Taki tydzień - strona A (22-28.08.2017): 5 faworytów!

известные картины и новости из мира искусства


Musimy to powiedzieć głośno - Drodzy Producenci, jesteście niesamowici! Dzięki Wam był to tydzień, który nie zasłużył na nazwanie go tylko "fantastycznym". Przez te 7 dni usłyszeliśmy wiele poruszających kompozycji, którymi teraz - z prawdziwą przyjemnością - podzielimy się z Wami, naszymi czytelnikami!Dziś chciałbym zaprezentować Wam wyjątkowy artykuł z serii "Taki tydzień"!

Nie mam pojęcia, co zrobić. Wybrałem dla Was 5 utworów i... każdy z nich zasłużył na miano mojego ulubionego ze strony A! Poważnie! Na serio! To nie clickbait! [NO SCAM! 100% LEGIT!]Lane 8 - Fingerprint (Anderholm Remix) [This Never Happened] *OSOBISTY FAWORYT ZE STRONY A #1*


Pod koniec czerwca 2016 roku, Lane 8 (Daniel Goldstein, Stany Zjednoczone) zaprezentował swój nowy koncept - This Never Happened, serię imprez i wytwórnię, której działalność otworzył kawałek, pt. "Fingerprint".

Rok później, w 7. wydawnictwie labelu, Daniel postanowił dać szansę mniej znanym i utalentowanym muzykom. Jeden z nich stworzył znakomity remiks "Fingerprint". A nazywa się on Anderholm. Tak, ten alias pewnie nic Wam nie powie (być może dlatego, że to jego debiut pod tym pseudonimem), ale jeśli uważnie obserwujecie scenę trance'ową, powinniście znać choćby kilka dokonań jego twórcy. Ponieważ i upliftingowe, i progresywne prace Jewgienija Hrubaschuka pod aliasem... Orbion wielokrotnie zyskiwały support wielkich nazwisk, m.in.: Armina van Buurena, Markusa Schulza, Maxa Grahama czy Lange'a. Ale jak widzicie, ukraiński producent postanowił zaprezentować swoje umiejętności słuchaczom innych gatunków.

I gdy oryginał "Fingerprint" ma w sobie dużą dawkę klubowej atmosfery, remiks Jewgienija jest jego totalnym przeciwieństwem: wolny rytm, ogromna głębia klimatu, delikatniejsze bity, doskonałe użycie instrumentów (zwłaszcza smyczkowych - także w tle; gitary czy dzwonków). W kulminacji wszystkie elementy tworzą przepiękną symfonię dźwięków. Odebrało mi mowę!

Dla Orbiona właśnie otworzyły się nowe drzwi.Co więcej, wykonał ogromny krok do tego, aby napisać nowy, znakomity rozdział swojej kariery. Witaj, Anderholmie!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/root-to-branch-vol-1/2074442

Fernando Olaya - A Tribute [Just Movement] *OSOBISTY FAWORYT ZE STRONY A #2*Fernando Olaya (Kolumbia), właściciel Sonnet Speciale, powraca po 9 miesiącach od wydania singla “I’ve Lost My Dragon / Command” do Just Movement z EP-ką, pt. "The Departure", zawierającą utwór "A Tribute" - produkcji, której musicie wysłuchać!

Nie pamiętam, aby jakikolwiek kawałek z ostatnich lat "hołdem" w tytule dał mi tyle emocji, co ten. Tonacja zwaliła mnie z nóg. Nie znam historii (o ile jakakolwiek jest) kryjącej się w tym utworze, ale brzmi naprawdę nostalgicznie. To właśnie tutaj odnajdziecie emocjonalną magię! Bez wątpienia, "A Tribute" jest wyjątkową kompozycją! Zamknijcie oczy i zanurzcie się w ten zachwycający świat...


