BigBeat ep. 200

известные картины и новости из мира искусства

Scena klubowa w Polsce zmieniła się na przestrzeni ostatnich kilku lat nie do poznania. Kiedyś królowały dźwięki z dobrych stajni producenckich, dziś wszędzie słychać Pitbulla i Michaela Telo. Owszem jest kilka miejsc, dzięki którym duch prawdziwej muzyki klubowej jest ciągle żywy. Jednym z takich miejsc jest antena Radia Sudety.

 

 


 

To właśnie na falach 96,4 FM, w każdy weekend możecie posłuchać najlepszych dźwięków ze światowych parkietów. Od 2004 roku (z małymi przerwami), specjalnie dla Was, niezmordowanie prze do przodu program Big Beat.

 

13 lipca, głos prowadzącego zabrzmi na antenie Radia Sudety po raz dwusetny, a wraz z nim rozpocznie się wielkie świętowanie.

 

Z tej okazji Tomek Dudlej, przygotował dla Was wiele atrakcji. Zaczynając od występów DJi grających live, na nagrodach w postaci płyt CD z muzyka klubową i wejściówek na eventy kończąc. Do tego oczywiście Wasze wspomnienia na antenie.

 

Wielka feta zbliża się wielkimi krokami. Mamy nadzieję, że uświetnicie to wydarzenie swoją obecnością na łączach z Radiem Sudety 96,4 FM i na www.radiosudety.pl

 

Szykuje się dziewięć godzin klubowego grania na żywo. Kalejdoskop muzyki sprzed lat przeplatane z najnowszymi produkcjami. Klimaty Trance, Mouse, Fidget i Minima zawładną eterem i rozgrzeją atmosferę do czerwoności.

 

Line Up:

 

Thruggar

Szkatulski & Kosmalski

Matthew K

Andy Castro

Saro

Frugos

Gio H

DJ KTM

DJ Tomek

 

Na stronie www.radiosudety.pl znajdziecie również link do streamingu video live wprost ze studia.


 

 

Trochę historii

 

Wszystko zaczęło się przed Bożym Narodzeniem Anno domini 2004. Dwóch kolegów poszło do ówczesnego redaktora naczelnego Radia Sudety z zapytaniem o możliwość prowadzenia własnej audycji na antenie. O dziwo, bez większych zmian, program został zaakceptowany i od stycznia następnego roku Wojtek i Tomek, co sobotę zasiadali przy konsoli i mikrofonie, by raczyć słuchaczy dźwiękami muzyki klubowej. Nazwa „Big Beat” została wybrana w drodze konkursu. To słuchacze wybierali tą jedną najlepszą, spośród wcześniej nadesłanych propozycji. Po kilku miesiącach program był już tak znany i miał tak wielką rzeszę słuchaczy, że chłopaki nie nadążali z odczytywaniem wszystkich wiadomości od publiczności, a długość programu zwiększyła się z dwóch do czterech godzin.

 

Wtedy odliczanie również zatrzymało się niedaleko dwusetki. Zatrzymało się tylko dlatego, że o młodych prowadzących upomniała się Wojskowa Komenda Uzupełnień.

 

Po kilku miesiącach program wrócił na antenę Radia Sudety, jednak już w zmienionej formie. Najbardziej zauważalną była ta, że od teraz w eter wędrował głos jednego prowadzącego - Tomka. Muzycznie również się zmieniło. Od tamtej program Big Beat obfituje w różne odmiany muzyki Trance. Po kilku miesiącach zmieniły się również dzień i pora nadawania Big Beatu na antenie. Do dziś audycja startuje w piątki po 20:00 i trwa do 22:00. Twarde ramy programu nie zmieniły się od początku i nadal pierwsza godzina to dziesiątka tranceowych hitów w zestawieniu „listy przebojów”, druga godzina to mix propozycji, spośród których słuchacze wybierają te, które mają znaleźć się w kolejnym notowaniu.

 

Z czasem piątkowy klubowy wieczór rozrósł się do klubowej nocy. Wszystko za sprawą zapraszanych gości. Na stałe zakorzenili się na antenie Radia Sudety: Tom Ferster, Roger Shah i Danny Grunow, a czasem gościnnie grają bracia Duderstadt, duet Cosmic Gate i Wippenberg.

 

Od początku, program Big Beat inspirował do działania młodych chłopaków, chcących zająć się fachem określanym mianem „DJ”. Już w pierwszych miesiącach na antenie można było usłyszeć nie tylko prowadzących, ale również tych właśnie, co chcieliby stanąć za konsoletą i zagrać dla większej publiczności. Później pojawił się projekt promocji młodzieży djskiej na antenie radia. W ciągu pierwszej edycji, trwającej pół roku, zaprezentowało się kilkudziesięciu młodych chłopaków z całej polski. W planach jest już kolejna edycja.

 

Muzyka klubowa na antenie Radia Sudety króluje w każdy weekendowy wieczór. Od czwartku w eter płyną dźwięki rozkręcające każdą imprezę, po to byście wiedzieli, co teraz jest grane i żebyście mogli wybrać - Pitbull i Guetta czy na przykład Gareth Emery albo Alex M.O.R.P.H.

 

Zapraszamy do słuchania.