Loco Dice i Joris Voorn w grudniowym programie klubu Smolna

известные картины и новости из мира искусства

klub smolna warszawa dyskoteka impreza patio bilety lineup cena sklep

Poznaliśmy nazwiska kolejnych artystów, którzy wystąpią w murach stołecznego klubu Smolna. W grudniowym programie znalazły się występy m.in. takich wykonawców, jak Loco Dice, Joris Voorn czy Gaiser, a także wydarzenia pod szyldem znanych cykli z muzyką elektroniczną – Instytut oraz Technosoul. Do tego cały sylwestrowy weekend pełny najlepszych artystów spod znaku techno zakończony imprezą trwającą 24 godziny non-stop.

Pierwszy grudniowy weekend rozpocznie wydarzenie popularnego cyklu Instytut, którego headlinerem będzie Gaiser – aktywny od wielu lat producent i live-performer, znany m.in. ze współpracy z zarządzaną przez Richiego Hawtina wytwórnią M_nus. Po nocy w klimatach techno, na Smolnej wystąpi jeden z faworytów współczesnej sceny tech-house, czyli Loco Dice, który do sukcesów w muzyce elektronicznej może dopisać również wspólne występy ze Snoop Doggiem czy R. Kellym.


Z brzmieniami house i tech house kojarzony jest również Joris Voorn, który wysoką formę potwierdził kilka miesięcy temu na festiwalu Audioriver. Poza świetnymi występami na żywo na całym świecie, Holender jest znany m.in. z takich hitów, jak „Ringo", „Goodbye Fly" czy „We're All Clean". Drugi wieczór tego weekendu to natomiast kolejna odsłona cyklu Smolna Berlin, podczas której wystąpią reprezentanci Greissmuhle i Salon Zur Wilde Renate, czyli dwóch znanych klubów ze stolicy Niemiec.


Wydarzenia w klubie Smolna tworzą nie tylko artyści z zagranicy, ale również rezydenci i przedstawiciele lokalnej czołówki DJ-skiej – można ich będzie zobaczyć podczas dedykowanej imprezy z serii Smolna: Locals. Tuż po nich, w murach klubu wystąpi Âme w wersji LIVE. Duet Âme, a także Dixon i Henrik Schwarz to założyciele bardzo znanej wytwórni Innervisions – w jej katalogu można znaleźć produkcje m.in. takich artystów, jak Recondite, Simian Mobile Disco czy Laurent Garnier.


W piątek, 22 grudnia na Smolnej odbędzie się kolejne wydarzenie z cyklu Technosoul, a jego headlinerami będą Vatican Shadow i Ancient Methods, których w tym roku można było zobaczyć podczas żywiołowego występu na festiwalu Up To Date. Z kolei tuż przed świętami Bożego Narodzenia, 23 grudnia, do Warszawy przyjedzie Butch – znany producent i DJ z Niemiec, który współpracował z takimi wytwórniami, jak Desolat, Hot Creations czy Watergate Records.


Ostatni weekend roku 2017 będzie właściwie 3 dniowym sylwestrem. W piątek 29.12 Smolna zaprosiła DVS1 i Oscara Mulero. Ten pierwszy to amerykański producent, który od lat jest jednym z rezydentów Berghain. Założył wytwórnię Hush ale wydaje także dla innych – m.in Klockworks należącej do Bena Klocka. Pochodzący z Hiszpanii Oscar Mulero zaczynał karierę wraz z powstaniem festiwalu Sonar na którym grał od pierwszych edycji. Jest jedną z największych gwiazd takich scen jak Movement Festival w Detroit, tworzył kompilacje dla berlińskiego Tresor. Następnego dnia wystąpi duet Paranoid London. Brytyjczycy mają kultowy status na scenie klubowej, do kiedy wydali swój undegroundowy hit "Paris Dub 1" w 2012 roku. Odwołując się do brzmienia z Chicago czy acid house stworzyli swój własny, niepowtarzalny styl. Na Smolnej wystąpią w wersji "live". W samego Sylwestra w klubie na ul. Smolnej 38 impreza będzie trwać non-stop przez 24 godziny. Wystąpią wszyscy rezydenci i najlepsi DJ-e związani z polską sceną.