Taki tydzień - strona B (22-28.08.2017): "reflektor", "moc natury" i... tech trance'owa rewolucja!

известные картины и новости из мира искусства


Po wydaniu wyjątkowej strony A "Takiego tygodnia", strona B wcale nie zamierza pozostać w tyle. Co prawda, nie ma na niej aż tylu utworów, jednak jej hipnotyzująca moc może Was zachwycić! Sprawdźcie, co tym razem przygotował dla Was Z Dobrej Woli.Witajcie! Z tej strony Piotr, czyli Z Dobrej Woli W "Stronie A" pokazałem Wam 5 niesamowitych produkcji, z których naprawdę nie potrafiłem wskazać swojego faworyta... "Strona B" nie wypada o wiele gorzej. Składa się ona z 3 wydawnictw i aż 2 z nich postanowiłem uhonorować mianem "osobistego faworyta"

Zatem kto pojawi się w najnowszym artykule? Nie marnujmy Waszego ani mojego czasu, sprawdźmy to razem:

Omnia & Cathy Burton - Searchlight [A State Of Trance / Armada Music] *OSOBISTY FAWORYT ZE STRONY B #1*


Współodpowiedzialni za brzmienie "Hearts Connected" (wydanego 5 lat temu przez Adrian & Raz) powracają, aby jeszcze raz połączyć nasze umysły i serca za pomocą "Searchlight" (dla A State For Trance).

Tym razem ukraiński producent Yevheny Smyrnov aka Omnia stworzył taneczną interpretację tytułowego utworu z albumu jego brytyjskiej koleżanki i wokalistki - "Searchlight" (2014, Cathy Burton Music). I... wow, jestem pod wrażeniem! Omnia przypomniał nam wszystko to, co było najlepsze w jego dawnych produkcjach - absolutnie zachwycającą i zapadającą w pamięć linię melodyczną, fantastyczną mieszankę elektryczno-progresywno-trance'owych dźwięków (w stylu dawnych prac Garetha Emery'ego, Ashleya Wallbridge'a czy samego Omnii).

Co więcej, głos Cathy jest niczym pierwszy cud naszego muzycznego świata,.. Naprawdę, ciężko mi powiedzieć, czyj wokal wzruszył mnie ostatnio w taki sposób, w jaki zrobił to jej głos w "Searchlight". Genialnie wypada też wstawka gitary elektrycznej (znana z oryginału). Subtelne, a jednocześnie bardzo energiczne!

Zaraz obok "Whisper" Denisa Kenzo i Angel Falls i "I Find You" Solarstone'a i Meredith Call, jest to mój ulubiony wokalny numer bieżącego roku!


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/searchlight/2096506

Talla 2XLC & Pablo Anon - Force Of Nature [Critical State / Komplex Sounds (KSX)]


Czas na kolejną kooperację, tym razem między dwoma producentami: Tallą 2XLC (Andreas Tomalla, Niemcy) a Pablo Anonem (Australia), twórcą wytwórni Komplex Sounds.

Jestem szczególnie zaskoczony świetnymi riffami, użytymi w głównej części utworu (w breakdownach i kulminacji). Dynamiczne niczym niebezpieczne tornado. Przyjemny mariaż charakterystycznego stylu Talli z techową dawką energii od Pablo! Idealny utwór na zamienienie wielkich scen w gorące niczym lawa! Jesteście gotowi na zmierzenie się z tą siłą?


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/force-of-nature/2087907

Richard Durand - Downfection [Outburst Records / Black Hole Recordings] *OSOBISTY FAWORYT ZE STRONY B #2*


Tech-trance'owa Rewolucja Marka Sherry'ego rośnie w siłę z każdym tygodniem, z największymi gwiazdami mocnych i porywających dźwięków jak: Marco V, Maarten de Jong, Mario Più czy twórca "Downfection".

Richard Durand, czyli Richard van Schooneveld (Holandia) dołączył do ekipy szkockiego producenta w marcu z utworem "Freeeze", który był oparty na głównym motywie z numeru Nexusa (Michel Pollen, Holandia) z 2001 roku - "II Vicious". Będę szczery, nie był to dla mnie spektakularny powrót, ale... drugi singiel Duranda dla Outburst to zdecydowanie inna liga!

"Downfection" to naprawdę hard rock'owa wizja tech trance'u (odwołuję się tutaj do fantastycznych riffów, które kilka razy pojawiają się w przejściach). Intro utworu to zwariowany rollercoaster. Następnie nadchodzi tylko trochę mniej dynamiczny (świetne użycie połamanych bitów), które szybko przygotowują nas do kulminacji. I... wow... jeśli przy "Force Of Nature" powiedziałem, że "Force Of Nature" może przemienić parkiet w lawę, "Downfection" wysadzi w powietrze całe areny, razem z ich fundamentami! I nie potrzebuje do tego więcej, niż głębokiego kicku, basu, pulsującego leada (oraz nadzwyczajnych elementów perkusyjnych, które pojawiają się w nim nieco później).

To zdecydowanie najlepszy numer Richarda Duranda od lat! I jedno z najlepszych (jeśli nie najlepsze!) wydawnictwo w historii Outburst Records! Szok i miłość od pierwszego odsłuchu (w jednym z epizodów audycji Marka Sherry'ego "Outburst Radioshow) - i te uczucia wcale nie słabną! Potężny numer!

Pobierz: http://classic.beatport.com/release/downfection-extended-mix/2077669

Charakter którego numeru najbardziej Wam się spodobał?

Poprzedni artykuł: http://cubestage.pl/newsy/1597-taki-tydzien-strona-a-22-28-08-2017-5-faworytow

Spodziewajcie się niespodziewanego!


Piotr Dobrowolski - Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl