Paul Kalkbrenner trzykrotnie zawita do Polski

известные картины и новости из мира искусства

 

Paul Kalkbrenner aż trzykrotnie odwiedzi nasz kraj podczas swojej trasy koncertowej Parts Of Life Europe 2019 Tour.

Jeszcze nie opadł kurz i emocje po niesamowitym występie w Warszawie, a już mamy kolejne elektryzujące wieści. Niemieckiego producenta usłyszymy:

 

30.01.2019 – Wrocław, A2 /SOLD OUT

1.02.2019 – Kraków, Studio / SOLD OUT 

2.02.2019 – Poznań, Hala nr 1 MTP / SOLD OUT 

 

"Parts of Life" to ósmy album Kalkbrennera. Swoją premierę miał w dziesięć lat po już legendarnym “Berlin Calling” i jest swoistym podsumowaniem tego czasu w bogatym życiorysie Paula. Piętnaście utworów z roboczymi, numerycznymi nazwami, klimat jakiego nie znajdziemy nigdzie indziej, a nawet okładka pełna znaczących detali składają się na bardzo osobiste dzieło, a zarazem – jak zawsze w przypadku Kalkbrennera – po prostu ogromną dawkę świetnego techno.

 

Wszystkie bilety na każdą z lokalizacji zostały już wyprzedane!

 

Dzięki uprzejmości agencji Illegalbreaks (organizatora wydarzeń) udało się zaaranżować spotkanie z Paul'em Kalkbrenner'em podczas jego ostatniej wizyty w Polsce (Instytut, Warszawa, 25.08.2018r.). Spotkanie zostało zwieńczone złożeniem autografów przez artystę na dwóch przedmiotach. Pierwszym z nich jest koszulka reprezentacji polskiej z numerem 10 z autografem i datą koncertu. Jest to przedmiot ściśle powiązany z artystą, który wielokrotnie prezentował się w tego typu koszulkach podczas wielu wydarzeń i stało się to dość charakterystycznym dla niego motywem. Kolejny egzemplarz tej koszulki Paul Kalkbrenner otrzymał jako pamiątkę od polskich fanów. Drugim zaś przedmiotem z autografem jest obraz - portret Paula Kalkbrennera. Oba te przedmioty przekazane zostały na aukcję charytatywną przez polską grupę fanów: Paul Kalkbrenner - Poland. 

Licytacja koszulki reprezentacji Polski

Licytacja obrazu - portretu

Wylicytowana kwota zostanie przekazana dla  Jasia Bielińskiego, który cierpi na bardzo rzadką chorobę. Jaś ważył 960 gramów w chwili narodzin. Nie oddychał, cztery razy był reanimowany przez zespół medyczny. U Jasia stwierdzono zespół Arnolda - Chiariego, jest to niewydolność oddechowa. W Hiszpanii w Barcelonie mieści się „Institut Chiari” zajmujący się takimi przypadkami. Dzięki operacji neurochirurgicznej i późniejszej rehabilitacji Jaś będzie mógł samodzielnie oddychać. W tym celu Fundacja Rycerze i Księżniczki zbiera pieniądze potrzebne na dalsze leczenie Jasia. Strona Fundacji: http://rik.pl/jasbielinski/

Moment składania autografów został uwieczniony na zdjęciach. Paul Kalkbrenner został poinformowany o celu aukcji, bardzo ucieszył się, że wśród jego fanów są osoby, które chcą pomagać. Poniżej zamieszczamy krótki film z aukcji charytatywnej: