Audioriver ogłasza line-up najgorętszej niedzieli tego lata

известные картины и новости из мира искусства

Poznaliśmy artystów, którzy wystąpią podczas 5. edycji Audioriver Sun/Day, czyli wydarzenia, które zamyka płocki festiwal podczas niedzielnego popołudnia. Ogłoszeni wykonawcy to m.in. Damian Lazarus, Brina Knauss, DAVI, Kissy Sell Out i Jaguar Skills.

 

 

Sun/Day to trzeci dzień festiwalowej zabawy podczas Audioriver, który odbywa się nie na plaży, a w pobliskim parku, wypełnionym co roku nie tylko ciepłą i taneczną muzyką, ale także kolorowymi dekoracjami i instalacjami artystycznymi. W tym roku odbędzie się już 5. edycja tego wydarzenia i dla wielu osób jest to obowiązkowa pozycja w programie festiwalu. Potwierdza to liczba sprzedanych biletów – karnety trzydniowe obejmujące Sun/Day zostały wyprzedane ponad 3 miesiące przed startem Audioriver, a bilety jednodniowe w limitowanej liczbie będą dostępne jedynie na bramkach.

Na 5. edycji Sun/Day nie mogło zabraknąć Damiana Lazarusa, czyli przyjaciela festiwalu i artysty, który czterokrotnie swoimi pamiętnymi występami zamykał koncertową część Audioriver podczas niedzielnych wieczorów. Brytyjczyk jest świetnym DJ-em i producentem, a także jedną z najbardziej charyzmatycznych postaci na dzisiejszej scenie, która przyczyniła się do wypromowania wielu producenckich talentów. W jego wytwórni, Crosstown Rebels, swoje wczesne wydawnictwa wydawali m.in. Maceo Plex, Jamie Jones czy Art Department.

 

Damian Lazarus sunrise set at Day Zero

 

 

Damianowi Lazarusowi będą towarzyszyć podopieczni jego drugiego labelu Rebellion. Brina Knauss rozpoczęła swoją karierę muzyczną w Słowenii, a potem przeniosła się do Mediolanu, gdzie pracowała jako modelka, a następnie zaczęła występować jako DJ-ka na klubowych wydarzeniach. W tym roku zadebiutowała EP-ką pt. „Sledi Toku”. DAVI natomiast już w wieku 15 lat potrafił grać na gitarze akustycznej, a później po zajęciach wokalnych na Yerevan Komitas State oraz lokalnych występach przeniósł się do Los Angeles. Teraz ma na koncie wydawnictwa m.in. we wcześniej wspomnianej wytwórni Rebellion czy Anjunadeep.

 

Brina Knauss - Sledi Toku

 

 

Podczas niedzielnego popołudnia w ostatni weekend lipca Płocku pojawią się też artyści, którzy zagrają połamane brzmienia w lżejszej i słonecznej odsłonie. Taką, specjalną selekcję utworów zaprezentuje Seba, czyli jeden z najbardziej znanych przedstawicieli gatunku, który wystąpi także podczas piątkowej nocy na plaży. Jaguar Skills to natomiast artysta ceniony nie tylko wśród fanów muzyki drum & bass, ale także miłośników hip-hopu. Stało się tak za sprawą jego znanego na całym świecie mixtape'u „History Of Hip-Hop”, zawierającego ponad 600 klasycznych utworów zmiksowanych w kolejności wydania, czyli od 1979 do 2006 roku.

 

Seba - A Little Closer

 

 

Cenionym DJ-em jest także Kissy Sell Out, kolejny z artystów w line-upie Audioriver Sun/Day. Brytyjczyk przez kilka lat prowadził własną audycję na antenie BBC Radio 1, a ponadto ma na koncie remiksy dla takich artystów, jak Mark Ronson, Calvin Harris czy Sugababes. Wokalne umiejętności w Płocku zaprezentuje natomiast Degs, który jest związany z wytwórnią Hospital, gdzie wydał utwory m.in. z udziałem London Elektricity czy Etherwood.

