17 lat twórczości Plastikmana

известные картины и новости из мира искусства

 

 

Richie Hawtin aka Plastikman szykuje się do wydania "Arkives" - zbioru 14 płyt CD/DVD zawierających produkcje artysty z lat 1993 - 2010. Znajdziemy wśród nich m.in. wszystkie dotychczasowe albumy artysty w odświeżonej odsłonie, niewydane dotąd produkcje oraz remixy utworów Plastikmana autorstwa takich muzyków jak: Cliff Martinez, Francois K, Daniel Miller & Gareth Jones.

Do "Arkives" dołączona będzie także płyta DVD, na której oprócz teledysków, znajdziemy wideorelację z występów Plastikmana na festiwalu Glastonbury (1995) oraz Mutek (2003).

To jednak nie wszystko! Dla prawdziwych fanów Plastikmana czeka miła niespodzianka w postaci 64-stronicowej książki autorstwa Philipa Sherburne'a, który opisuje o ogromnym wpływie jaki miał Hawtin na rozwój elektronicznej sceny muzycznej przez ostatnie 17 lat!

Bez wątpienia "Arkives" będzie jednym z największych projektów wydawniczych jaki kiedykolwiek został zrealizowany w świecie muzyki elektronicznej. Wyjątkowy limitowany BOX trafi do sprzedaży 10 października i będzie można go nabyć do końca roku wyłącznie za pośrednictwem Minus.