David Gravell: EDMANIA nadal rośnie, nie mogę się doczekać!

известные картины и новости из мира искусства

edmania open air david gravell dj set producer bilety ticket konkurs do kupienia buy wygrania wlotki cena cost price

Do Trenczyna przyjedzie ponad 40 DJ-ów z całego świata. Jednym z gości będzie młody Holender - David Gravell, który po raz trzeci odwiedzi EDMANIE. Zapraszamy na rozmowę organizatorów tej imprezy z David'em ;)

Cześć David, w lecie przyjedziesz na EDMANIA Open Air po raz trzeci - jako jedyny artysta w historii naszej imprezy. Jak to możliwe? Czy aż tak bardzo lubisz Słowację?
Och, wow! Nie mam słów, aby wyrazić jak uwielbiam Słowację! Wciąż pamiętam pozostałe 2 wizyty i to niesamowite zobaczyć, jak Wasze wydarzenie rośnie za każdym razem, gdy gram tutaj. Mam świetny fanklub na Słowacji, więc nie mogę się doczekać powrotu!

{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=97egEao4dVM" type="video" mtype="youtube" width="450" height="350"}

W stosunkowo krótkim czasie wzniosłeś się na szczyt światowej sceny trance. Co było dla ciebie najtrudniejsze na tej drodze?

Najtrudniejsze jest to, że spędzam mniej czasu z rodziną i przyjaciółmi w ciągu roku, ponieważ około 80% mojego czasu jestem w rozjazdach. Trudno jest także pozostać w kontakcie z najnowszym oprogramowaniem i wtyczkami do produkcji, ponieważ technologia rozwija się naprawdę bardzo szybko. Ale myślę, że najtrudniejszym dla każdego DJ'a jest pozostanie zdrowym i skupionym. Właśnie dlatego mam specjalną dietę, kiedy jestem w domu i regularnie chodzę na siłownię. Mogę więc dać z siebie 200% w każdym secie, którego gram.

Jak długo zajmujesz się produkcją? Czy w swoim początkach miałeś mentora, który Cię prowadził, czy nauczyłeś się wszystkiego sam?

Zetknąłem się z muzyką w bardzo młodym wieku, ponieważ mój ojciec tworzył muzykę na własnych syntezatorach. Później, kiedy mój ojciec podarował mi mój pierwszy Walkman, zacząłem kupować muzykę w sklepach. Byłem gotowy do odkrywania całego nowego świata muzyki. W momencie gdy miałem 15 lat, zacząłem tworzyć krótkie miksy na starej nagrywarce. Kilka lat później próbowałem tworzyć muzykę w Magic Music Maker, co było zbyt skomplikowane i nie miałem żadnego nauczyciela. W końcu kupiłem Cubase Studio 4 i tutaj zacząłem odkrywać, jak tworzyć muzykę.

Jak scharakteryzowałbyś swój obecny styl?

Wpływają na mnie głównie takie gatunki jak techno i trance, więc byłoby świetnie, abym zachował równowagę gdzieś w środku. Wszystkie moje utwory muszą mieć dobry groove, linię basu,a melodia musi dobrze "siedzieć". Wszystkie wydane przeze mnie utwory są mroczne, podnoszące na duchu i emocjonalne.

Dużo podróżujesz. Czy możesz znaleźć wystarczająco dużo czasu i inspiracji do stworzenia czegoś nowego?

Mam jeden folder, w którym są wszystkie moje niedokończone pomysły, które zbieram przez cały rok. Mogę pracować w dowolnym miejscu na świecie poprzez przenośny Macbook Studio. Potrzebuję tylko kontrolera AKAI Midi i jestem gotowy do produkcji. W zeszłym roku wydałem swoją pierwszą mieszaną kompilację, która została wyprodukowana i zmiksowana podczas trasy w Ameryce Północnej.

Regularnie pojawiasz się na festiwalach A State Of Trance oraz w live'ach ze studia Armina van Buuren. Kiedy po raz pierwszy spotkałeś się z Arminem?

Było to około 2013 roku, kiedy byłem w Armada Music. Nagle pojawił się Armin i wtedy po raz pierwszy uścisnęliśmy sobie ręce! Po krótkiej debacie poszliśmy na statek z Ilanem Bluestonem w Amsterdamie, co było niesamowite! To był wspaniały moment, móc spotkać samego Armina!

Jakie było najbardziej niezwykłe doświadczenie, które wydarzyło się podczas Twojego koncertowania?

Awaryjne lądowanie, ponieważ ktoś zginął na pokładzie. Musieliśmy szybko lądować w środku Indonezji, co było bardzo przerażające.

Niedługo przyjedziesz do Trenczyna, aby zagrać na scenie trance festiwalu EDMANIA. Czego mogą spodziewać się Twoi fani?

Po pierwsze, nie mogę się doczekać! A po drugie, mam mnóstwo nowego stuffu i na pewno pokażę częściowo moje nowe logo, które niedawno przerabiałem. Do zobaczenia wkrótce!

Przypominamy, że do kupienia są nadal bilety w kwocie od 54,99€.

Więcej o samej imprezie: https://cubestage.pl/imprezy/eventy/183-edmania-open-air-2018

A dodatkowo zachęcamy do śledzenia naszego fanpage'a, na którym pojawi się konkurs z darmowymi biletami do wygrania na EDMANIA OPEN AIR ;)