FEST Festival: Informacje organizacyjne

известные картины и новости из мира искусства

11 sierpnia startuje druga edycja Fest Festival w Parku Śląskim, która potrwa do 14 sierpnia. Na dziewięciu scenach wystąpią między innymi: Kygo, Alan Walker, Paul Kalkbrenner, James Bay, Mata, Aurora, Daria Zawiałow, Hania Rani, Kayah & Bregović, Krzysztof Zalewski, Mura Masa, Princess Nokia, Purple Disco Machine i inni.

 

 

Program FEST Festival-u to bez wątpienia gratka dla wszystkich fanów festiwalowej atmosfery. W jednym z największych parków w Europie stanie dziewięć różnorodnych scen, gdzie zagrają zarówno gwiazdy pop, jak i wykonawcy reprezentujący światy alternatywy, rocka, hip-hopu czy muzyki elektronicznej. Oprócz części muzycznej na festiwalowiczów organizatorzy przygotowali masę atrakcji mi.in: wakepark, strefa fashion, strafa wellness, tatuażu, lot balonem warsztaty makramy czy piana party. Więcej o atrakcjach znajdziesz na https://www.festfestival.pl/aktywnosci/

 

W Chorzowskim Parku Śląskim gdzie odbędzie się festiwal nie zabraknie pięknych dekoracji, instalacji i spektakularnych świateł. Być może będziesz miał okazję zrobić sobie zdjęcie z influeserami, którzy pojawią się na FEST Festivalu. Swoją obecność potwierdzili: EKIPA czy TEAM X. Na festiwalowej liście influencerów pojawi się przyjacielskie trio z Love Island, czyli Igor Łubkowski wraz z dziewczyną Magdą Karwacką i Alicją Błaszczyk. Nie zabraknie również  Blondino Latino, Maciej Kindler i Maurycy Sas-Uhrynowski. Pojawią się gwiazdy programu Top Model jakie będziecie mogli spotkać to m.in Porcelanovva, czyli Ania Jaroszewska, Olga Kleczkowska czy Michał Gała.

 

FEST Festival to także elektronika na najwyższym poziomie. 4 oddzielne sceny, których wspólnym mianownikiem jest właśnie muzyka elektroniczna: Krąg Taneczny by Smolna, Astral Stage, Raban Stage by 175 BPM i Eden Stage.  Każda z nich reprezentuje odrębne, unikalne brzmienie. Krąg Taneczny odpowiada za techno, w Astral Stage królują bity w tempie powyżej 175 uderzeń na minutę, a na scenie Astral najlepszy drum’n’base.

 

 

Zapoznaj się z  najważniejszymi informacjami dotyczącymi festiwalu i mapą festiwalową 

 

DOJAZD NA TEREN FESTIWALU: 
Od 11 do 14 sierpnia 2021r., w związku z organizacją wydarzenia pn.: FEST Festival na terenie Parku Śląskiego, wprowadzone zostaną zmiany w funkcjonowaniu komunikacji tramwajowej:

 • Linia tramwajowa 0, zmiana godziny odjazdu kursu z Katowice Plac Wolności w kierunku Chorzów Stadion Śląski Pętla Zach. o godz.:18:19 na godz. 18:07
 • Linia tramwajowa 0, wprowadzone zostaną dodatkowe kursy z Katowice Plac Wolności w kierunku Chorzów Stadion Śląski Pętla Zach. o godz.:19:07, 20:07, 21:07,
 • 11 sierpnia wprowadzone zostaną dodatkowe kursy linii tramwajowej 6 z Brynów Centrum Przesiadkowe w kierunku Bytom Szkoła Medyczna o godz.:0:09, 1:04, 1:34,
 • Od 12 od 13 sierpnia wprowadzone zostaną dodatkowe kursy linii tramwajowej 6 z Brynów Centrum Przesiadkowe w kierunku Bytom Szkoła Medyczna o godz.:0:09, 1:09, 1:34, 2:39, 3:09, 3:55,
 • 11 sierpnia wprowadzone zostaną dodatkowe kursy linii tramwajowej 19 z Katowice Plac Wolności w kierunku Stroszek Zajezdnia o godz.: 0:33, 1:03,
 • Od 12 od 13 sierpnia wprowadzone zostaną dodatkowe kursy linii tramwajowej 19 z Katowice Plac Wolności w kierunku Stroszek Zajezdnia o godz.: 2:03, 3:03, 4:10, 4:26.
 • 14 sierpnia obowiązują rozkłady zgodne z wprowadzonymi zmianami w związku z organizacją Tour de Pologne.

 

 

PUNKT WYMIANY BILETÓW NA OPASKĘ 

Punkt wymiany biletów na opaski festiwalowe zlokalizowany jest przy bramie numer 2 Stadionu Śląskiego.