 

Degs - Poveglia (feat. De:tune)

 

 

Trzeciego dnia Audioriver wystąpią także polscy artyści. Podobnie, jak podczas dwóch ostatnich edycji, na Sun/Day w duecie zagrają Leon i Glasse. Leon to DJ z ponad 15-letnim stażem, który jest związany z Audioriver od początku jego istnienia – współtworzy program festiwalu i odpowiada za bookingi artystów zagranicznych. Glasse to także DJ i promotor z wieloletnim doświadczeniem oraz pokaźnym dorobkiem występów na czołowych festiwalach i klubach w całej Polsce. Na drugiej scenie wystąpi reprezentantka poznańskiej sceny, czyli k.o oraz In-Deed – producent, którego wydawnictwa zwróciły uwagę tak znanych postaci, jak LTJ Bukem, DJ Marky czy London Elektricity.

Karnety trzydniowe na festiwal obejmujące Audioriver Sun/Day zostały wyprzedane, ale limitowana liczba wejściówek na niedzielne popołudnie będzie dostępna do kupienia na bramkach. W sprzedaży internetowej oraz w punktach stacjonarnych są dostępne karnety dwudniowe na piątek i sobotę oraz bilety jednodniowe na oba dni. Można je zdobyć za pośrednictwem serwisu eBilet.pl: https://bit.ly/2faykc5 oraz w wybranych punktach stacjonarnych w całej Polsce: https://bit.ly/2F8O10S.

Playlistę z utworami dotychczas ogłoszonych artystów można znaleźć na oficjalnym profilu Audioriver na Spotify pod linkiem: https://spoti.fi/2D8rcXA.

 

Na Audioriver wystąpią:
Abstract Division, Ae:ther live, Aksamit, Andy C ft. Tonn Piper, Ańii, ANNA, ARTBAT, ATARI WU, Bedouin, Beskres by KAMP!, The Black Madonna, Black Sun Empire, Blawan, The Blaze, Blooma, BOKKA, Brina Knauss, DAVI, British Murder Boys, Brookes Brothers, Catz 'n Dogz, Charlotte de Witte, Colin Benders, Courtesy, Damian Lazarus, Danger, David August, Degs, Dimension, Dirtyphonics live, DUSS, Eatbrain League: Teddy Killerz b2b Jade b2b Fourward b2b MC Coppa, Eltron, Enrico Sangiuliano, Fadi Mohem, FJAAK live, Friction ft. MC Linguistics, GiGi, InsideInfo, Jaguar Skills, Jayda G, Joana, Jon Hopkins live, k.o, In-Deed, Kacpa, Kapoor, Kissy Sell Out, Foxall, Kobosil, Kölsch, Last Robots, Lee Burridge, Leon b2b Glasse, LuLu Malina, Lux Familiar, Mall Grab, Manoid, Marvin & Guy, Mefjus ft. Maksim MC, Modeselektor live, Monolink live, NeverAfter, Novika & Mr. Lex, Oliver Huntemann, Oliver Koletzki, park hye jin, Peter Van Hoesen, Polo & Pan live, Private Press, PZG, Raev, Recondite b2b Marcus Worgull, Ricardo & Tenes, Roger, S.P.Y ft. MC LowQui, Sam Paganini, Seba ft. MC Conrad, Seba (logical progression set), Sept, SHDW & Obscure Shape, Shlømo live, Sick, State Of Mind, Stavroz live, Technique International Sound: Drumsound & Bassline Smith b2b Tantrum Desire ft. Youngman, Terstin & RTMTS, Vacos, VTSS, Wilkinson live, YokoO

 

14. edycja Audioriver odbędzie się w dniach 26-28 lipca 2019 r. w Płocku. Festiwal istnieje od 2006 roku - sześć ostatnich edycji zostało wyprzedanych jeszcze przed otwarciem bram, a ostatnia zgromadziła aż 30 tysięcy osób. Organizatorem wydarzenia jest Fundacja Jest Akcja!