Pete Tong i Mind Against headlinerami lutowego programu klubu Smolna

известные картины и новости из мира искусства

klub smolna warszawa techno house skuba pete tong polska dj prezenter radio producent catz dogz angelo mike

Czas na ogłoszenie lutowego harmonogramu wydarzeń w warszawskim klubie Smolna. W tym miesiącu w jego murach ponownie odbędą się klubowe edycje Instytutu i projektu Lost Pool, a ponadto występy m.in. Mind Against i Pete'a Tonga.

Serię lutowych wydarzeń rozpocznie właśnie impreza, na której zagra duet Mind Against. Bracia Alessandro i Federico Fognini przez lata budowali swoją wysoką pozycję na scenie m.in. dzięki wydawnictwom dla wytwórni Life & Death, Hotflush czy Afterlife oraz setom zagranym niemal na całym świecie. Dzień, a właściwie noc później, w murach Smolnej rządzić będą mocniejsze brzmienia, a to za sprawą showcase'u cenionej wytwórni MORD. W Warszawie reprezentować ją będą tacy artyści, jak UVB i Sleeparchive oraz właściciel labelu we własnej osobie, czyli Bas Mooy.


To jednak nie koniec, jeśli chodzi o wydarzenia w klimatach techno z udziałem ważnych dla tej sceny artystów. Już tydzień później na scenie Smolnej będzie można zobaczyć live act Mathew Jonsona, będącego headlinerem kolejnej klubowej odsłony cyklu Instytut. Z kolei następna impreza to 5. urodziny znanej wytwórni Lobster Theremin, podczas której wystąpią Asquith, Dj Seinfeld, nthng i Route 8. Będzie to zatem weekend pełen zarówno dobrego techno, jak i nieco bardziej tanecznych brzmień house.


Jeśli mowa o Instytucie, to należy wspomnieć również o innym ważnym cyklu, który co jakiś czas gości w klubie przy ul. Smolnej. Chodzi o Smolna Berlin, skupiającym artystów występujących w klubach ze stolicy Niemiec. Ponadto, po raz drugi do klubu powróci Lost Pool – jeden z najpopularniejszych imprezowych projektów ostatnich lat. Headlinerami jego drugiej klubowej edycji będą Abdulla Rashim i Acronym, czyli uznani reprezentanci międzynarodowej sceny techno.


Swoją wizję techno od kilku lat prezentuje także Scuba, którego polska publiczność miała okazję posłuchać m.in. podczas świetnego seta zagranego na jednej z edycji festiwalu Audioriver. Brytyjczyk jest właścicielem wytwórni Hotflush, współpracującej kiedyś m.in. z takimi artystami, jak John Digweed, Mount Kimbie czy Joy Orbison. Twórczość tych wykonawców można było usłyszeć również w audycjach radiowych Pete'a Tonga, czyli jednego z najważniejszych ambasadorów muzyki elektronicznej na świecie. Brytyjczyk jest uznanym dziennikarzem, aktywnym DJ-em i pomysłodawcą projektu „Ibiza Classics", z którym występował m.in. w Londynie i Glasgow. Przyjazd Pete'a Tonga do Polski to bardzo ważne wydarzenie.


Występy headlinerów to jedynie część wydarzeń, ponieważ podczas każdej nocy można będzie usłyszeć również lokalnych wykonawców. A mówiąc o polskich artystach, należy podkreślić, że klub Smolna kilka dni temu ogłosił nowych rezydentów – do Eltrona, Leona, Simona Mattsona, Sincza i Truanta dołączyli Catz 'n Dogz, Angelo Mike, Deas i Anja Kraft.

Pełny harmonogram lutowych wydarzeń wygląda następująco:

2.2.2018 Mind Against
3.2.2018 MORD Rec showcase
9.2.2018 INSTYTUT / Mathew Jonson
10.2.2018 Lobster Theremin 5 Years
16.2.2018 Smolna Berlin
17.2.2018 Scuba
23.2.2018 Pete Tong
24.2.2018 Lost Pool: Abdulla Rashim & Acronym