Takie tygodnie - strona B (29.08-11.09.2017): Piękny powrót, szalony Atkinson i "dinozaury"!

известные картины и новости из мира искусства


Witajcie! Przygotowałem dla Was kolejną paczkę utworów, których nie powinniście przegapić. Wydaje mi się, że nie powinniście przegapić.


Od emocjonalnych i pięknych upliftingowych kompozycji do szalonych techowych bomb! To zakres rytmów, które odnajdziecie w dzisiejszym wydaniu. Nie przedłużając, zaczynajmy:


Mike Onswell - Return [Alveda Music] *PERSONAL FAVORITE OF B-SIDE #1*


{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=zpTNLQYM-_E{/youtube}


Francuski producent Mickaël Molinier powrócił po kilku latach przerwy z nowym utworem. Cóż... przyznam, że to ważne wydarzenie dla mnie, ponieważ 4 lata temu Michael wydał genialną EP-kę dla Nile Tunes Recordings, pt. “Lost Forever / Varius", która ukazała jego ogromny talent do tworzenia emocjonalnych, poruszających i pamiętnych melodii (jeśli dotychczas ich nie znaliście, sprawdźcie wspomniane wydawnictwa oraz remiks od Hoyaa do "Lost Forever", wydany nieco później na "Nile Tunes Winter Collection - February 2014“).

W "Return" Mike prezentuje rzeczy coraz rzadziej spotykane w muzyce 2017 roku. Wolno, lecz mądrze poprowadzony breakdown, z energiczną, lecz nie agresywną częścią trance'ową (dlatego pasuje do reszty kawałka), melodie użyte tutaj są po prostu bajeczne i od razu zapadające w pamięć.

"Return" to 10-minutowe doświadczenie, które każdy fan powinien przeżyć od czasu do czasu w dzisiejszym świecie. Michael, cieszę się, że znowu dla nas tworzysz!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/return/2081774


Anselm Redchild - Resurrection [Beyond The Stars Recordings / Trance All-Stars Records]


{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=LIHv-eqB3Mk{/youtube}


W tym momencie chciałbym podziękować czeskiemu portalowi INSOUND.eu za informacje na temat Anselma, ponieważ jest to moje pierwsze zetknięcie się z tym producentem. Ciekawostką jest to, że na co dzień jest... kierowcą autobusu. Jednak w tym roku zdecydował się także zostać nadzieją Czech na posiadanie kolejnego obiecującego nazwiska na trance'owej scenie, promowanego przez rodzimy label - Beyond The Stars Recordings (założony w 2013 roku przez twórców duetu tranzLift).

Jaroslav, który ukończył kurs w studio ReOrdera, stworzył "Resurrection". Melodia na piano i skrzypcach utknęła w mojej głowie. To dopiero drugi oficjalny singiel Anselma, jednak brzmi bardzo... solidnie i profesjonalnie.

Czekam na kolejne prace tego producenta. We właściwych rękach (a konkretnie: w rękach właściwych wytwórni, takich jak choćby BTS), jego talent może być wykorzystany do wielkich rzeczy. Wszystko w Twoich rękach, Jaroslavie!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/resurrection/2086368Marco V vs Signum - Lost World Anthem 2017 [Who's Afraid Of 138?! / Armada Music]


Czas na parę trance'owych dinozaurów (wybacz Marco, wybacz Ronald, nie chodzi o Wasz wiek, lecz staż w tym światku :D). Dwie holenderskie legendy - Marco Verkuijlen i Ronald Hagen - stworzyły porządny hymn imprezy agencji Quest4Trance, pod nazwą Lost World 2017 (która odbyła się 2 września w holenderskim Hulsbeek).

Jedna z najbardziej zaskakujących (mimo, że była grana przez Marco V na Luminosity Beach Festival 2017) i najprzyjemniejszych kolaboracji tego roku. Dzięki takim numerom jesteśmy świadkami renesansu stylu Tech Trance (tak, wiem, on cały czas był, on nigdzie nie odchodził, jednak jego lepsza jakość jest rozpowszechniona znacznie bardziej, niż w ostatnich latach). Fantastyczny, euforyczny breakdown (i tu marzyłbym o remiksie, który rozwinąłby ten temat w kulminacji) i zwariowany, nieco oldschoolowy climax (lead przypomina mi trochę styl Tempo Giusto). Porządna robota!


