Chicane live - główną gwiazdą Summer City Festival!

известные картины и новости из мира искусства

To właśnie dzisiaj nadszedł ten moment i ta chwila, w której wszyscy, którzy z niecierpliwością czekali na przedstawienie głównej gwiazdy festiwalu otrzymają odpowiedź na te nurtujące ich od kilku dni pytanie.

30-tego czerwca, na terenach PGE Arena w Gdańsku podczas Summer City Festival wystąpi...

Chicane live!

Jak sama nazwa wskazuję, nie będzie to “zwykły” djski mix, lecz pełny live-performance, w którym weźmie udział, aż 5 osób!

To Nick Bracegirdle w akompaniamencie przeszywającego dźwięku syntezatórów, perkusji oraz wokalu live będzie dosłownie i przenośni “muzyką dla waszych uszu”. Towarzyszyć Wam będzie w kulminacyjnym momencie festiwalu zamieniając go w iście magiczną, 90-minutową, muzyczną podróż przez ponad dekadę najlepszej muzyki i najpiękniejszych wspomnień.

Pierwszym owocem produkcji Chicane był wydany w roku 1996 utwór Offshore. Jest on twórca również innych, legendarnych klasyków jak „Saltwater”, „Don’t Give Up”, „Stoned In Love” czy „Poppiholla”, mającym na swoim koncie kolaboracje z takimi artystami jak Brian Adams, Tom Jones czy Natasha.

24 kwietnia tego roku w Polsce, światło dzienne ujrzał album „Thousand Mile Stare”. Materiał składa się z 12 bardzo emocjonujących i ekspresyjnych kompozycji. Usłyszymy tu m.in. znany parkietowy killer „Going Deep”, majstersztyk „Windbreaks” oraz dwa utwory nagrane z islandzką grupą Vigri. Jak mówi sam Nick: „Gdybym miał podsumować ten album, byłaby to kolekcja soundtracków z życia ludzi”. Ten album udowadnia że Chicane wciąż jest w genialnej formie, a określenie „soundtracki z życia ludzi” jest tutaj jak najbardziej aktualne.

Ciekawostką ostatnich miesięcy jest fakt, iż po czterech latach pełnej sukcesów współpracy labelu Nicka – “Modena” z holenderską “Armadą” przy wydawaniu wszystkich albumów i singli Chicane w Europie (w tym w Polsce) zapadła decyzja o połączeniu wspólnych sił. Od tej pory Armada Music reprezentuje Modena Records w wymiarze ogólnoświatowym.

Nick Bracegirdle: “Jestem bardzo podekscytowany tym że Modena, Armada i ja będziemy razem współpracować. Wszyscy którzy mnie znają, wiedzą, że Modena Records jest moim dzieckiem i oczkiem w głowie od samego początku, dlatego nowe doświadczenia będą dla mnie z pewnością czymś wyjątkowym. Wraz z nowym albumem odnalazłem pozytywną energię aby spróbować czegoś nowego, Armada to zauważyła i bardzo się cieszę że będziemy teraz w jednej drużynie.”

http://youtu.be/PGfIp64A3CI

http://youtu.be/9u6jKV9TPLc

http://youtu.be/oAnb10HGbno

Bilety na wlotki.pl oraz w stałych punktach sprzedaży:

49 zł bilet standard

150 zł bilet golden – dostępny tylko na wlotki.pl

250 zł bilet deluxe- dostępny tylko na wlotki.pl