Mamry Festival  nie tylko muzyką stoi, czyli o czym warto wiedzieć

известные картины и новости из мира искусства

Mamry Festival na trwale zadomowił się w kalendarzu wakacyjnych imprez muzycznych. Kolejna edycja festiwalu z pięcioletnią już tradycją odbędzie się  w dniach 28 – 29 lipca br. Ale oprócz koncertów wiele będzie się też działo wokół  sceny i pod sceną.


  1. W trakcie imprezy Mamry Festival 2023, obok strefy gastro stanie również strefa Chill&Fun – czyli specjalny namiot w którym będą  dostępne dwa czteroosobowe stanowiska Just Dance z najnowszymi utworami! Just Dance to oparta na ruchu wieloosobowa taneczna gra wideo, która zawiera zbiór klasycznych i nowoczesnych piosenek,  z których każda ma własne choreografie taneczne. Gracze odzwierciedlają taniec wykonywany przez tancerzy na ekranie, śledząc ruchy, które pojawiają się jako obrazki w prawym dolnym rogu ekranu i są nagradzani za dokładność ich naśladowania. Dodatkowo istnieją złote ruchy, w których gracze muszą przybrać pozę lub wykonać najtrudniejszy ruch w tańcu, aby zdobyć dodatkowe punkty. W godzinach 18:00 - 22:00 w strefie Chill & Fun będą odbywać się konkursy turnieje i pojedynki taneczne Just Dance, w których będzie można wygrać ufundowane przez sponsorów nagrody.

  2. Czy pobranie szpiku boli? Czy szpik pobiera się z kręgosłupa? Czy dawca szpiku może mieć tatuaż? Na te i inne pytania odpowiadać będą wolontariusze i pracownicy Fundacji DKMS. Każdego dnia na uczestników Mamry Festival czekać będzie solidna dawka wiedzy, oraz możliwość zarejestrowania się w bazie Fundacji DKMS.  Każda nowa osoba, która rejestruje się w bazie dawców, zwiększa szansę na to, że pacjent walczący z nowotworem krwi – pokona chorobę.

  3. Być na Mamry Festival i nie skorzystać z atrakcji na Jeziorze Mamry? To jest niemożliwe. Dzięki Wake Up Mazury zobaczymy  czym jest windsurfing, parasailing,  wakeboard,  banan wodny, motorówki. Instruktorzy Wake  Up  pokażą, objaśnią a chętnych zaproszą do  osobistego skorzystania z wybranego sprzętu. Codziennie w czasie trwanie festiwalu ale też i w godzinach przedpołudniowych.  Jednocześnie  ratownicy pokażą jak być bezpiecznym na wodzie,  co trzeba zrobić w przypadku np. podtopienia, skurczu w wodzie.

  4. Gdzie najlepiej można poczuć atmosferę festiwalu. Oczywiście na polu namiotowym – CT Rusałka proponuje specjalne zniżki dla posiadaczy karnetów a organizator bezpłatne kursy busami.

  5. Każdy kto kupi jednorazowo 4 karnety musi wiedzieć, że 25 %  tej kwoty zostanie przekazana na konto   jednego ze stowarzyszeń     działających   na rzecz pomocy dla Ukrainy.

  6. A teraz coś dla ciała – dwa stałe bary znane wszystkim bywalcom Plaży Mamry zostaną wspomożone   dodatkowymi foodtrackami  (fryti beligijjkie, tortiila, makarony tajskie). A do tego oczywiście piwo LECH w różnych wariantach smakowych.

Na Mamry Festival 2023 wystąpią:  MARGARET, BAASCH,  TYMEK,  DJ ALEX, DJ  INOX, DNF, GIBBS, I.GOT.U,  SI US PLAU, MATT5KI,    DJ KILLER, DJ BARTO, jako gość specjalny ukraińska grupa [O]

Bilety dostępne na stronie festiwalu https://mamrymusic.pl/ i platformach: BILETOMAT,  E-BILET, EVENTIM, GOING, KUPBILECIK. 

 Już wkrótce kolejne newsy prosto z Biura Organizacyjnego.