Markus Schuzl i Ferry Corsten z nowym projektem - New World Punx

известные картины и новости из мира искусства

Markus Schuzl i Ferry Corsten z nowym projektem – New World Punx


Pomruk podniecenia rozprzestrzenia się po zaciemnionej arenie, zniecierpliwienie wyraźnie daje się odczuć w powietrzu, a tysiące klubowiczów przemierzających każdy zakątek świata czekają na to, co za chwilę ma się wydarzyć. Po wzbudzającym dreszcze intro... BOOM! Wszystkich oślepia potężne, białe światło, w blasku którego pojawiają się dwaj zawodnicy wagi ciężkiej świata elektronicznej muzyki tanecznej, gotowi do starcia. Obaj to znani na całym świecie Dje i producenci, ale połączenie ich razem na scenie daje efekt potężniejszy niż można by przypuszczać obserwując ich solowe kariery. To, co rozpoczęło się jako kilka spontanicznych, wspólnych występów dwóch kumpli i współpracowników za konsoletą, stało się projektem, który przerósł oczekiwania nawet najbardziej wymagających fanów – wysoko-energetyczny projekt New World Punx. Jak nietrudno zgadnąć, nazwa powstała z połączenia tytułów dwóch bodajże największych hitów obu panów – The New World i Punk.

ferrymarkuss

Zarówno Markus jak i Ferry prezentują nieco odmienne style grania i tworzenia muzyki, a z ich połączenia powstała mocna, agresywna mieszanka, jakże inna od typowego melodyjnego i euforycznego trance. Dzięki temu ich sety są bardziej zwarte i dynamiczne, niż progresywny styl jaki prezentują na eventach gdy grają solo. Show spod znaku New World Punx to odpowiedź na oczekiwania ich fanów, która w dodatku ciągle ewoluuje i nigdy nie pozostaje w jednym miejscu. Pierwsze spotkanie Markusa i Ferry'ego miało miejsce w czasie ich seta back2back na Godskitchen w Birmingham w marcu 2012, kolejne to Electronic Daisy Carnival na TAO Beach w Las Vegas oraz Echostage w Waszyngtonie – ten 7-godzinny maraton mogli usłyszeć słuchacze radia SiriusXM na terenie USA.

Sety w czasie imprez spod szyldu New World Punx są pełne wigoru i idealnie łączą w sobie charakterystyczne klimaty prezentowane przez obu artystów. W rezultacie otrzymujemy idealną dźwiękową burzę, która zaspokaja ulotną uwagę współczesnych konsumentów muzyki.
Oficjalnie jako New World Punx projekt wystartował trzema imprezami na terenie USA – 24 marca w klubie Mansion w Miami na Florydzie, 30 marca w Madison Square Garden w Nowym Jorku podczas A State Of Trance 600 oraz 31 marca w Bal en Blanc w kanadyjskim Montrealu. Niedługo dowiemy się o europejskiej części trasy.

Kilka słów o obu artystach: pochodzący z Niemiec, a aktualnie mieszkający i działający w Stanach Zjednoczonych Markus Schulz jest posiadaczem zaszczytnego tytułu "Najlepszego Dja Stanów Zjednoczonych" za lata 2012-2013 według czytelników magazynu DJ Times. Przez ostatnie 10 lat udało mu się wypracować unikalne połączenie brzmień progressive, trance i house. Jego audycja Global DJ Broadcast ma miliony słuchaczy każdego tygodnia, a usłyszeć ją można nie tylko na falach radia SiriusXM, ale także 50 innych stacji radiowych na całym świecie. Schulz ma również własny label Coldharbour Recordings, aktualnie należący do grupy labeli działających pod opieką Armada Music. Coldharbour Recordings nierzadko przyczyniało się do rozwoju wielu młodych talentów z całego świata. W dorobku Markusa znajdują się 4 pełne albumy studyjne, a także dwa albumy nagrane pod aliasem Dakota, oraz kilka kompilacji nazywanych tak, jak największe miasta świata. Do największych hitów Schulza należą wspomniane już "The New World", Nothing without me", "Love Rain Down", "Perception" oraz "Do you dream?".

Pochodzący z Rotterdamu w Holandii Ferry Corsten działa z powodzeniem na scenie muzyki elektronicznej od 21 lat. Stale utrzymuje czołowe miejsca w rankingach najlepszych Djów świata, a na koncie ma aż siedem albumów, wiele z nich ze statusem złotej płyty, w tym "Punk", "Out of the blue" oraz "Rock Your Body Rock". Największe hity Ferry'ego to "Beautiful", "Made of love", "Not coming down" i "Stars". On również posiada własny label Flashover Recordings, który odkrył parę młodych talentów. Podobnie jak Markus, Ferry również prowadzi swoje show radiowe "Corsten's Countdown", jedyne, o którego playliście za każdym razem w pełni decydują słuchacze. Corsten's Countdown można usłyszeć w ramach 210 stacji w 40 krajach. Ferry tworzy także co miesiąc show Ferry's Fix i kompilację Once Upon a Night, która ostatnio doczekała się 3 części.
Ferry Corsten i Markus Schulz wspólnie tworzą w studiu magię, której produktem są takie niszczyciele parkietów jak ich wersje klasyków "Loops & Things" oraz "Stella". Drugi z wymienionych tytułów osiągnął 1 miejsce Top 100 wśród trance'owych produkcji Beatport i przez słuchaczy został ogłoszony najlepszą produkcją 250 wydania audycji Corsten's Countdown. Teraz nie pozostaje nic innego jak czekać na kolejne produkcje spod rąk obu panów.


Autor:
Zbigniew "Emill" Pławecki (CubeStage.pl)


Wszystkie prawa zastrzeżone. Kopiowanie i rozprzestrzenianie artykułu bez zgody autora jest zabronione! Prawo chronione przez ustawę z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych: Dz.U. z 1994 r. Nr 24, poz. 83.