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/the-departure/2088734

You Are My Salvation - Tired Giant [Forescape Digital] *OSOBISTY FAWORYT ZE STRONY A #3*


Kirill Smirnov aka Enlusion (Rosja) może uważać się za szczęściarza, nie tylko jako producent, ale chyba nawet bardziej w sferze prowadzenia wytwórni. Jego Forescape Digital wciąż umacnia swoją pozycję na scenie; m.in. dzięki bardzo doświadczonym i szanowanym artystom (ale nie tylko, ponieważ Kirill ma w swoich szeregach kilka młodych wilków, m.in. Aquyę), np. The Digital Blonde'a, Cosmithexa lub...

... Johna Ericssona (Szwecja), znanego z kompozycji pod dwoma aliasami: Ico (uplifting) oraz You Are My Salvation (progressive, breaks, psychedelic). I właśnie pod tym drugim pseudonimem powstało 11-minutowe "Tired Giant". I wierzcie mi, jego długość nie jest jego jedyną wyjątkową cechą (zresztą, jeśli znacie twórczość YAMS, wiecie, że to nic wyjątkowego :D)

Siła "Tired Giant" ukryta jest w cudownej (wręcz majestatycznej) melodii i świetnie zbudowanym napięciu. John dodał tutaj sporo fx'ów, co nadaje jego kompozycji ogromnej dynamiki. Świetna mieszanka wolnych psychedelicznych i progresywnych rytmów! Potrzebujemy więcej tak wciągających i zarazem melodyjnych tworów, a You Are My Salvation zapewnia nam je na każdym kroku!


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/tired-giant/2095494

Evgeny Lebedev - Sun In Your Eyes [Black Hole Recordings] *OSOBISTY FAWORYT ZE STRONY A #4*


Jeśli lubicie progresywne klimaty, ten producent nie powinien być Wam obcy. Jednak obecny rok przenosi jego karierę na znacznie wyższy poziom! Evgeny Lebedev zalicza stosunkowo szybki powrót do głównego labelu Black Hole Recordings. Po debiucie z "Beam Of Light" (z wokalem Djivy) w lutym, teraz rosyjski muzyk prezentuje swój instrumentalny singiel, pt. “Sun In Your Eyes”.

Fenomenalna linia basowa, urocza linia melodyczna, świetne efekty w przejściach między frazach. Moje odczucia? Tak jak w tytule: romantycznie i kosmicznie! Prawdopodobnie najbardziej hipnotyzujący kawałek Evgeny'a, jaki dotychczas stworzył. Klasa światowa! Wierzę, że holenderski label jeszcze nieraz da kolejne szanse temu utalentowanemu muzykowi.

Pobierz: http://classic.beatport.com/release/sun-in-your-eyes-extended-mix/2078784

South Pole - Denied [Midnight Coast] *OSOBISTY FAWORYT ZE STRONY A #5*


"Jeśli po raz pierwszy słyszysz o wytwórni Midnight Coast, zaufaj nam, nie będzie on Twoim ostatnim" - te słowa można przeczytać na profilach Midnight Coast. Jednak nie jest to czcze gadanie, zwłaszcza wiedząc, że pracują w nim, m.in. Alex Humberstone aka Alex H (dyrektor A&R) czy Roald Velden (dyrektor kreatywny).

Label z główną siedzibą w Los Angeles ma pierwszą okazję, aby przedstawić swoim słuchaczom South Pole'a (Sam Middleton, Australia) z EP-ką "Sweet Memories". To właśnie z niej gorąco polecam numer "Denied".

Czuję się taki bezpieczny z tymi brzmieniami... bezpieczny i wolny. Delikatne bity i przepiękne melodie tego kawałka naprawdę wciągają. Technicznie - jest czyściutko. To po prostu siódme niebo, które potrafi być oferowane nam tylko przez nielicznych twórców, takich jak Sam. Fascynujące!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/sweet-memories/2051969A czy Wy potrafilibyście wskazać swój ulubiony numer spośród tych pięciu? Jesteśmy ciekawi Waszych opinii ;)

Poprzedni artykuł: https://cubestage.pl/newsy/1593-taki-tydzien-strona-b-15-21-08-2017

Spodziewajcie się niespodziewanego!


Piotr Dobrowolski - Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl