Takie tygodnie - strona A (29.08-11.09.2017): Genialny Fin, Polaroid i polski duet!

известные картины и новости из мира искусства


Szybszy świat, coraz szybsze życie... Czasami warto zwolnić... przynajmniej do 120-128 bitów na minutę.


Dziś - ja, Piotr Dobrowolski ze strony "Z Dobrej Woli" - chciałbym pokazać Wam trzy wyjątkowe numery, które pozwoliły mi zwolnić choćby na chwilę.

Erkka - The Wild Man Has It All [Jee-Productions / Armada Electronic Elements / Armada Music] *FAWORYT ZE STRONY A"


Na początek - nowość od Erkki Lempiäinena, zmanego fińskiego producenta, współtworzącego w przeszłości duet Komytea. Po wielu wydaniach dla Anjunadeep, swoje umiejętności pokazuje teraz w Jee Productions, labelu założonym przez Jerome'a Isma-ae, należącym do Armada Electronic Elements (Armada Music).

Oryginał “The Wild Man Has It All” to niewątpliwie numer nie z tego świata! Kocham momenty, w których Erkka bawi się taktami, tempem i bitami. Fantastyczna melodia na piano w breakdownach, zachwycające basy, kicki i efekty w tle naprawdę mogą Was zaskoczyć (zwłaszcza, gdy wskakują na wyższe tony). Wszystkie te elementy sprawiają, że utwór Fina jest wyjątkowy! Mistrzostwo! Zdecydowanie potrzebujemy więcej tak zwariowanych, "połamanych" i mądrze skomponowanych elektronicznych produkcji!


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/the-wild-man-has-it-all/2103857

Rafael Cerato - Polaroid [Click Records]


Francuski producent Rafael Cerato jest wschodzącą gwiazdą deep i progressive house. Na swoim koncie ma numery wydane przez najbardziej szanowane wytwórnie w tej części sceny (m.in. Einmusika Recordings od Einmusika, Suarę od Coyu czy DIYNAMIC MUSIC od Solomuna), jednak to Click Records z Amsterdamu jest miejscem, w którym najczęściej możemy usłyszeć jego kompozycje.

Tak jak Polaroidem można łapać i zatrzymywać chwile, w "Polaroid" - z najnowszego singla - Rafael złapał w swoim umyśle cudowne linie melodyczne i nieco niepokojącą (może nawet psychodeliczną) atmosferę. Ten numer ma odpowiednio zbalansowaną energię, dlatego jest idealną propozycją do słuchania na parkietach i w warunkach domowych. Bardzo solidny i hipnotyzujący utwór (choć nie jest to zaskoczeniem, jeśli wiesz, że stworzył go Cerato). Będę od czasu do czasu powracał do tej mrocznej kompozycji.

PS. Tydzień temu (2 października) Click Records wydał interpretacje utworów Rafaela z singla "Polaroid" w wykonaniu Lake Avalona: "Polaroid” i “Between Us”; naprawdę warto sprawdzić!


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/polaroid/2095003


Sodality - Daybreak [Elliptical Sun Melodies]


Polska może być naprawdę dumna z ilości utalentowanych i kreatywnych producentów, takich jak Sebastian Romanowski i Tomasz Weychan. Ich duet regularnie zdobywa supporty topowych artystów, m.in. Above & Beyond czy Cosmic Gate. Znani z nieco bardziej klubowo-progresywnych utworów i remiksów (rodem właśnie z takich audycji jak "Group Therapy"), w "Daybreak" pokazują swoją nieco 'głębszą' twarz.

Cudowny bassline i przepiękne melodie. Bardzo przyjemny klimat (świetnie brzmią kick i clapy użyte przez chłopaków). Numer przypomina mi złote czasy poprzedniego projektu Tomasza, czyli Sound Fusion. "Daybreak" jest niczym wisienka na torcie przepięknego dnia. Lub dobrego artykułu. Świetna robota!


Pobierz
: http://classic.beatport.com/release/daybreak/2100998


Poprzedni artykuł:
https://cubestage.pl/newsy/1598-taki-tydzien-strona-b-22-28-08-2017-reflektor-moc-natury-i-tech-trance-owa-rewolucja


Spodziewajcie się niespodziewanego!


Piotr Dobrowolski - Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl