zbiegnie się natomiast w czasie z 3-miesięczną podróża i koncertami w UK i Stanach Zjednoczonych. Premiera wydawnictwa przewidywana jest na 7 października tego roku.

 


Autor:

Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)

 

Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.