Klub Smolna ogłasza program marcowych wydarzeń

известные картины и новости из мира искусства

Czołowy polski klub z muzyką elektroniczną ujawnił pełną listę artystów, których występy można będzie usłyszeć w murach warszawskiej kamienicy przy ul. Smolnej 38 podczas 5 marcowych weekendów. Wśród ogłoszonych, znaleźli się tacy headlinerzy, jak Laurent Garnier, Honey Dijon czy Tiga.

 

 

 

Jednym z najważniejszych wydarzeń marca i prawdopodobnie całego roku, będzie powrót do Polski jednej z największych ikon międzynarodowej elektronicznej sceny, Laurenta Garniera. Francuz jest DJ-em i producentem z prawie 30-letnim stażem, który miał ogromny wkład w rozwój sceny wśród fanów na całym świecie.

 

 

Zanim jednak dojdzie do występu Laurenta Garniera, czeka nas ogrom muzycznych wrażeń. Marzec rozpocznie występ giganta sceny techno, Aliego Wellsa, który fanom tego gatunku od ponad 20 lat jest znany z twórczości pod pseudonimem Perc. Nieco inne oblicza mocniejszych brzmień elektroniki zaprezentują publiczności m.in. Dax J, znany z bardzo energetycznych i dynamicznych występów na żywo czy Mind Against – duet znany m.in. z produkcji wydawanych w takich wytwórniach, jak Life and Death czy Afterlife oraz specjalizujący się w balansowaniu między surowymi i głębokimi utworami w swoich setach. Pozycja obowiązkowa dla fanów muzyki elektronicznej to na pewno występ Tigi, czyli jednego z najbardziej charakterystycznych artystów na scenie, znanego z takich hitów, jak choćby „You Gonna Want Me”, „Bugatti” i „Let's Go Dancing” oraz remiksów m.in. dla Depeche Mode, Moby’ego czy LCD Soundsystem.

 

 

Program marcowych wydarzeń równie okazale prezentuje się także dla fanów nieco lżejszych, ale nie mniej tanecznych brzmień elektroniki. Mowa tu m.in. o występie Purple Disco Machine, popularnemu m.in. dzięki takim hitom, jak „Devil In Me” czy „Body Funk”. Mnóstwo tanecznych brzmień na scenie Smolnej na pewno zaprezentuje również Hot Since 82 – szef wytwórni Knee Deep i jeden z najbardziej rozchwytywanych DJ-ów na świecie. Ważnym wydarzeniem tego sezonu z pewnością będzie warszawski występ Honey Dijon, czyli objawienia sceny ostatnich lat i wybornej DJ-ki urodzonej w stolicy muzyki house, Chicago. Honey to prawdziwy wulkan energii, którą za każdym razem przekazuje publiczności – wystarczy obejrzeć jej set zarejestrowany podczas sesji Boiler Room w Melbourne lub – po prostu – przyjść na Smolną 29 marca. W terminarzu wydarzeń na ten miesiąc znalazł się ponadto występ BOga (reprezentanta takich wytwórni, jak Innervisions, Diynamic czy Bedrock Records), a także kolejna odsłona znanego cyklu Smolna Berlin.

 

 

Pełny terminarz marcowych wydarzeń:

1.03 Perc, Stef Mendesidis
2.03 Mind Against
8.03 Purple Disco Machine
9.03 Dax J
15.03 Hot Since 82
16.03 Tiga
22.03 Laurent Garnier
23.03 BOg
29.03 Honey Dijon
30.03 Smolna Berlin