Kolejna muzyczna dawka elektroniki podczas nocnej części Fest Festival

известные картины и новости из мира искусства

 

 

Fest Festival odkrywa kolejne karty programu nocnej części wydarzenia, który będzie obejmować aż trzy sceny z różnymi brzmieniami muzyki elektronicznej. Wśród ogłoszonych artystów są m.in. Roni Size ft. Dynamite MC, Kiasmos DJ set, Oxia i VAAL.

Krąg Taneczny

Jedną z trzech scen, która będzie działać podczas nocnej części Fest Festival będzie Krąg Taneczny. Za jej program odpowiedzialni są twórcy klubu Smolna – nic więc dziwnego, że wśród wcześniej ogłoszonych artystów znaleźli się tak uznani artyści, jak Vitalic z projektem Dima live, a także Kollektiv Turmstrasse czy Catz 'n Dogz. 

 

Podczas nocnej części Fest Festivalu usłyszymy dj set Janusa Rasmussena z projektu Kiasmos, który zdobył serca międzynarodowej publiki wizją wrażliwej i emocjonalnej elektroniki, wyczuwalną chociażby w takich hitach, jak „Looped” czy „Jarred”. Innym znanym artystą, który pojawi się w Parku Śląskim jest Marco Bailey. Jego debiut sceniczny odbył się ponad 3 dekady temu i pomimo upływu czasu, Marco cały czas aktywnie działa na scenie i podróżuje po całym świecie. Podobnie jak Oxia, którego hit pt. „Domino” nadal rozbrzmiewa w klubach, choć sam artysta ma za sobą wiele kolejnych wydawnictw, a niedawno miał okazję wystąpić w kolejnej sesji dla Cercle, zarejestrowanej na tle imponującego pałacu Peleş w Rumunii. 

 

W Chorzowie zagra także Virginia – utalentowana producentka, DJ-ka i wokalistka. Od 2012 r. jest rezydentką kultowego Panorama Baru w Berghain, a ponadto wydawniczo współpracuje z wytwórnią Ostgut Ton, gdzie ukazał się m.in. jej album pt. „Fierce For The Night”.  VAAL to natomiast relatywnie nowa twarz w elektronice, której producencki talent dostrzeli twórcy tak wpływowych wytwórni, jak Life And Death czy Afterlife. 

 

Raban Stage by 175 BPM

Kolejną sceną Fest Festivalu jest Raban Stage, której partnerem jest jedna z czołowych organizacji promotorskich w kraju, czyli 175 BPM, odpowiedzialna za wiele imprez z topowymi przedstawicielami brzmień drum & bass. Mocny line-up reprezentantów tego nurtu pojawi się także w Chorzowie.

 

Roni Size to legenda drum & bassu, znana całej elektronicznej społeczności na świecie – stało się tak m.in. dzięki świetnemu albumowi pt. „New Forms” z 1997 roku, który otrzymał prestiżową nagrodę Mercury Music Prize. Do niego dołączy także bardzo ceniony duet Calyx & TeeBee, od lat gwarantujący jakość zarówno w studyjnych produkcjach, jak i występach na żywo. Ich wydawnictwa, a także produkcje kolejnego z ogłoszonych artystów, czyli Culture Shock ukazują się w katalogu RAM Records, czyli labelu, za którym stoi Andy C. Z cenionymi wytwórniami współpracowali również inni obecni w programie wydarzenia producenci – Alix Perez (Metalheadz, Shogun Audio i własne 1985 Music) oraz Skeptical (m.in. Exit Records), którzy zagrają specjalny set w formule b2b, a także duet Technimatic, związany z Shogun Audio. 

 

Astral Stage by Goadupa

Trzecia z elektronicznych scen będzie poświęcona muzyce psytrance, a jej patronami są organizatorzy najbardziej znanego przedsięwzięcia związanego z tym gatunkiem w Polsce, czyli Goadupa Arts, Culture & Music Festival. 

 

Jednym z ogłoszonych artystów, który wystąpi na Astral Stage, jest Yaegon Lamagaia. Na Fest Festival wystąpi z dwoma swoimi projektami - Merkaba i Kalya Scintilla. W obu występach towarzyszyć mu będzie piękna, sceniczna performerka Eve Olution. Na tej samej scenie wystąpi Regan – znany DJ i producent, ale także człowiek stojący za festiwalem Origin i działającą już od kilkunastu lat wytwórnią Nano Records. Z kolei Tsuyoshi Suzuki, to artysta, którego pierwsze oficjalne wydawnictwa siegają już 1995 roku, kiedy układał kompilacje publikowane w wytwórni Chaos Limited. Dziś, Japończyk ma już 51 lat, ale cały czas nie spoczywa na laurach i wciąż przekazuje publiczności sceniczną energię.  

 

Dotychczas ogłoszeni artyści na wszystkich trzech scenach:

 

Smolna - Krąg Taneczny

Catz 'n Dogz

Kiasmos DJ set

Kollektiv Turmstrasse

Marco Bailey

Oxia

Patrice Bäumel 

Reinier Zonneveld

VAAL

Virginia

Vitalic Official pres. Dima 

 

Raban Stage by 175 BPM

Alix Perez b2b Skeptical + MC Mantmast

Calyx & TeeBee & MC Mantmast

Camo & Krooked

Culture Shock 

Gydra & Telekinesis & Nuklear MC 

Netsky

Rene LaVice 

Roni Size + Dynamite MC

Technimatic

 

Astral Stage by Goadupa

Logic Bomb live

Kalya Scintilla + Eve Olution

Merkaba + Eve Olution

Regan

Sandman live

Ticon live

Tsuyoshi Suzuki

Kup bilet już dziś! 

W sprzedaży dostępne są bilety na Fest Festival. Dwudniowe karnety dostępne są w drugiej puli “regular tix” od 259 złotych, zaś bilety jednodniowe od 149 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin.  

Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach Empik - bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.  

 

Więcej informacji: www.festfestival.pl  

Promotor: Follow The Step