Audioriver - 7 ogłoszenie lineupu!

известные картины и новости из мира искусства

 

Siódme ogłoszenie programowe nie odkrywa jeszcze wszystkich kart, ale dzięki niemu znamy już osoby występujące na głównych scenach imprezy w piątek i sobotę.  Między 28 a 30 lipca na jednym z najważniejszych festiwali muzycznych w Polsce wystąpi łącznie ponad setka artystów, co zapowiada największą edycję Audioriver w historii. Karnety i bilety na poszczególne dni imprezy są dostępne w sprzedaży.

Program wzbogacił się o występy:

 

Alan Fitzpatrick (UK) ☼ Bastronomy (Adelix) (PL) ☼ Caspar Levy (PL) ☼ Conducta (UK) ☼ Deas (GR/PL) ☼ Gheist live (DE) ☼ KID SIMIUS live (ES) ☼ Lux Familiar (PL) ☼ My Nu Leng (UK) ☼ Redlight (UK) ☼ Rhythm Baboon (PL) ☼ Semprey (PL) ☼ Shygirl (UK) ☼ TS7 (UK) ☼ Y U QT (UK)

 

Jednym z kluczowych momentów festiwalu będzie koncert Shygirl, brytyjskiej artystki uznawanej za jedną z ciekawszych twarzy nowej muzyki pop osadzonej między r&b, hip-hopem a muzyką bassową. Na wydanym w zeszłym roku albumie “Nymph” jej zadziornemu charakterowi i hedonistycznymu podejściu do życia towarzyszy futurystyczne brzmienie, za które odpowiadają m.in. Mura Masa, Arca czy Sega Bodega. Od czasu debiutu w 2016, Shygirl urosła do rangi ekscytującej gwiazdy, o którą walczą ze sobą zarówno festiwale, jak i marki modowe. 

 

Kolejnym wielkim nazwiskiem w programie muzyki techno jest Alan Fitzpatrick, Brytyjczyk związany przez sporą część kariery z popularnym Drumcodem. To jedna z najważniejszych postaci na Wyspach Brytyjskich, od lat zachwycająca swoim talentem do porywania tłumów bigroomowym soundem. Na festiwal powraca też jeden z polskich towarów eksportowych muzyki techno: Deas, który dopiero co świętował kolejny sukces - zwycięstwo w plebiscycie Munoludy 2022 na najlepszego producenta roku. Z Berlina przyjedzie z kolei duet Gheist, który zaprezentuje się w formule live. Niemcy są świeżo po ciepło przyjętej EP-ce “Gravity” i stale rozwijają swój euforyczny groove. O uśmiechy pod sceną zadba - również w odsłonie live - KID SIMIUS, czyli hiszpański artysta, którego wizja house’u miesza się z salsą i rock & rollowym gwiazdorstwem.

 

Sceny basowe wzbogacają się o artystów z pogranicza UK garage i bassline’u. Wystąpi Conducta znany ze swojego konceptu Kiwi i soczystej muzyki garażowej. Pojawią się też: autor wielkiego bassowego przeboju “Real Raver”, czyli TS7, a także dwa duety na skraju przebicia się do brytyjskiego mainstreamu, czyli My Ny Leng oraz Y U QT. Dla wielbicieli przecięcia bassu i house’u kąskiem będzie przyjazd Redlighta, weterana z Bristolu, który wychował się w erze rave’u i jest w stanie zaskoczyć i dobrym uk funky, i solidnymi breakami. Jeśli śledziliście d&b od lat 90. możecie go jeszcze kojarzyć jako DJ-a Clipza. Polska reprezentacja zapowiada się równie okazale. Rhythm Baboon i Lux Familiar to nazwiska znane wszystkim wielbicielom lokalnej sceny footworkowej i ghetto music. Semprey łączy szybką muzykę z Wysp Brytyjskich z brzmieniami wschodniego wybrzeża Stanów i Ameryki Południowej. Adelix zaprezentuje z kolei szeroką paletę basowych brzmień, które już od ponad dekady eksploruje w swojej audycji Basstronomy w Radiu Kampus, a scenę drum & bassową uzupełnia Casper Levy, dj i producent związany z RAM Records.

 

To nie koniec ogłoszeń - w kolejnych tygodniach zapowiedziane zostaną jeszcze występy na niedzielnym Sun/Day, scenach sponsorskich w piątek i sobotę oraz program dyskusyjny Sobótki.

 

Audioriver Festival zawita do Płocka w tym roku, tradycyjnie, w ostatni weekend lipca - 28-30.07. Wśród ogłoszonych dotychczas artystów znajdują się m.in. 999999999, Anfisa Letyago, Artbat, Camo & Krooked, Chris Liebing, Colyn, Deer Jade, Dubfire, Enrico Sanguliano, Hedex, Kamp!, Kanine, Kevin de Vries, Ki/Ki, Klangkuenstler, LP Giobbi, LSDXOXO, Mathame AV, Moderat, Monolink, Oliver Koletzki, Palms Trax, Rysy, Samurai Breaks, TQD, Trym, VTSS, Worakls Orchestra, Zhu i wielu innych. Pełny program znajduje się na stronie audioriver.pl

 

Obserwuj Audioriver:

Facebook

Instagram

YouTube

Strona www

 

Bilety: dostępne na stronie eBilet

 

oraz Biletomat.pl