Wywiad z gwiazdą Tranceformations 2019 - RAM.

известные картины и новости из мира искусства

Wywiad z gwiazdą Tranceformations 2019 - RAM.

Dziękujemy, że zdecydowałeś się odpowiedzieć na kilka pytań, to dla nas zaszczyt.

Jesteśmy bardzo podekscytowani Twoim nadchodzącym występem w Polsce!

Ja również! Minęło sporo czasu, więc tym bardziej nie mogę się doczekać. 

 

Pamiętasz swój ostatni występ w naszym kraju?

Tak, jasne, że pamiętam, było świetnie. Polska publika jest naprawdę cudowna i pełna energii, przyjemnie się dla niej gra.

Dokładnie w dniu Twoich 45. urodzin wystąpisz na naszej hali Arena w Toruniu – tak zazwyczaj świętujesz urodziny ? „Zapraszasz” tysiące gości?

Myślę, że i tak będzie ich tysiące. ? Ale zapewniam, że przywiozę ze sobą specjalny premierowy utwór, który usłyszycie po razy pierwszy właśnie w tym miejscu. FLYING DUTCHMEN przyniesie energię i miłość.

Twoje utwory są bardzo charakterystyczne „RAMsterdam”, „RAMazing”, „RAMbition”, „RAMplify”, „RAMelia” – jaka wiąże się z tym historia?

Zaczęło się od żartu, ale ludzie zareagowali bardzo entuzjastycznie na moje imię pisane w ten sposób, dlatego postanowiłem to kontynuowana.  Jeszcze tylko 2 utwory i skończy się seria RAM.

Wcześniej można było Cię usłyszeć w kolaboracji BAS & RAM. Łatwiej pracuje się z kimś czy jako artysta solo?

Zależy, czy jesteś na pierwszym miejscu. To wielka frajda, jednak dobrze się teraz czuje będąc artystą solo, pracuje mi się znacznie lepiej. Co nie zmienia faktu, że spędziliśmy razem świetny czas. 

 

Do tej pory wydałeś jeden studyjny album, który zyskał uznanie w świecie muzyki elektronicznej. Planujesz coś w najbliższej przyszłości?

Tak, w 2019 roku zostanie wydany mój drugi album. Zaczynam także nowy projekt RAM PRES RAW z mocniejszym brzmieniem, przypominającym dawne BAS & RAM, ale w stylu hard trance z 2018 roku. FUSION OF RAW / DARK AND ENERGY.

Mówi się, że zawód DJ przestał być tak wymagający, jak kiedyś, a sam artysta na scenie ma znacznie mniej pracy – zgadzasz się z tym?

Nie do końca, ponieważ robię to, co potrafię najlepiej. Nic nie zmieniłem w mojej pracy na scenie. Wciąż skaczę, jakbym miał 18 lat i całą energię, jaką posiadam, wkładam w mój set. 

Kiedy zacząłeś tworzyć muzykę? Czym jest dla Ciebie muzyka? Myślałeś, by robić w życiu coś innego?

Nie pamiętam, to było tak wiele lat temu, haha. Muzyka jest dla mnie wszystkim. To styl życia, uczucia i emocje, jest wszędzie tam, gdzie mogę wyrażać siebie. Kocham wszystko, co jest związane z byciem artystą muzyki trance. Tworzenie muzyki, granie, podróżowanie, spotykanie świetnych ludzi, dlaczego miałbym robić cokolwiek innego. 

Opisz proszę w kilku słowach swoją muzykę.

Emocjonalny, melodyjny i energetyczny trance. 

 

Jest jakieś szczególne wydarzenie w Twojej karierze, które zapamiętałeś?

To, co jest ważne to pozostać prawdziwym i w zgodzie ze sobą oraz podążać za tym, co się kocha, niespecjalnie za jakimś wydarzeniem. Po prostu kierować się pasją. 

Wiemy, że uwielbiasz gotować i kochasz swoją pracę, podróżujesz po świecie – masz swoją ulubioną potrawę i miejsce na ziemi?

Zdecydowanie, kocham jedzenie i mam słabość do azjatyckich owoców morza. 

Wkrótce widzimy się w Polsce i zapraszamy na pyszny polski obiad, skosztujesz?

Oczywiście, jestem ciekawy polskiej kuchni. 

Czy jest coś, czego chciałbyś sobie życzyć w dniu urodzin?

SOLD OUT dla TRANSFORMATIONS !!

 

 

Dziękujemy za poświęcony czas i do zobaczenia w marcu!

 

Wywiad przeprowadzili Magdalena May oraz Mateusz Chajewski.

Tłumaczenie Magdalena May.