Taki tydzień - strona B (15-21.08.2017)

известные картины и новости из мира искусства

Czas odkryć stany euforii, które mogliśmy przeżywać na początku drugiej połowy sierpnia (i nie tylko). Zobaczcie, co tym razem przygotował dla Was twórca strony Z Dobrej Woli:
The Thrillseekers vs M.I.K.E. Push - Meraki [FSOE Recordings] *OSOBISTY FAWORYT ZE STRONY B*Gdy dwie ikony gatunku (oba czarują jego słuchaczy już od lat 90-tych) łączą swoje siły, efekt nie powinien być rozczarowaniem. Steve Helstrip aka The Thrillseekers (Wielka Brytania) i Mike Dierickx, znany jako M.I.K.E. Push (Belgia) spotykają się po raz drugi (po "Effectual", wydanym 7 lat temu przez Club Elite, nieistniejącą już wytwórnię Mike'a z rodziny Armada Music).

"Meraki" w języku greckim oznacza robienie pewnej rzeczy z miłości i pasji. Czy może być lepszy opis dla numeru Steve'a i Mike'a? Strasznie podobają mi się kolaboracje, w których bez żadnych problemów możesz wyczuć dźwięki obu artystów i nowe wydawnictwo FSOE Recordings jest tego idealnym przykładem. Ogromna dawka harmonijnej energii! Uwielbiam dodatkową linię basu, użytą w przejściu do breakdownu i tuż po kulminacji.

Nie wiem, jak długo będziemy pamiętać o tym numerze... jednak nie ma to teraz znaczenia - "Meraki" to porządna współpraca, pełna obecnie lubianych klimatów (w których melodia jest najważniejszym składnikiem). Podobna do klimatu ich ostatnich utworów, jednak możecie dzięki niej poczuć te wyjątkowe motyle w brzuchu.


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/meraki/2073802


InnerSync - Fairies From The Magic Forest [VERSE Recordings / Equinox Recordings]Rumuński producent Mihai Pana aka InnerSync powraca do VERSE Recordings z kolejnym materiałem, ukrywającym w sobie osobliwy, baśniowy świat pełen magicznych istot, m.in. wróżek czy elfów.

“Fairies From The Magic Forest" - tytułowy utwór z nowej EP-ki Mihaia przypomina mi jego dawną kompozycję pt. "Celtic Dream", wydaną przez autora na potrzeby własnej strony w 2014 roku. Polecam wszystkim pasjonatom naprawdę długich instrumentalnych breakdownów i epicko-trance'owych klimatów. Genialne chórki, poruszające melodie, cudowne flety. Jeśli tęsknicie za atmosferą, którą niegdyś tworzył Andy Blueman, zacznijcie obserwować rumuńskiego muzyka. Nieskazitelne piękno!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/fairies-from-the-magic-forest-ep/2082614


Ranger One - Tairona [Silent Shore Records / Abora Recordings]
Co dała nam Norwegia w sferze muzycznej? Orjana Nilsena, Alana Walkera, Nadena, Tonny'ego Nesse i jego obecny projekt z Rino Wilhelmsenem - Audioleap. Ale uważajcie, bo z tego skandynawskiego kraju nadciąga kolejny talent - Kjell Kvendbø, ukrywający się pod aliasem Ranger One. Zanim zobaczymy jego produkcje w największych labelach, m.in. Pure Trance, spójrzcie na singiel, który zyskał support Solarstone'a - "Tairona"; już drugie (po "Arrival") wydawnictwo dla Silent Shore Records.

Tytuł to nazwa wymarłej cywilizacji z Kolumbii, dlatego nie powinna Was dziwić obecność charakterystycznych fletów w breakdownie. W tej części pojawiają się też chóralne wokale (które na szczęście nie są dominujące, podoba mi się ta decyzja). Kuminacja ma przyjemną linię melodyczną i porywający bas. Cóż, ten człowiek może nas niejednokrotnie zaskoczyć w przyszłości! Powodzenia, Kjell!


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/tairona/2084671


BONUS: Catching Dreams - Timeless (Krissz Remix) [Crystalclouds Recordings]


Dziś postanowiłem uhonorować numer wydany 4 sierpnia. Dlaczego? Ponieważ dotychczas nie potrafiłem odnaleźć porządnego odsłuchu tego kawałka i właśnie dlatego nie pojawił się we wcześniejszych artykułach.

Label Arjana i Anzheliki Immerzeelów wydał wyjątkowy sampler, złożony z 5 ekskluzywnych remiksów utworów z archiwum Crystalclouds Recordings. Jeden z nich został stworzony przez Krisztiána Puporkę, czyli Krissza (Wegry), który podjął się interpretacji "Timeless" od Catching Dreams (czyli Arjana).

Podobne do już 10-letniego oryginału, poza nowocześniejszym kickiem, ale naprawdę warto wysłuchać tej fantastycznej melodii i poczuć energię ukrytą w remiksie Węgra. Podoba mi się jego konstrukcja: mimo aż 9 minut, napięcie jest poprowadzony tak dobrze, że nie powinniście się nudzić podczas odsłuchu! Strażnicy oldschoolowych trance'owych rytmów - Crystalclouds - wciąż nie zawodzą! Genialne!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/crystalclouds-recordings-remixed/2070848

Dziękuję Wam za każdą opinię o moim artykule i za każde udostępnienie ;)


Poprzedni artykuł:
https://cubestage.pl/newsy/1592-taki-tydzien-strona-a-15-21-08-2017


Spodziewajcie się niespodziewanego!


Piotr Dobrowolski - Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl