Gromee i Lukas Meijer rezprezentantami Polski na Eurowizji 2018!

известные картины и новости из мира искусства

gromee dj kraków cracow light me up lukas meijer wokalista vocal eurowizja 2018 lizbona lisbon live tv tvp1 stream

To właśnie Oni pojadą do Lizbony na 63. Konkurs Eurowizji. Ich utwór "Light Me Up" w głosowaniu widzów został oceniony najwyżej spośród wszystkich wykonań.

Gromee, a właściwie Andrzej Gromala to polski DJ, producent muzyczny, remikser, autor tekstów i malarz, tworzący głównie muzykę klubową. Był założycielem Radia REGION, które w 2004 roku przekształciło się na RMF Maxxx. Swoje pasje rozwija w rodzinnym Krakowie. Odnajduje się doskonale w różnych gatunkach muzyki. W 2013 roku otworzył własną wytwórnię fonograficzną Kingztown Music. W 2015 roku podpisał kontrakt z wytwórnią Sony Music Entertainment. W 2014 i 2015 roku wystąpił m.in. na Sunrise Festival, a w latach 2015–2016 roku pojawił się na Life Festival Oświęcim, grając m.in. przed Eltonem Johnem. W kwietniu 2016 zagrał jako support przed koncertem Mariah Carey w Krakowie.

Oficjalny teledysk utworu "Light Me Up":

{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=hQLmYaSCDYw" type="video" mtype="youtube" width="450" height="350"}

Lukas Meijer jest szwedzkim wokalistą grającym w rockowym zespole No Sleep For Lucy. Muzykę do powyższego utworu przygotował Gromee z Meijerem, a tekst napisali Mahan Moin i Christian Raab.

Oba półfinały oraz wielki finał 63. Konkursu Eurowizji odbędą się w dniach 8, 10 i 12 maja 2018 w malowniczo położonej sali koncertowej Altice Arena w Lizbonie. Koncerty będą transmitowane na antenach TVP1 oraz TVP Polonia.

Eurowizja to corocznie organizowana od 1956 roku europejska impreza muzyczna, w której biorą udział przedstawiciele publicznych stacji telewizyjnych zrzeszonych w Europejskiej Unii Nadawców.

Występ live w TVP1:

{jamedia src="https://www.youtube.com/watch?v=9e9aW3GhwtM" type="video" mtype="youtube" width="450" height="350"}