Instalacje artystyczne na Instytut Festival Music & Art

известные картины и новости из мира искусства

W dniach 21-22 czerwca 2019 r. w XIX-wiecznym Garnizonie Modlin odbędzie się druga edycja Instytut Festival Music & Art

Podobnie jak w zeszłym roku, również i w tym wielką atrakcją Instytut Festival będą działania artystów w przestrzeni imprezy. Twórcy związani z warszawską Pracownią N22 wypełnią Garnizon Modlin wielkoskalowymi instalacjami, projekcjami video i street artem. Artyści zaaranżują także klimatyczne strefy chill outu, gwarantujące znużonym imprezowiczom odpoczynek w ciepłej, przyjaznej atmosferze. Ogłoszony został również konkurs na niskobudżetowe projekty artystyczne, do którego zgłosić się może każdy. Projekty te zostaną zrealizowane w niezliczonych, tym razem dostępnych dla festiwalowiczów komnatach twierdzy. Kolejną atrakcją tych przestrzeni będzie wystawa obrazów namalowanych na ścianach komnat w ramach towarzyszącego festiwalowi graffiti jamu. Siła obrazów wsparta zostanie brzmieniem czterech soundsystemów, ukrytych w przestrzeniach budynku.

Kuratorem działań artystycznych tegorocznej edycji Galerii Forty / Forty jest SC Szyman (Pracownia N22).

SC Szyman

Legenda warszawskiej sceny urban art. Rozpoczynał od oldschoolowego graffiti szablonowego, by z czasem stać się  twórcą murali i czołowym przedstawicielem nurtu niezależnego plakatu autorskiego. Na jego prace można natknąć się w wielu miastach w Europie.  W Warszawie jego postery zdobią zarówno ciemne bramy Pragi, jak i kolekcję Muzeum Narodowego. SC Szyman to również twórca warszawskiej Pracowni N22 i kurator licznych wystaw, z  tegoroczną edycją działań Galerii Forty/Forty dla Instytut Festival Music&Art na czele.

IG: @sc_szyman

 

Sławomir „Zbiok" Czajkowski

Jeden z czołowych malarzy młodego pokolenia, absolwent wrocławskiej ASP, laureat Nagrody Gepperta za rok 2012. Jego styl ewoluował od klasycznego graffiti, poprzez uliczny street art, aż po psychodeliczne, niezwykle barwne i intrygujące malarstwo sztalugowe.

IG: @zbiok

 

Jakub Gliński

Enfant terrible młodej polskiej sztuki, twórca totalny i radykalny. Jego inspiracją i domeną działań jest destrukcja, rozkład i cywilizacyjne odpady. Radykalne działania performatywne Glińskiego pozostawiają często widzów w stanie głębokiego szoku. Malarstwo i instalacje, tworzone zwykle intuicyjnie i podświadomie, w obfitej w gest ekspresji abstrakcyjnej estetyce "trash and error”, wystawiane są chętnie przez progresywne galerie sztuki w całym kraju. .

IG: @Jakubowski

 

Miss Dorys

Artystka z Warszawy, związana z pracownią N22. Zajmuje się street artem i vlepkarstwem.

IG: @miss_dorys

 

Martiszu / Marta Ludwiszewska

Zajmuje się projektowaniem graficznym i ilustracją. Projektuję m.in. plakaty, książki, okładki płyt, ilustracje prasowe, identyfikacje wizualne oraz oprawy graficzne wydarzeń artystycznych. Na co dzień współpracuje z Pracownią N22. Jest pomysłodawczynią Pogotowia Graficznego, akcji plakatowej wspierającej ogólnopolskie manifestacje prodemokratyczne. Współorganizuje cykl imprez Full Moon Party, niezależną inicjatywę artystyczną na rzecz promocji polskiego urban art’u.

IG: @martiszu

 

Tomasz Matches

Twórca związany przez blisko dwie dekady z warszawską sceną graffiti. W trakcie studiów na ASP zainteresował się technologią trawienia metali. Dziś jego obrazy, obiekty i instalacje nadal posiadają charakterystyczne, znane jeszcze z okresu ulicznego wzory i faktury, jednak teraz wytrawione na wieczność w metalowych płytach.

IG: @tomasz_matches

 

Maciej Połczyński

W wieku kilkunastu lat, jako Maniac, rozpoczynał swą aktywność artystyczną jako twórca graffiti szablonowego, tworząc w tej technice charakterystyczne, abstrakcyjne wzory graficzne. Zainteresowanie klasycznym, ulicznym graffiti skierowała go w stronę typografii i projektowania graficznego. Po ukończeniu studiów skupił się na projektowaniu liter.

IG: @maciejpolczynski  @maniac_art

 

Wśród ogłoszonych już artystów muzycznych wystąpią takie tuzy muzyki elektronicznej i techno, jak: Maceo Plex, Richie Hawtin, Donato Dozzy, RØDHÅD, Ben Klock, Ellen Allien….

Cytadela Garnizonu Modlin to unikat na skalę światową - najdłuższy budynek w Europie i drugi pod względem długości na świecie. Spektakularna forteca położona jest w samym sercu Polski, u zbiegu trzech rzek: Wisły, Narwi i Bugu w bezpośrednim sąsiedztwie malowniczych piaszczystych plaż skrytych pośród lasów  oraz zjawiskowych ruin zabytkowego spichlerza. Garnizon Modlin to także ponad 200 lat burzliwej historii. O tę perłę Napoleona i Cara Mikołaja I walczyli Polacy, Francuzi, Rosjanie oraz Niemcy. Po latach spokoju, w czerwcu 2019 Cytadela przeżyje kolejne oblężenie, tym razem miłośników elektryzujących brzmień.


Link do wydarzenia:  https://www.facebook.com/events/1388826801253671/

Informacje o konkursie na projekt artystyczny: https://www.facebook.com/technoinstytut/photos/a.984807204903826/2376114062439793/?type=3&theater

Więcej o INSTYTUT FESTIVAL:

FP: https://www.facebook.com/technoinstytut/

Strona: www.technoinstytut.pl