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/lost-world-anthem-2017/2101220


Dogzilla - Without You (Will Atkinson Remix) [Who’s Afraid Of 138?! / Armada Music] *PERSONAL FAVORITE OF B-SIDE #2*
Gdy widzisz w tytule utworu Willa Atkinsona, możesz mieć pewność, że usłyszysz nowy poziom muzycznego szaleństwa (i nie mam tu na myśli 'Musical Madness' jako labelu Marcela Woodsa, lecz czysty stan euforii). Ten szkocki producent robi w muzyce to, czego inni się boją (lub nie mają wystarczającego doświadczenia).

Tym razem Will Atkinson wziął na tapetę swój ulubiony wokalno-trance'owy klasyk, czyli "Without You" projektu Dogzilla (duet Simona Pattersona i Richiego Kavyana), wydany w 2005 roku. Oryginał należy do tego typu utworów, którego odbiorców możemy podzielić na kochających go lub nienawidzących (a może raczej takich, którzy nie rozumieją jego fenomenu). Osobiście należę do tej pierwszej grupy, ale przejdźmy do rzeczy...

... ponieważ jak zwykle, Will przenosi nas do zupełnie nowego poziomu muzyki i emocji. Kiedy w breakdownie pojawia się ten 'deszcz' synthów i gdy słyszę, jak nadzwyczajnie budowane jest tu napięcie... po prostu nie mam słów. Co więcej - porywa nas linia basowa, świetnie gra kick. "Without You" zasłużyło na taki remiks, stworzony z ogromnym szacunkiem do pierwowzoru. Już teraz wiadomo, że to jedno z największych muzycznych wydarzeń 2017 roku! Dzięki Will za tę ogromną dawkę emocji!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/without-you-will-atkinson-remix/2105896

Richard Durand & Sied van Riel - Rivella (Nikolauss #140 Remix) [Rielism / Black Hole Recordings]

{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=gZPCzKEuhaQ{/youtube}


Andrei Anechitei aka Nikolauss (Rumunia) stopniowo stawia kolejne duże kroki w swojej karierze. Z obiecującego i utalentowanego producenta stał się muzykiem supportowanym przez największe nazwiska (obecnie sprawuje nawet funkcję A&R w wytwórni Extrema Global Music). Na mini-kompilacji “Rielism Remixed” możecie odnaleźć nie jeden, ale aż dwa ekskluzywne remiksy Andreia, w tym zwycięski remiks "GoRiel" Giuseppe Ottavianiego i Sieda van Riela z konkursu ogłoszonego przez label Rielism.

Jednak tym razem polecam Wam drugą pracę Nikolaussa z tego wydawnictwa: jego interpretację "Rivelli", utworu Richarda Duranda i Sieda van Riela. I będę szczery, tym razem upliftingowa interpretacja tego genialnego motywu brzmi dla mnie lepiej, niż mroczny, tech-trance'owy oryginał z charakterystycznym kickiem Richarda. Miłośnicy w pełni melodyjnych, szybkich (bez hamulców), upliftingowych klimatów będą zachwyceni tym numerem! Ja jestem.


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/rielism-remixed/2096336


MaxRevenge - Diversion [Liquid Energy Digital / Trance All-Stars Records]


{youtube}https://www.youtube.com/watch?v=pT_VTAkz_Qk{/youtube}


Jeśli myśleliście, że czeska i słowacka scena trance'owa nie jest wystarczająco silna... czas na kolejnego człowieka, obok Anselma Redchilda, który pomoże Wam zmienić zdanie.

Nazywa się Jakub Šiška i jest producentem muzycznym ze Słowacji, znanym jako MaxRevenge. Po dwóch miesiącach powraca on do Liquid Energy Digital z "Diversion". Świetny breakdown jest tylko ciszą przed acidową burzą! Przypomina mi trochę niektóre kompozycje Harmonic Rusha; dlatego jeśli tęsknicie za takimi dźwiękami, sprawdźcie utwór Jakuba!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/diversion/2085989Poprzedni artykuł: https://cubestage.pl/newsy/1609-takie-tygodnie-strona-a-29-08-11-09-2017Spodziewajcie się niespodziewanego!


Piotr Dobrowolski - Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl