Taki tydzień - strona A (15-21.08.2017)

известные картины и новости из мира искусства


Wydawnictwa z całego świata: od Niemiec (choć raczej powiedzielibyśmy, że z pewnej, nienazwanej bezludnej wyspy), przez Japonię, aż do Polski. Jesteście gotowi na odczuwanie radości z muzyki wraz "Z Dobrej Woli"?
Brian Laruso - Killa [Magic Island Deep / Magic Island / Black Hole Recordings]Steffen Baumgart aka Brian Laruso to doświadczony niemiecki producent, znany m.in. ze wspólnych projektów z Rogerem Shahem, w tym Global Experience czy North Dakota. Jego najnowsze wydawnictwo dla deep'owej podwytwórni Magic Island - Magic Island Deep - składa się z dwóch produkcji z kompilacji Shaha: “Magic Island - Music For Balearic People Vol. 8”.

Pierwsze minuty utworu "Killa" to cisza przed burzą - prosty kick, ciche uderzenia (czyżby?) bongo, a następnie pojawienie się pięknego kobiecego głosu w tej leniwej atmosferze. To, co otrzymujemy w dalszej części - fantastyczne synthy z szumami w tle, przyjemna melodia. Na końcu Brian zdecydował się na bardzo szybkie przejście do outro. Podoba mi się ten kontrast: zachwycający, choć nie tak agresywny climax, pasuje do spokojnego klimatu całej pracy Steffena.

Brzmi trochę jak niektóre kompozycje Hazema Beltagui z przeszłości, a także melodyjne, progresywne produkcje polecane przez Magic Island w ostatnich latach. Relaksujące!


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/killa-okushiri/2077751


Embliss & Ad Brown - Oreon (KaNa Remix) [Yang / Yin : Yang]"Oreon" Emblissa (Tim Brandwijk, Holandia) i Ada Browna (Adam Brown, Wielka Brytania) ma już 5 lat, a jednak nadal jest ważnym utworem dla labeli Proton Music, zwłaszcza Yin : Yang Trippa Baronnera... i japońskich producentów.

Kana Ijuin to kolejny muzyk - po Shingo Nakamurze (2013), Kiwamu (2015) i Taisuke Chibie (2017, w Yin, remiks wydany tego samego dnia, co wersja KaNy) - z Kraju Kwitnącej Wiśni, który stworzył oficjalną interpretację "Oreon". I tak, znowu jest magicznie!

Nieco łagodniej niż w pierwowzorze, ale nadal wciągająco. Bardzo podoba mi się główna część remiksu, w której Kana zdecydował się zwolnić tempo kompozycji. Jego remiks wypełniony jest dodatkowymi liniami melodycznymi, efektami i instrumentami (m.in. dzwonkami w tle, które nadają tutaj specyficznej, wręcz bożonarodzeniowej atmosfery; myślę, że dobrym pomysłem będzie powrócić do tego numeru w grudniu). Słodycz... nieszkodliwa słodycz dla twojego ciała i duszy :D


Pobierz: http://classic.beatport.com/release/oreon-kana-remix/2085788


Martin's Effect & Motion Blue - Pandemonium [Vasilek Records / Enmotion Music]Marcin Przybylski (Polska) powraca do sub-labelu Enmotion Music, Vasilek Records (prowadzonego przez Slavę V) po udanym debiucie - "Still Here" z 2016 roku - tym razem pod swoim nowym aliasem: Martin's Effect. Najnowsza EP-ka Polaka to kolejny cudowny krok w jego karierze!

I gdy wspomniany singiel Marcina zyskał supporty Marka Sherry'ego, Marka Pledgera (i wielu innych), a później został zremiksowany przez Ricka Piera O'Neila, "Pandemonium" również doczekał się własnych pięciu minut chwały: pojawienia się w audycji Cosmic Gate "Wake Your Mind Radio" (choć nie powinniśmy zapominać o supportach Denzo i Slavy V w ich miksach).

A co odnajdziemy w "Pandemonium"? Mnóstwo charakterystycznych dźwięków i efektów, łatwo wpadające w ucho linie: melodyczna i basowa, dynamiczne hi-haty, a także specyficzny (diabelny?) klimat. "Pandemonium" to królestwo dwóch zwariowanych umysłów, łączące siłę progresywnego trance'u i cięższych bitów (z pogranicza techno i hardcore). Czy jesteście gotowi na ten styl, Drodzy Słuchacze?


Pobierz:
http://classic.beatport.com/release/pandemonium/2084689


Dziękuję Wam za każdą opinię o moim artykule i za każde udostępnienie ;)

Poprzedni artykuł: https://cubestage.pl/newsy/1582-taki-tydzien-strona-b-08-14-08-2017


Spodziewajcie się niespodziewanego!


Piotr Dobrowolski - Z Dobrej Woli

http://www.facebook.com/zdobrejwolipl