Godziny otwarcia:

środa, 11.08.2021, godz. 8:00 – 2:00

czwartek, 12.08.2021, godz. 11: 00 – 2:00

piątek, 13.08.2021, godz. 11:00 – 2:00

sobota, 14.08.2021, godz. 11:00 – 2:00

Przed przekroczeniem bramy, przygotuj swój bilet (w wersji papierowej lub elektronicznej) oraz jeden z wymaganych dokumentów, potwierdzających, że jesteś zaszczepiony/zaszczepiona:

 

KAMPERY/POLE NAMIOTOWE

Jeśli posiadasz bilet na pole namiotowe, musisz przejść przez teren Parku Śląskiego, aby dostać się do miejsca noclegu. Dodatkowa opaska umożliwia wejście na jego teren. Tylko osoby posiadające opaskę CAMPING mogą wnieść wodę oraz jedzenie (nie w ilościach hurtowych). Znajdziesz tam również strefę ładowania telefonów, prysznice, toalety, depozyt, dedykowany bar, sklepik z produktami pierwszej potrzeby, strefy relaksu, Wellness (sauny i banie).
Właściciele wjazdówek dla kamperów wymieniają bilety na opaski festiwalowe w Punkcie Wymiany Biletów (brama nr 2, Stadionu Śląskiego), gdzie po odebraniu opasek oraz wjazdówek zostaną pokierowani na pole namiotowe.
Posiadacze biletów karnetów, mogą wejść na teren pola namiotowego od godziny 08:00. Posiadacze biletów jednodniowych oraz weekendowych od godziny 13:00 w dniu od którego obowiązuje bilet.

 

KONTROLA BEZPIECZEŃSTWA

Jak już otrzymasz odpowiednią opaskę, przechodzisz do kontroli bezpieczeństwa. Na teren festiwalu nie możesz wnosić:

 • dużych parasoli (możecie zabrać małą, składaną parasolkę),
 • selfiesticków,
 • statywów,
 • dronów,
 • pojazdów typu deskorolka, hoverboard, rolki, hulajnoga elektryczna czy innych jednośladów (chyba, że posiadacie BIKE PASS, wtedy możecie wjechać rowerem),
 • napojów i jedzenia (wyjątkiem są osoby posiadające opaskę na Pole Namiotowe),
 • ostrych narzędzi i broni (ale to chyba oczywiste ;)).

 

 

APLIKACJA

Zainstaluj aplikację FEST Festival, która jest dostępna zarówno w Apple Store, jak i Sklepie Play. Dzięki niej będziesz miał cały przewodnik po festiwalu w swoim telefonie!
W aplikacji FESTa możesz ułożyć też swój własny timetable, dzięki czemu nie przegapisz wyczekiwanych koncertów czy warsztatów.
Dodatkowo w zakładce AKTYWNOŚCI znajdziesz informacje na temat wszystkich naszych warsztatów czy dodatkowych atrakcji, które czekają na Ciebie na terenie FEST Festivalu.
POBIERZ: ANDROID / iOS

 

BEZPIECZEŃSTWO – LOVE. RAVE. BEHAVE.

Każdy z nas jest inny, ale łączy nas to, że spotykamy się w tym samym miejscu i czasie z powodu miłości do muzyki i festiwalu. Chcemy, żeby ta miłość przejawiała się również w relacjach międzyludzkich. Wszyscy tworzymy społeczność, w której każdy powinien czuć się swobodnie i bezpiecznie. Niezależnie od płci, orientacji, wyglądu, czy pochodzenia. Jako festiwalowicze pamiętajmy też o dbaniu o siebie nawzajem podczas imprez, niezależnie od tego, jak długo trwa nasza znajomość. Czasem nawet małe gesty uprzejmości mogą zrobić wielką różnicę w czyimś samopoczuciu, albo nawet uratować komuś życie. Nie zostawiajcie osób pod wpływem alkoholu, czy używek samym sobie, a jeśli widzicie kogoś kto słabiej się czuje, zaoferujcie pomoc.
Jeśli jesteście świadkami niebezpiecznej sytuacji, albo widzicie przejawy agresji, nienawiści czy nietolerancji – natychmiast poinformujcie ochronę i obsługę.

 

DOJAZD / TAXI

Na FESTa możesz dojechać samochodem, ale polecamy wybrać komunikację miejską lub taksówkę. Jeśli zdecydujesz się na przyjazd autem, dostępny jest nasz festiwalowy parking przy Alei Harcerskiej (ilość miejsc ograniczona). Możesz również zaparkować przy ulicy Siemianowickiej na parkingu Parku Śląskiego. Konkretne lokalizacje znajdziesz na mapie. Postój taksówek zlokalizowany jest w okolicy Bramy numer 3 Stadionu Śląskiego. Jutro opublikujemy szczegółowe informacje na temat kursowania komunikacji miejskiej podczas trwania festiwalu.

 

FEST Festival 2019 Official Aftermovie

 

 

 

Bilety na FEST Festival 2021 są dostępne na stronie www.festfestival.pl 

Wyjątkowo w tym roku zmienia się również polityka biletowa. Wszyscy Uczestnicy, którzy zakupili 3-dniowe karnety na drugą edycję 2020, otrzymają tzw. „upgrade” do 4-dniowych karnetów. 

KARNET 4 DNIOWY REGULAR TIX - 549 PLN 

BILET WEEKENDOWYCH - 399 PLN 

BILET JEDNODNIOWY - 229 PLN 
 

Promotor: Agencja Follow The Step

www.followthestep.com 

www.festfestival.pl