Znamy kolejnych headlinerów Fest Festival!

известные картины и новости из мира искусства

Jaden Smith, Alan Walker, Metronomy, Rejjie Snow, Lion Babe, Sevdaliza i Christian Löffler to kolejni wykonawcy, którzy zagrają na Fest Festival. Wydarzenie odbędzie się między 23 a 24 sierpnia w Parku Śląskim w Chorzowie. 

 

 

Line-up Fest Festival powiększa się o kolejne wielkie gwiazdy, reprezentujące różne nurty na muzycznej mapie świata. Wydarzenie to jest zupełnie nowym projektem na festiwalowej mapie Polski i obowiązkowym punktem dla tych, którzy kochają zabawę bez ograniczeń, muzykę na najwyższym poziomie oraz bezkompromisowe podejście do życia. Wśród ogłoszonych już artystów są m.in. zespół Wu-Tang Clan, Disclosure, Lost Frequencies czy Meute. Łącznie, na festiwalu powstanie aż 8 scen, a będą to Main Stage, Tent Stage, Silesia Stage, Club Stage, New Stage, Cercle Stage, Raban Stage oraz Astral Stage.

 

Wcześniej ogłoszeni headlinerzy, czyli Wu-Tang Clan to legendarna grupa, której działalność już ponad dwie dekady temu miała wielki wpływ na popularyzację rapu na całym świecie. Z kolei Jaden Smith, wielu osobom znany także z produkcji filmowych m.in. u boku ojca – Willa Smitha, to bardzo młody i wszechstronny artysta, który reprezentuje nowe pokolenie gatunku i jest uwielbiany przez fanów m.in. dzięki takim hitom, jak „Icon”, „Fallen” czy „Watch Me”. Co ważne, będzie to jego pierwszy występ w Polsce.

 

Jaden - Icon

 

Alan Walker to także młody fenomen sceny, ale tej elektronicznej. Choć nie skończył jeszcze 22 lat, łączna liczba wyświetleń i odtworzeń jego produkcji przekroczyła liczbę 15 miliardów (!). Przyczyniły się do tego takie produkcje, jak „Faded”, „Alone” czy „The Spectre”, które szturmem zdobyły popularność na całym świecie. Alan jest z pewnością ulubieńcem publiczności, co potwierdza liczba ponad 500 występów w klubach i na festiwalach – m.in. takich, jak Coachella, Tomorrowland czy Lollapalooza.

 

Alan Walker - Faded

 

Festiwalowa publika w wielu zakątkach globu miała okazję wielokrotnie oglądać również koncerty brytyjskiej grupy Metronomy. Zespół tworzą Joseph Mount, Oscar Cash, Anna Prior i Gbenga Adelekan – ich oryginalna wizja muzyki to swojego rodzaju międzygatunkowy slalom, bo choć śmiało czerpie z wpływów popu, elektroniki czy Indie, często nie daje się jednoznacznie szufladkować. Ich najbardziej znane produkcje to chociażby „The Bay” , „Heartbreaker” czy „The Look”.

 

Metronomy - The Bay

 

Tegoroczny skład Fest Festival powiększył się też o kolejnych charyzmatycznych i utalentowanych wokalistów. Sevdaliza to mistrzyni w tworzeniu hipnotyzujących produkcji na pograniczu awangardowego popu, trip-hopu czy soulu. Lion Babe czuje się natomiast znacznie lepiej w radosnych i cieplejszych utworach, co potwierdza chociażby jej hit – „Treat Me Like Fire” czy kolaboracje z Childish Gambino i Disclosure. Dużo słońca (choć nie tylko!) słychać także w twórczości Rejjie Snow, młodego artysty z Dublina, który w ubiegłym roku wydał świetny album pt. „Dear Annie”.

 

Sevdaliza - HUMAN

 

Lion Babe - Treat Me Like

 

Rejjie Snow - D.R.U.G.S

 

Podczas festiwalu czeka nas także dużo dobrego, jeśli chodzi o muzykę elektroniczną. Organizatorzy niedawno zdradzili, że na terenie Parku Śląskiego pojawią się 3 sceny poświęcone wyłącznie tym brzmieniom, a wśród wcześniej ogłoszonych artystów znaleźli się m.in. Disclosure czy Vitalic z projektem Dima Live. W Chorzowie pojawi się też Christian Löffler, czyli specjalista w tworzeniu przestrzennych kompozycji pełnych refleksji i emocji.

 

Christian Löffler - Myiami

 

Kup bilet już dziś! 

 

W sprzedaży dostępne są bilety na Fest Festival. Dwudniowe karnety dostępne są w drugiej puli “regular tix” od 259 złotych, zaś bilety jednodniowe od 149 złotych. Do karnetów można dobrać opcję z campingiem, która kosztuje 100 złotych, a która umożliwia zabawę na terenie festiwalu przez ponad 50 godzin.  

 

Bilety dostępne w sprzedaży na www.festfestival.pl oraz w bileteriach Empik - bilety, Going, ebilet.pl, Eventim.pl oraz w stacjonarnych punktach sprzedaży empik, Saturn Polska i MediaMarkt Polska.  

 

Więcej informacji: www.festfestival.pl  

Promotor: Follow The Step 

Sponsor główny: Coca-Cola