FEST Festival: Odkrywamy karty!

известные картины и новости из мира искусства

Tegoroczny line up otwiera dziewięciu gigantów światowej sceny tanecznej muzyki elektronicznej. Kygo, Alan Walker, Purple Disco Machine, Fisher, Kungs, Ofenbach, Bakermat, Sam Feldt i Robin Schulz wystąpią w Parku Śląskim w dniach 11-14 sierpnia 2021

Pierwszego hedlinerera, czyli Kygo, zobaczymy 14 sierpnia na głównej scenie Fest Festivalu. 

Norweski dj, muzyk i producent należy do czołówki najważniejszych artystów współczesnej muzyki elektronicznej. Współpracował z takimi gwiazdami jak: Ed Sheeran, Coldplay, The XX, M83 czy The Weeknd. Popularność przyniósł mu remiks utworu “I See Fire” oraz singiel “Firestone” czy “Stole the Show”

Alan Walker, fenomen sceny elektronicznej dołącza do line upu Fest Festiwalu i wystąpi 12 sierpnia, tym samym stając się drugim headlinerem festiwalu. Ma na koncie łącznie ponad 12 MILIARDÓW odtworzeń swoich utworów i klipów w serwisach streamingowych. Największy sukces osiągnął wydając singiel “Faded U”, który dotarł na 1. miejsce list przebojów w wielu krajach w Europie. Fani znają go również z takich hitów jak: “Alone”, “Sing Me To Sleep” czy “Darkside”

Fisher, czyli australijskie objawienie świata EDM-u, tego lata wystąpi w Polsce po raz pierwszy. Jego produkcje mogliśmy usłyszeć na takich festiwalach jak Coachella, Tomorrowland czy Burning Man. Otrzymał również nominację do nagród Grammy za słynny kawałek “Losing It”. Artysta wystąpi 13 sierpnia. 

Autor housowego projektu Purple Disco Machine wystąpi w Parku Śląskim 12 sierpnia. Na popularność niemieckiego DJ-a i producenta wpłynął międzynarodowy sukces m.in. za sprawą takich utworów jak “My House, “Body Funk”, “Devil In Me” czy ostatni kawałek “Hypnotized”, który teraz możemy usłyszeć w największych stacjach radiowych w Polsce. Artysta współpracował z artystami światowego formatu, takimi jak: Lady Gaga, Dua Lipa, Tom Odell czy Elton John, tworząc remiksy do ich największych utworów. 

Na scenach tegorocznej edycji zagrają również: 

Kungs, czyli ulubieniec takich DJ’ów jak Axwell & Ingrosso czy Lost Frequencies. Fani tanecznej muzyki elektronicznej z całego świata mogą kojarzyć go z hitu “This girl”. Ofenbach to z kolei francuski duet znany w Polsce z hitów takich jak “Be Mine” czy “Katchi”

Bakermat, holenderski producent i DJ, który połączył swoje siły ze znaną kanadyjską wokalistką Kieszą. Efektem ich zaskakującej współpracy jest singiel „Don’t Want You Back”. Poprzedni singiel artysty, „Living”, w ciągu kilku miesięcy, tylko na samym Spotify odsłuchano ponad 25 milionów razy. Znany ze swojej umiejętności łączenia deep house'owych melodii z jazzowymi elementami. Sam Feldt, to artysta, którego magazyn Billboard określił mianem “współczesnej supergwiazdy muzyki house”. Jego kawałek “Post Malone” obecnie ma ponad 400 milionów odtworzeń na Spotify. 

Robin Schulz to ostatni artysta, który dołącza do składu pierwszego ogłoszenia festiwalu. Znany jest z takich hitów jak “Waves”, “Prayer in C”, “Sun Goes Down” czy “Sugar”, które z miejsca podbiły polską i światową publikę. 

FEST Festival po raz pierwszy odbył się w 2019 i od razu zdobył serca polskich festiwalowiczów. Dodatkowo, otrzymał dwie nominacje do prestiżowych europejskich nagród branży muzycznej: European Festival Awards oraz ILMC. Jako jedyny festiwal w Polsce odbywa na ogromnej przestrzeni parku miejskiego, któremu wielkością nie dorównuje żaden inny park w Europie. Co więcej, teren festiwalu otwarty jest całą dobę , a każdy z gatunków muzycznych ma swoją własną, dedykowaną scenę o unikalnym charaktere i wyglądzie. FEST Festival to nie tylko muzyka, ale też występy artystyczne i akcje społeczne.

“Podczas tegorocznej edycji zostaną wypracowane przez nas rozwiązania które pozwolą na organizację festiwalu w bezpiecznych warunkach. Planujemy między innymi znaczne powiększenie terenu festiwalu oraz zmniejszenie liczby biletów dostępnych w sprzedaży. Trzymamy rękę na pulsie, obserwujemy sytuację i będziemy na bieżąco dostosowywać nasze plany do obecnie obowiązujących restrykcji sanitarnych” informuje organizator festiwalu. 

Bilety na FEST Festival 2021 są już dostępne na stronie www.festfestival.pl 

Wyjątkowo w tym roku zmienia się również polityka biletowa. Wszyscy Uczestnicy, którzy zakupili 3-dniowe karnety na drugą edycję 2020, otrzymają tzw. „upgrade” do 4-dniowych karnetów

KARNET 4 DNIOWY REGULAR TIX - 499 PLN 

BILET WEEKENDOWYCH - 349 PLN 

BILET JEDNODNIOWY - 229 PLN 

Promotor: Agencja Follow The Step 

www.followthestep.com 

 

www.festfestival.pl