New Year Power Hour Live!

известные картины и новости из мира искусства


 

Zostało zaledwie 17 dni do magicznej sylwestrowej nocy a co za tym idzie nadchodzi New Year Power Hour!

Tegoroczna odsłona tego wyczekiwanego, pełnego wspomnień seta przygotuje duet Simon & Fang. Już od godziny 0:00 do 1:00 rozbrzmi nieodłączny element sylwestrowego szaleństwa, na który zarówno wielu z Was jak i my sami oczekujemy. Co więcej w tym roku zostanie on wykonany live!!!

 

House’owy duet łączący w sobie pasję do muzyki oraz doświadczenie na scenie. Skłonni do prowokacji w swojej twórczości zarówno na scenie jak i we wspólnie rozpoczętych projektach muzycznych. Brzmienia Simon & Fang nie można jednoznacznie kategoryzować, podpisując go konkretnym gatunkiem muzycznym. W swoich setach sięgają po najróżniejsze odmiany house oraz nierzadko utwory wybiegające poza ten gatunek. Dwóch żywiołowych artystów: Simon, znany również jako członek Second Mind, pod którym to aliasem występował podczas wielu dużych wydarzeń muzyki klubowej w Polsce oraz Rafael Fang, który podobnie jak Simon ma za sobą wiele ekscytujących występów zarówno w klubach jak i na festiwalach o zagranicznej marce. Wśród nich znalazły się takie imprezy jak Sensation, Tiesto Kaleidoscope World Tour/ Club Show, Godskitchen, a także wszystkie 4 edycje Global Gathering Polska. Bardzo zbliżony gust i smak muzyczny oraz podobna wizja na występy live wykreowały pomysł na połączenie ich sił. Już po pierwszym wspólnym występie na scenie zauważyli, że efekt synergii jest powalający. Po krótkim czasie doszli do wnioski, że ich współpraca jest nieunikniona. Tak właśnie powstał duet „Simon & Fang”.

 

To właśnie tych dwóch młodzieńców dołoży wszelkich starań by uświetnić tę noc o doznania, których nie zapomnicie przez kolejny rok!

Przygotowaliśmy również specjalnie dla Was krótki wywiad, by wybadać co dla Nas szykują i czego możemy się spodziewać!


 

Zanim przejdziemy do konkretów dotyczących NYPH, powiedzcie jaki był dla was mijający już powoli rok 2011?

Witajcie!

Ten rok był zdecydowanie przełomowy. Decyzja o połączeniu naszych sił dała nam niesamowitego „kopa” do działania. Wiesz, to działa na takiej zasadzie, że często dzwonimy do siebie w środku dnia, siedząc w biurach i przykładając komórkę do głośnika dosłownie krzyczmy przez telefon „Słuuuuuuchaj tego!” ekscytując się usłyszanym właśnie kawałkiem, który widzimy gdzieś, w jednym z naszych kolejnych setów. To jest niesamowite. Prawdziwa i czysta radość z muzyki.

Od momentu gdy wystartował nasz projekt udało nam się zagrać na paru naprawdę świetnych imprezach, wliczając w nie m.in. imprezy Pacha Ibiza comes to Poland, Dancetination oraz sety w klubach. Teraz z niecierpliwością wyczekujemy I Love New Year! Jesteśmy strasznie podekscytowani!

Można wyczytać, że pracujecie nad własną produkcją. W jakim klimacie zostanie utrzymana i kiedy można się jej spodziewać?

Tak naprawdę otwartych projektów jest chyba z 10. Czekają na końcowe szlify i mastering, który zdecydowanie chcemy zrobić sami. Są to brzmienia mocno bigroomowe. Gdybyśmy chcieli je jakoś opisać, to może… hmmm… Wyobraźcie sobie połączenie Abela Ramosa, Fedde le Granda, „dołu” brzmiącego jak u Marcusa Schossowa, tribalowej perkusji i elementów holenderskiego house. Może pojawią się dubstepowe, ciężkie bassowe riffy? Generalnie – poczekajcie, zobaczycie J

Jakie macie plany na przyszły rok? Planujecie czymś zaskoczyć polską widownię?

Tak, mamy zamiar wystartować w kolejnej edycji top model w kostiumie Renaty Beger i zaśpiewać coś z repertuaru Offspring robiąc salto w tył na budynku ochotniczej straży pożarnej!J

W przyszłym roku wystartuje nasza audycją, która nazwaliśmy „SPLASH!”. Pełen „focus” na najbliższe miesiące skierowany jest w kierunku naszych pierwszych releasów J

Okej przejdźmy może stricte do New Year Power Hour… Czy możecie zdradzić nam coś na temat tegorocznego NEW YEAR POWER HOUR?

Nie. Dziękujemy za rozmowę… ;)

Pierwszy raz w historii NYPH będzie miksowany na żywo. Będzie to duże wyzwanie. Do performu wykorzystamy macbooka pro, abletona, evolution u–control, nanokontrola korga i poczciwego dj ema 800.

Po rozmowach z producentem imprezy możemy Was zapewnić, że oprawa noworocznego miksu będzie niesamowita! Już nie możemy się doczekać by to zobaczyć! Pojawi się również MC.

Czy utwory jakie wybraliście dotyczą tylko roku 2011 czy sięgnięcie także po starsze utwory?

99,9 % kawałków wyszło w roku 2011. Jest jeden utwór niezwiązany z muzyką klubową, który ujrzał światło dzienne 16-cie lat temu, ale oczywiście nie zdradzimy dzisiaj co to za kawałek.

Czy w tegorocznym New Year Power Hour usłyszymy tylko house i trance czy znajdzie się miejsce na inne odmiany muzyki klubowej?

Będzie to na pewno spora dawka muzyki house, trance i trouse. Pojawi się również… No właśnie, coś się jeszcze pojawi ;) Utwory wybieraliśmy pod kątem dużego venue jakim jest Hala Stulecia we Wrocławiu. Oczekujcie więc bardziej eventowych „hitów” mijającego roku, mniej tych, które usłyszeć możecie w radiu, a już na pewno nie tych z sylwestra z Polsatem;) Będąc w środku prac zaczęliśmy zastanawiać się nawet nad zmianą nazwy miksu z „Power Hour” na „Power Power”!

 

Mocno wierzymy w to, że nasza praca uświetni nastrój w którym wkroczycie w rok 2012, ,a jako zwolennicy świątecznej atmosfery już dziś chcielibyśmy życzyć Wam magicznych, ciepłych i wesołych świąt Bożego Narodzenia J

Do zobaczenia na I LOVE NEW YEAR!

 

 

Przygotowaliśmy dla Was coś jeszcze! Specjalnie dla was niepublikowany wcześniej set!

Simon & Fang @ Dancetination 2011: Next Step

http://soundcloud.com/simonandfang/sets/simon-fang-dancetination-next