DJ Koze, Apparat i Boris Brejcha headlinerami kwietniowego programu klubu Smolna

известные картины и новости из мира искусства

smolna april kwiecień klub warszawa techno house deep boris brejcha dj koze set

Jak co miesiąc, przedstawiciele klubu Smolna ogłaszają kolejnych wykonawców, którzy wystąpią w stołecznej kamienicy przy ul. Smolnej 38. Tym razem, na liście headlinerów znaleźli się m.in. tacy artyści, jak DJ Koze, Apparat czy Boris Brejcha.

Kwiecień to pierwszy w pełni wiosenny miesiąc w roku i powiew wiosennej energii czuć również w wyborach programowych klubu Smolna. Przede wszystkim ze względu na wizyty DJ-a Koze i Apparata, których charakterystyczne, ciepłe brzmienia od lat zachwycają wielu fanów muzyki na świecie. W tym miesiącu oczywiście nie zabraknie również dobrego techno i innych brzmień – w końcu Smolna to miejsce, gdzie każdy znajdzie coś dla siebie.

Kwiecień na Smolnej rozpocznie wielkanocna niedziela i kolejna odsłona klasycznego cyklu Locals Night, podczas którego odbędzie się premiera live'owej odsłony projektu Seltron 400, tworzonego przez Eltrona oraz SLG. Obok nich zagrają rezydenci i przyjaciele klubu.

Seltron 400 - Zabawa Trwa:


Tydzień później odbędzie się specjalne wydarzenie pod nazwą LGBTQIAPK+, któremu będzie przyświecać zasada równości i wolności dla wszystkich – bez względu na orientację czy przekonania. Podczas tej nocy wystąpią m.in. Octo Octa czy Rouge Mary (znana z projektu Hercules & Love Affair). Nastepnej nocy na Smolnej pojawią się przedstawiciele festiwalu Audioriver, którzy wystąpią w klubie z okazji After Party po organizowanego przez nich Audioriver Lab. Headlinerem wydarzenia będzie Scuba, czyli charyzmatyczny szef wytwórni Hotflush Recordings.

Octo Octa - Adrift:


Charyzmatyczną postacią niewątpliwie jest również Boris Brejcha, czyli reprezentant brzmień określanych jako „high-tech minimal", a także bardzo popularny producent i DJ uwielbiany przez fanów na całym świecie. Niemiec wystąpi na Smolnej 13 kwietnia, a następnego dnia fanów klubu czekają dwa wydarzenia. Najpierw koncert Omara Souleymana, czyli wyjątkowego artysty, który nie tylko współpracował z Björk i Four Tetem, ale stworzył również muzyczny styl rozpoznawalny na całym świecie. Po jego występie, noc zakończy się w klimatach techno, a głównym punktem wydarzenia będzie set Marco Baileya.

Boris Brejcha @ Château de Fontainebleau for Cercle:


Bardzo ważnym wydarzeniem nie tylko w tym miesiącu, ale i w całym roku będzie przyjazd do Polski DJ-a Koze, czyli jednego z najbardziej charakterystycznych i docenianych twórców w światowej elektronice. Artysta przyjedzie do Warszawy przed premierą swojego najnowszego albumu, na którym znajdzie się m.in. jego najnowszy utwór pt. „Illumination z gościnnym udziałem Roísín Murphy. Ciekawie zapowiada się również występ drugiego gościa tego weekendu – DJ-a Tennisa, czyli człowieka stojącego za wytwórnią Life & Death. To tam swoje swoje wielkie hity wydawali m.in. Tale Of Us, Stephan Bodzin i Mind Against.

Dj Koze - Illumination feat. Roísín Murphy:


Ostatni weekend kwietnia rozpocznie się od mocnego uderzenia brzmień techno, a to za sprawą wydarzenia, którego bohaterami będą I Hate Models oraz Klaudia Gawlas, czyli znani przedstawiciele tego nurtu. Z kolei następnej nocy w klubie Smolna wystąpi Apparat – artysta znany nie tylko ze świetnych solowych albumów, takich jak „The Devil's Walk" i „Krieg Und Frieden", ale również z projektu Moderat, który współtworzy razem z duetem Modeselektor. Na deser, tuż przed długim weekendem majowym na Smolnej zagra Marcus Marr, znany m.in. ze świetnie przyjętych produkcji z wokalnym udziałem Cheta Fakera.

Pełny harmonogram kwietniowych wydarzeń wygląda następująco:

1.04 Locals Night with Seltron400 live
6.04 Lgbtqiapk+ with Octo Octa and Rouge Mary
7.04 After Party po Audioriver Lab with Scuba
13.04 Boris Brejcha
14.04 Omar Souleyman / Marco Bailey
20.04 DJ Koze
21.04 DJ Tennis
27.04 Klaudia Gawlas, I Hate Models
28.04 Apparat
30.04 Marcus Marr