Daft Punk w TV... i nie tylko

известные картины и новости из мира искусства

Zapewne ciężko będzie zobaczyć i usłyszeć Daft Punk na którymkolwiek z festivali w tym roku, ale za to będzie ku temu inna okazja... chociaż dość daleka od branży muzycznej. Thomas Bangalter oraz Guy-Manuel de Homem-Christo prawdopodobnie pojawią się w „Colbchelli” czyli jednym z punktów w programie satyryczno rozrywkowym Comedy Central „The Colbert Report” w tym tygodniu.

Daft Punk

Nie wiadomo jeszcze, czy w programie wyemitowanym 6 sierpnia panowie będą grać coś na żywo, udzielą wywiadu, czy wystąpią w innej roli, ale jak znamy klimaty prowadzącego – Stephena Colberta, raczej nie będzie to nic „normalnego”. Zresztą to nie pierwszy raz kiedy wystepują tu gwiazdy amerykańskiego show biznesu, niekoniecznie znane w Polsce.


To nie jedyna sytuacja, w której Daft Punk przypominają o swoim istnieniu. Niedawno w wywiadzie dla DJAZZ.tv niejaki Nile Rodgers, frontman grupy Chic i legenda muzyki disco, soul, r&b i pokrewnych, wspomniał o swoich planach opracowania od nowa – z pomocą właśnie Daft Punk – i wydania sporej porcji nieznanego wcześniej materialu Chic. Nie była by to zresztą pierwsza kolaboracja Nile'a i Daft Punk. Oto co on sam mówi na temat tego pomysłu:
„Znalazłem w archiwach Warnera sporo starego materiału Chic, który już nie należy do dystrybutora. Była to spora mieszanka, klimatów Johny'ego Mathisa, mojej muzyki filmowej, moich kawałków nagranych solo, utworów Chic, które nie pasowały na żadną płytę... Chłopaki z Daft Punk chcą nagrać ze mną przynajmniej jeden utwór z tej kolekcji i to będzie super. Dlaczego? Bo to ludzie, którzy nie tylko rozumieją muzykę, ale przede wszystkim ją szanują.”


Autor:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.