7 urodziny HCL

известные картины и новости из мира искусства

 

 

HCL Crew po raz pierwszy świętuje swoje urodziny . Tym razem grupa dj-ów, którzy od siedmiu lat nieprzerwanie tworzą elektroniczną alternatywną scenę Poznania zapraszają do klubu Eskulap.

Kiedy zaczynali w 2003 roku byli grupą zapaleńców, którym nie wróżono zbyt długiego bytu w ówczesnym house’owym Poznaniu. Nie patrząc na to co mówią inni i starając się cały czas dostrzegać pozytywy tego co robią konsekwentnie organizowali even...ty acid techno, hard techno, hardcore, jungle/d'n'b.

Oni pamiętając ravowe czasy i obwiane już legendami imprezy nadal utrzymują kontakty z kompanami od czarnej roboty za deckami. Organizując kolejne party, łącząc style, wspierają kumpli i realizują wspólne pomysły.

Kto choć w minimalny sposób udziela się na poznańskiej scenie muzyki spod ciężkiego kalibru słyszał o takich imprezach jak Chant of Hardcore, Independent Sound, Fight for Hardcore czy The Hole. Teraz skupili całą swoją energię na uczczeniu swoich 7 urodzin i osób które ich przez te wszystkie lata wspierały.

7 urodziny HCL to goście z najwyższej półki oraz trzy sceny: berliński minimal, londyńskie acid techno i francuski hardcore. Scenę minimal rozkręci formacja Sender Berlin znana wszystkim miłośnikom imprez spod szyldu Tresora i niezapomnianych wojaży na parkiecie poznańskiego Eskulapu. Aaron Liberator uświetni scenę London Acid Techno, zagra to co najlepsze w tym gatunku muzycznym. A dlaczego? Bo sam był współtwórcą tego nurtu, więc będzie to istna uczta w najlepszym wydaniu dźwięków z Rolanda TB-303. Scena główna Hardcore po raz pierwszy w Poznaniu i po raz drugi w Polsce gościć będzie artystę z Niemiec The Speed Freak'a czołową postać Frenchcore’u na świecie. The Massacre z Zurychu dopełni dzieła grając Live Act i kawałki ze swojej wytwórni Terror Noize Industry. Polska obsada wcale nie ma zamiaru schodzić na drugi plan. Zaserwują 3 live acty: Osmo z Gdańska, Groaner z Warszawy i B’Kidz z Poznania pokażą na co stać polskich producentów.

Największe wydarzenie muzyki hard techno/hardcore tej jesieni w Poznaniu i obsada jakiej dotąd nie było w naszym mieście na pewno jest wystarczającym magnesem to tego aby pojawić się 29 października w klubie Eskulap i wspólnie świętować 7 urodziny HCL Crew.