Klub Smolna ogłasza program na czerwiec

известные картины и новости из мира искусства

Przed nami ostatni miesiąc wiosennego sezonu klubowego i będzie to mocna końcówka, bowiem jeszcze przed wakacjami na Smolnej usłyszymy takich artystów, jak Recondite, Anja Schneider czy Michael Mayer.

 

 

 

1 czerwca do Warszawy przyjedzie Anja Schneider, czyli bez wątpienia jedna z najbardziej znanych artystek w muzyce elektronicznej. Niemka jest współtwórczynią cenionej wytwórni Mobilee, która w swoim katalogu posiada wiele wydawnictw chociażby od takich artystów, jak Pan-Pot, Rodriguez Jr czy Sebo K. W 2017 r. otworzyła kolejny label – Sous Music, a jako DJ-ka regularnie podróżuje po całym świecie.

Kolejny weekend klubowych wrażeń rozpocznie noc z udziałem legendarnego projektu
Octave One. Bracia Burden wywodzą się z niezwykle ważnego miasta dla historii elektroniki, czyli Detroit i od prawie 30 lat cały czas aktywnie działają na scenie. Kolejnej nocy w klubie wystąpi inna charakterystyczna postać, czyli Michael Mayer – współtwórca kultowej wytworni Kompakt i doskonały DJ, znany z rozbudowanych, wielogodzinnych setów na żywo.

 

Bardzo dobrym DJ-em jest także Palms Trax, który zakochał się w brzmieniach elektroniki kiedy poznał twórczość mistrzów gatunku z Chicago i Detroit. Dziś jest cenionym producentem, który ma na koncie wydawnictwa w Lobster Theremin i Dekmantel. Recondite to z kolei reprezentant innych wpływowych labeli, takich jak Dystopian Afterlife czy Innervisions oraz jeden z topowych producentów na scenie – jego utwór pt. „Levo” znalazł się na ścieżce dźwiękowej popularnego serialu produkcji HBO pt. „The Young Pope”.

W trzeci weekend czerwca czekają nas aż trzy wydarzenia. Pierwszym z nich będzie noc z mocnymi brzmieniami elektroniki, której bohaterami będą
Alexander Kowalski oraz Somewhen. Ponadto, do stolicy wróci duet Extrawelt. Arne Schaffhausen oraz Wayan Raabe to świetni producenci związani m.in. z wytwórnią Cocoon, którzy zanotowali świetny występ podczas zeszłorocznego Undercity. Dzień po tym wydarzeniu w klubie wystąpią rezydenci jednego z najbardziej znanych klubów w Europie – gruzińskiego Bassiani, którzy świętują 5-lecie otwarcia tego miejsca podczas wielkiej światowej trasy, obejmującej m.in. Sao Paulo, Nowy Jork oraz właśnie Warszawę.

Podczas ostatniego czerwcowego wydarzenia na Smolnej wystąpią wyłącznie znani lokalni artyści, czyli rezydenci i przyjaciele klubu. To oni zamkną obfity w wiele świetnych występów wiosenny sezon klubowy.

 

 

Pełny terminarz marcowych wydarzeń:

 

01.06 Anja Schneider

07.06 Octave One live

08.06 Michael Mayer

14.06 Palms Trax

15.06 Recondite live

19.06 Alexander Kowalski, Somewhen

21.06 Extrawelt live

22.06 V years of Bassiani

29.06 Smolna closing